Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery godziny od rana w Kasinie. Od początku mocno wiosennie, po ósmej pięć stopni na plusie, jak kończyliśmy przed pierwszą było już dwanaście. Na niebieskiej trasie do końca warstwa śniegu bez zastrzeżeń (chociaż oczywiście całkiem miękko, mokro i "pagórkowato", ale narty bezpieczne i jazda całkiem spoko, nie licząc brył lodowych których jak zawsze w Kasinie nie brakowało- to jest dla mnie tajemnica dlaczego na tym stoku jest ich tak dużo i to za każdym razem, a gdzie indziej praktycznie ich nie spotykam.

Na trasie czerwonej i końcowym odcinku czarnym już trochę przecierek i kamieni, rano zrobiliśmy ze trzy przejazdy a potem już szkoda było ryzykować dziury w ślizgach. Mimo to sporo osób tam jeździło. Ogólnie wypad udany, ale decyzja żeby odpuścić drugą połowę dnia też dobra. Ludzi w sam raz żeby dało się pojeździć, kolejek brak. Była też ekipa entuzjastów jazdy telemarkiem.

20230318_101346.jpg

20230318_105541.jpg

20230318_105955.jpg

20230318_090906.jpg

20230318_124048.jpg

20230318_124344.jpg

20230318_124347.jpg

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota na Cieńkowie:

 

Maks04.jpg

 Jest czas, w którym niemal wszyscy chcą jechać na narty: święta i ferie. Ale jest też czas dla konesera. Ten czas to okres od rozpoczęcia sezonu do Wigilii oraz okres mniej więcej od początku marca do zakończenia sezonu. Przyznam, że ja szczególnie lubię ten drugi okres, gdyż:
  • zwykle jest wówczas najwięcej śniegu na trasach;
  • zwykle nie ma już znaczącej frekwencji na stokach;
  • zwykle typ narciarza na stokach nie blokuje szybkiej sportowej jazdy;
  • zwykle dopisuje pogoda: przeważnie bywa słonecznie;
  • zwykle jestem już po sezonie instruktorskim: wszyscy moi uczniowie potrafią jeździć, a wszystkie sezonowe kursy dobiegły końca.
Można więc trochę poszaleć na pełnej prędkości. Jedyną wadą jest psucie się warunków w okolicach południa, tyle że... ja lubię też taki miękki śnieg z muldami. Mnie to nie przeszkadza: narciarz 45 lat temu wyszkolony w Szczyrku po prostu lubi nieład na trasie.
 
— A jak tam było dzisiaj na Cieńkowie?
— Ano było znakomicie. Rano bardzo twardo i równo. Śniegu dużo więcej niż np. w Szczyrku - na moje oko co najmniej pół metra podkładu, a może i więcej. Nadto ludzi na stoku była umiarkowana ilość, stąd warunki tak naprawdę od 9:00 do 12:00 nie zepsuły się w ogóle, a po 12:00 - zepsuły się umiarkowanie. Stacja Cieńków dosłała ode mnie i kolegów premię w postaci naszej dzisiejszej obecności za staranie się o klienta i dbałość o trasy. Okazało się, że była to premia zasłużona.
 
Wniosek:
— Ten Cieńków w marcu wcale nie jest taki cienki, jest wręcz zachęcający. Przy dobrych wiatrach dobra jazda będzie tu też za tydzień. A przy bardzo dobrych - jeśli nie będzie ciepłych deszczy - prawdopodobnie nawet za 2 tygodnie. Pewnie boczne trasy się nie utrzymają, ale główna pewne tak!
Maks05.jpg
 
 
Nie ma więc jeszcze końca sezonu! Ba, do końca jest jeszcze w miarę daleko! Stacje, które przygotowały gruby podkład (nie każdej to dotyczy) mają jeszcze solidne rezerwy!
Maks08.jpg

 

Więcej zdjęć tutaj:

https://twojinstruktor.blogspot.com/2023/03/wcale-nie-taki-cienki-cienkow-narty-w.html

 

 

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DMM napisał:

bo to wbrew pozorom trudna góra, tu spadek ciągle - rozpędza co zmusza do ciągłej kontroli, jest dość wąsko, nawet ta niebieska do orczyka nie jest taka "błękitna" a bardziej "granatowa", tu trzeba po prostu już umieć jeździć na nartach

 

No dobra:

1. dzień - np. Klepki
2. dzień - np. Białka
A potem co?
Całe życie zostajesz w Białce?

Sorry, ale ja tego nie kupuję. Gdy ja byłem młody, każdy, czy kto umiał, czy nie, marzył o zjeździe ze Skrzycznego lub Czantorii - to było coś. Nikt nie planował zostać całe życie na Złotym Groniu - niczego tej wcale niezłej stacji nie ujmując.

Nie kupuję tego braku ambicji młodego pokolenia. Uczyłem ludzi od zera na Soszowie i dawali radę. Tymczasem kiedyś od pewnej pani usłyszałem:
- Panie, Soszów... JAKA STRASZNA GÓRA!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenice dzisiaj

Więcej jeżdżących niż wczoraj, w sumie logiczne bo sobota.

Stok puścił bardzo szybko, około 10 już było miękko na 1 trasie.

Z rozmowy z kierownikiem że to raczej ostatni weekend. Patrząc  na prognozy na przyszły tydzień to niestety raczej tak będzie 😰

najważniejsze że pojeżdżone i kolejny dzień na białym w tym sezonie 😀

1E3B9AB1-0895-4416-8039-60A51A309020.jpeg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Sorry, ale ja tego nie kupuję. Gdy ja byłem młody, każdy, czy kto umiał, czy nie, marzył o zjeździe ze Skrzycznego lub Czantorii - to było coś.

ok. ale ludzie są różni, jeden lubi pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdzą,  czasy się zmieniają ale ludzie ? czy aby tak bardzo?

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

No dobra:

1. dzień - np. Klepki
2. dzień - np. Białka
A potem co?
Całe życie zostajesz w Białce?

Sorry, ale ja tego nie kupuję. Gdy ja byłem młody, każdy, czy kto umiał, czy nie, marzył o zjeździe ze Skrzycznego lub Czantorii - to było coś. Nikt nie planował zostać całe życie na Złotym Groniu - niczego tej wcale niezłej stacji nie ujmując.

Nie kupuję tego braku ambicji młodego pokolenia. Uczyłem ludzi od zera na Soszowie i dawali radę. Tymczasem kiedyś od pewnej pani usłyszałem:
- Panie, Soszów... JAKA STRASZNA GÓRA!

Ja wiem czy to brak ambicji, może u innych ta ambicja jest nadmierna? Jak to zmierzyć? Gdzie się zatrzymać? Przecież tez się gdzieś w jakimś miejscu zatrzymałeś? Ktoś kto poszedł dalej ma to teraz oceniać? Po co?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sstar napisał:

Ja wiem czy to brak ambicji, może u innych ta ambicja jest nadmierna? Jak to zmierzyć? Gdzie się zatrzymać? Przecież tez się gdzieś w jakimś miejscu zatrzymałeś? Ktoś kto poszedł dalej ma to teraz oceniać? Po co?

W sumie prawda. W końcu to dziś rekreacja, nie sport!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

Zaczynali działalność z dużym przytupem i ambicjami.

Robią tak już drugi sezon. Niestety TMR tak wysysa klientów, że poza głównym sezonem na BSA wiatr hula. Nie wiem, czy dobrą taktyką są wspólne skipassy, ja bym na ich miejscu się wycofał (aż się dziwię, że to piszę!) i zrobił własne - dużo tańsze!

  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...