Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, grimson napisał:

Wg fejsbuka Ski Areny, Puchatek ma ruszyć 17.12. Potem odpala Sniezynke i Lole.

Wiem, że sypią od dołu Puchatek przez Śneżynkę po górną stacje Karkonosza wszystkim czym możliwe. Mam teraz dylemat czy otwierać sezon w niedziele biegówkami w Jakuszycach czy jak otworzą Puchatkiem.

Edytowane przez Jacek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek94 napisał:

Wiem, że sypią od dołu Puchatek przez Śneżynkę po górną stacje Karkonosza wszystkim czym możliwe. Mam teraz dylemat czy otwierać sezon w niedziele biegówkami w Jakuszycach czy jak otworzą Puchatkiem.

Myśle ze Jakuszyce w ten weekend pewniejsze jak Puchatek. Poza tym ta trasa w Szklarskiej nadaje się dla cieeeerpliwych, wjazd archaicznym krzesłem to 15 min w jedna stronę. Zjazd nie daje emocji….

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grimson napisał:

Myśle ze Jakuszyce w ten weekend pewniejsze jak Puchatek. Poza tym ta trasa w Szklarskiej nadaje się dla cieeeerpliwych, wjazd archaicznym krzesłem to 15 min w jedna stronę. Zjazd nie daje emocji….

Wszystkie emocje pozostają na wjazd, te niedobre.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Dzisiaj BETONOWA Białka na dziń dobry, @Lexifarciarzu, pogoda słaba, obsługa mówiła, że padał deszczyk do 3.00 i wszystko zmroziło, czerwona dzisiaj wytrzyma cały dzień, No i podkład jak się patrzy. Mgliście, ale puszcza.

pozdrawiam

2A1918A8-F025-4234-8FE0-569F46B690BB.thumb.jpeg.749fb3649337c4db277a02c076297aa5.jpeg

Beton- to ja rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ratrak napisał:

Tymczasem wiecznie nieczynna podłódzka Góra Kamieńsk opublikowała nowy cennik.

 

1144952878_Zrzutekranu2022-12-10o10_10_48.png.79fe56e4b016d5b7ba00fe99be8d3d9f.png

Biorąc pod uwagę, że sami produkują prąd to cena za 700m starej, niewyprzęganej kanapy i zwykle otwarte pół szerokości stoku... kosmiczna.

Szkoda, drogo. A teraz z Katowic mam lepszy dojazd niż do Wisły czy Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marekbtl said:

Cze

Dzisiaj BETONOWA Białka na dziń dobry, @Lexifarciarzu, pogoda słaba, obsługa mówiła, że padał deszczyk do 3.00 i wszystko zmroziło, czerwona dzisiaj wytrzyma cały dzień, No i podkład jak się patrzy. Mgliście, ale puszcza.

pozdrawiam

2A1918A8-F025-4234-8FE0-569F46B690BB.thumb.jpeg.749fb3649337c4db277a02c076297aa5.jpeg

Też planowaliśmy Białkę w weekend, ale młodzież coś przywlokła z przedszkola i jedyny kontakt ze śniegiem co mam, to ten przy usuwaniu z podjazdu ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lexi napisał:

Też nie cierpię mgły a z wiekiem kontrast coraz gorszy...i żadne cudowne szkła zeiss tego nie chcą poprawić - tylko @lski@interia.pl ma z wiekiem coraz lepszy wzrok ... 

cze

Był ambitny plan, ale mgła pokrzyżowała wszystko, wszędzie tak było. Im później tym gorzej, troszkę światła pomogły, ale niewiele

pozdrawiam

812D3B91-5974-4577-9A16-1B153A75CF83.thumb.jpeg.f6713998ac20323e218c6aa5d7d8682b.jpeg

 

 

Edytowane przez marekbtl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grimson napisał:

Myśle ze Jakuszyce w ten weekend pewniejsze jak Puchatek. Poza tym ta trasa w Szklarskiej nadaje się dla cieeeerpliwych, wjazd archaicznym krzesłem to 15 min w jedna stronę. Zjazd nie daje emocji….

15 min, tylko tyle? Sądziłem, że jakieś 20 min. Nie wiem czy bym się wybrał na coś takiego mając jakaś alternatywę. Chodź sam byłem w nudnym Karpaczu tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michas222k napisał:

15 min, tylko tyle? Sądziłem, że jakieś 20 min. Nie wiem czy bym się wybrał na coś takiego mając jakaś alternatywę. Chodź sam byłem w nudnym Karpaczu tydzień temu.

15 min pierwsza sekcja, 15 min druga sekcja na Szrenice. Razem 30 min wjazdu, pod warunkiem ze nie ma kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ratrak napisał:

Tymczasem wiecznie nieczynna podłódzka Góra Kamieńsk opublikowała nowy cennik.

 

1144952878_Zrzutekranu2022-12-10o10_10_48.png.79fe56e4b016d5b7ba00fe99be8d3d9f.png

Biorąc pod uwagę, że sami produkują prąd to cena za 700m starej, niewyprzęganej kanapy i zwykle otwarte pół szerokości stoku... kosmiczna.

1) Żeby było śmiesznie, oni tam mają właśnie z prądem problem, jakaś za mała stacja, czy coś, dlatego naśnieżanie jest słabe

2) Odkąd "zarząd" jest  w Warszawie (PGE) nie w Bełchatowie, ta górka (i w ogóle Bełchatów) podupada inwestycyjnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michas222k napisał:

Nie mierzyłem czasu, na pewno jest to jeden z najwolniejszych wyciągów w Polsce. Pierwszej sekcji unikam. Z drugiej sekcji korzystam jak jadę na FIS.

Parametry techniczne (nominalne):

I sekcja - 1417 m - czas jazdy 9,1 minuty

II sekcja - 1341 m - czas jazdy 8,6 minuty

Maksymalna prędkość - 2,6 m/s (całkiem nieźle - tyle realnie jeżdżą wyciągi w Szczyrku)

Łączny czas = 17,7 minut - jak na 2,758 km wcale, wcale...

 

Ale rozumiem, że wyciąg już pewnie od dawna (rok produkcji 1993) nie jeździ te 2,6 m/s???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Parametry techniczne (nominalne):

I sekcja - 1417 m - czas jazdy 9,1 minuty

II sekcja - 1341 m - czas jazdy 8,6 minuty

Maksymalna prędkość - 2,6 m/s (całkiem nieźle - tyle realnie jeżdżą wyciągi w Szczyrku)

Łączny czas = 17,7 minut - jak na 2,758 km wcale, wcale...

 

Ale rozumiem, że wyciąg już pewnie od dawna (rok produkcji 1993) nie jeździ te 2,6 m/s???

Wg GPS prędkość I sekcji między 1,0 a 1,5 km/godz [słaby odczyt bo dookoła drzewa], II sekcja podobnie. 

Szczególnie druga sekcja jest "korzystna", jak mocno wieje na górze i do tego jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Parametry techniczne (nominalne):

I sekcja - 1417 m - czas jazdy 9,1 minuty

II sekcja - 1341 m - czas jazdy 8,6 minuty

Maksymalna prędkość - 2,6 m/s (całkiem nieźle - tyle realnie jeżdżą wyciągi w Szczyrku)

Łączny czas = 17,7 minut - jak na 2,758 km wcale, wcale...

 

Ale rozumiem, że wyciąg już pewnie od dawna (rok produkcji 1993) nie jeździ te 2,6 m/s???

Nie wiem z jaka prędkością jeździ, ale wiem z przejazdu turystycznego na wiosnę, że wyciąg puszczają nieco szybciej jak nikt nie wsiada i nie wysiada. Może obsługa się boi, że turyści/narciarze nie dadzą rady wsiąść/ wysiąść na większej prędkości. Tak było kiedyś, nie wiem jak jest obecnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...