Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.01.2023 o 22:35, MarioJ napisał:

Nie przesadzajmy, na Śnieżce dzisiaj było 5st a nie 19.

Na dole w Pecu było 10st.

Mam dane meteo.

Na Hintertuxie na wysokości 3250 od paru dni temperatura na plusie. Miejscowi nie pamiętają takiej pogody od co najmniej kilkunastu lat. Dla nich to w tej chwili nie najgorzej, bo w styczniu na lodowiec wielu narciarzy nie zagląda, a tak jest pełno, kilka tysięcy narciarzy dziennie i piwo też dobrze się sprzedaje 😉🙃😁

20210730_113200.thumb.jpg.6600fa3350694c2d9bae0553704b37d0.jpg

20210730_085744.thumb.jpg.b01df67f6112b0445c3498c30f65b2d4.jpg

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekbtl napisał:

Ludzi mało, sporo Słowaków.

 

Słowacy teraz ferie mają. Dwa tygodnie w związku z Bożym Narodzeniem, a potem tylko tydzień regionami na przełomie lutego i marca. Tak więc, jeżeli ktoś środa/czwartek wybiera się na Słowację, powinien wziąć pod uwagę, że nie będzie takiego luzu jak w PL (poza Białką;)).

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Jaworzyna Krynicka, w lekkim deszczyku, nielicznym towarzystwie, na resztkach śniegu - walczymy.. 

IMG_20230103_103147.jpg

Cze

przyjedź na wieczorną do Tylicza, warunki nadspodziewanie dobre, choć śnieg słabo trzyma, albo podkład wychodzi, albo się tworzą takie kryształy lodu, trzeba mocno na przody cisnąć, inaczej narty lekko nie trzymają, może już mam nieco tępe - to też opcja.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, surfing napisał:

Kotelnica Białczańska - Remiaszów - 03 styczeń 2023, 15:44

Faktycznie inne stacje mogą pomarzyć o takiej ilości narciarzy w tygodniu i przy marnej pogodzie.

 

Nie zaczynaj dyskusji o wyższości Białki nad Szczyrkiem, gdzie za chwilę chyba nawet Kopę zamkną:). Patrząc na prognozy pogody, nie widzę szans, żeby przed feriami śląskimi dali radę w Szczyrku choć połowę tras naśnieżyć. 

Edytowane przez tresor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

przyjedź na wieczorną do Tylicza, warunki nadspodziewanie dobre, choć śnieg słabo trzyma, albo podkład wychodzi, albo się tworzą takie kryształy lodu, trzeba mocno na przody cisnąć, inaczej narty lekko nie trzymają, może już mam nieco tępe - to też opcja.

pozdrawiam

Wyjeździłem się do południa, jednak wolę Jaworzynę niż Tylicz, pojutrze znowu, nawet w deszczu od 9 do 11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Wyjeździłem się do południa, jednak wolę Jaworzynę niż Tylicz, pojutrze znowu, nawet w deszczu od 9 do 11...

Cze

A to się nie dziwię, bo to "troszkę" lepsza górka, ja natomiast mam karnety, liczyłem troszkę na Tabaszewskiego, ale ten już chyba zmarł :). I tak wszystkich nie dam rady wyjeździć karnetów Krynica Ski, ale już Arenę ekstra zaliczyłem i może się okazać, że lepiej było do Austrii jechać, bo taniej i lepiej ze śniegiem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Nie zaczynaj dyskusji o wyższości Białki nad Szczyrkiem,

Tu nie ma żadnej dyskusji...po prostu Białka (i paru innych) robiła "baze" gdy inni liczyli na darmowy śnieg z nieba.....zainwestowała to teraz odcina kupony - nie ma "garbatych aniołków"

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Tu nie ma żadnej dyskusji...po prostu Białka (i paru innych) robiła "baze" gdy inni liczyli na darmowy śnieg z nieba.....zainwestowała to teraz odcina kupony - nie ma "garbatych aniołków"

To nie takie proste.

Białka słynie mikroklimatu i ma większość tras w lesie osłoniętych od wiatru, jak już nasypią to przy odwilży tak szybko nie schodzi.

Dowód mamy na zdjęciu - naturalny śnieg poza trasami i w lesie  leży tam  nawet dzisiaj.

kotelnica_cam_0b240f-1a5090c8c6fb13e76ad

 

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, surfing napisał:

To nie takie proste.

Białka słynie mikroklimatu i ma większość tras w lesie osłoniętych od wiatru, jak już nasypią to przy odwilży tak szybko nie schodzi.

Dowód mamy na zdjęciu - naturalny śnieg poza trasami i w lesie  leży tam  nawet dzisiaj.

kotelnica_cam_0b240f-1a5090c8c6fb13e76ad

 

To też, ale też trzeba chcieć naśnieżyć. Takie COS Skrzyczne powinno śmigać dzisiaj jako jedyne oprócz Białki, a stoi zamknięte od 31 grudnia. W Szczyrku jestem co roku po 20 dni, mam sezonówkę odkąd weszli Słowacy, ale tylko poprzedni sezon był bardzo dobry pod kątem ilości śniegu. Wszystkie inne sezony to lekkie przypudrowanie i "jakoś to będzie". No to mają ferie śląskie bez śniegu - brawo.

W tym sezonie Chopok mi ratuje tyłek, ale coraz mocniej dorastam do jakiejś sezonówki w Alpach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, surfing napisał:

jak już nasypią

Cze

No właśnie, to jest clou Twojej wypowiedzi, jak byłem ostatnio i rozmawiałem z gościem z knajpy - to mówił że na Remiaszowie jest dobre półtora metra śniegu, nie tylko liźnięte. To procentuje. Taka masa śniegu robi swoje, to że tuż obok jest jeszcze śnieg - to głownie zasługa śniegu na stoku, to on przede wszystkim tworzy ten swoisty mikroklimat. Teraz dojeżdżając do Tylicza, droga wiedzie wzdłuż rzeki, też jest jeszcze dużo śniegu wzdłuż jej biegu - to zasługa rzeki, choć wszędzie indziej jest zielono.

@Lexima rację, jak sobie pościelisz - tak się wyśpisz. Białka bazuje już na swojej marce, jak nie ma gdzie - to do Białki, bo tam zawsze jest śnieg. Ludzie tam jadą w ciemno i chyba nigdy się nie zawiedli. Zawsze jakaś część ośrodka chodzi, chociaż w tym sezonie jeszcze nie udało im się całości odpalić, to co jest zrobione, to działa nadal. W Krynicy są 2 ośrodki obok siebie: Arena i Tabaszewski - tu doskonale widać, kto jak się przygotował do sezonu. Na Arenie jeszcze sporo przetrwają, Tabaszewski już na kolanach, ale Arena też tylko do 16.00 działa, bo drogo, co skutkuje że mało ludzi i nie ma komu jeździć. 

Tutaj właściciel Mastera buduje nowy standard i tak naprawdę odebrał resztki klientów Krynicy. Poznałem go w sylwestra, widać dbałość o stację, w sylwestra był z żoną na stoku przypilnować czy wszystko gra. I to daje efekty. Przemyślany cennik, dobre warunki śniegowe a teraz jeszcze wieczorna jazda 15.00-20.00 za 50 zeta czyszczą konkurencję. Generalnie jest bardzo mało ludzi w tym okresie, ale na stoku sporo, dzisiaj na Masterze na parkingu ze 100 samochodów było - na drugim nie wiem - pewnie podobnie. Ludzi na tyle dużo, że widać że są, tras nas tyle dużo, że się rozjeżdżają i nie ma tłoku, praktycznie bez kolejki się jeździ, a kanapy puste nie chodzą. Pewnie finansowo się spina, ale szału nie ma - no ale zarabia i nie stoi.

Te standardy to zajebisty cennik, do wyboru 2,4,6h, całodzienny lub wieczorny z prawdziwego zdarzenia. Bezpłatny parking, darmowa taśma dla początkujących, popołudniowe ratrakowanie, no i produkcja śniegu na potęgę. Czyli da się, ale on już wie, żeby wyjąć to trzeba włożyć. Ja mu życzę jak najlepiej, choć górka nie dla mnie, ale Żona ją lubi.

pozdrawiam

ps. Jutro Tylicz Ski - kolega zza płota - zobaczymy co tam u niego słychać, bo z Mastera widać było że na brak ludzi chyba nie narzeka - choć oblężenia nie ma, ale chyba przyzwoicie jest. Czy się czegoś nauczył i zaczął troszkę bardziej się przykładać do utrzymania tras.

Edytowane przez marekbtl
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek to wcześniej TyliczSki i ogólnie ciekawa historia.

A TyliczSki cóż.. dali szybkie krzesło i warunki szybko robią się słabe ... Na starym można zasnąć ale warunki dobre. Tylickie marzenie - lepsze krzesło na starej i łącznik z MasterSki .. a pamiętam jeszcze orczyk na TyliczSki i rok pauzy bo nie ogarnęli :) ..

Przy okazji - centrum testowe Nordica przy drodze z Krynicy - narty w sensownym stanie, kolekcja z tego sezonu.

M.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tyliczu, Krynicy, bardzo brakuje basenów z wodami termalnymi, nawet jak ich nie mają, mogą zrobić baseny z wodami mineralnymi (tych w okolicy pod dostatkiem). Wówczas, z ich mikroklimatem, może powstać sensowna konkurencja dla Białki. W okolicach mając mikroklimat, mają też sensowne trasy narciarskie np. Jaworzyna, Wierchomla, Rytro, Cieniawa. 

p.s.

Gdyby tak jeszcze był jeden karnet na cały region. I reaktywowały się Dwie Doliny. 

p.s.2

I szybka droga dojazdowa. 

p.s.3

Jest jeszcze do rozwiązania Kicarz w Piwnicznej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, moruniek napisał:

Wówczas, z ich mikroklimatem, może powstać sensowna konkurencja dla Białki.

Wówczas Białka walnie wieże widokową (albo dwie) i jeszcze tą gondolkę na drugą stronę doliny którą sie odgraża konkurencji od dłuższego czasu i nadal wszyscy zostaną w d... :)

583669507_kolejka-Biaka-Tatrzanska-z-Czarna-Gora-Litwinka-1024x643.jpeg.9a096465fb1d163a17a23c90811f8084.jpeg

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lexi napisał:

Wówczas Białka walnie wieże widokową (albo dwie) i jeszcze tą gondolkę na drugą stronę doliny którą sie odgraża konkurencji od dłuższego czasu i nadal wszyscy zostaną w d... :)

 

Jak już się tak licytujemy, to przypomnę, że Muszyna chce stawiać halę narciarską 😉. Pomysł chyba równie realny jak ta gondolka. 

https://gazetakrakowska.pl/kryty-stok-narciarski-w-muszynie-bylby-hitem-po-dziewieciu-latach-temat-wraca-zaswiecilo-nam-swiatelko-w-tunelu/ar/c3-17026769

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

 

p.s.2

I szybka droga dojazdowa. 

Jeszcze czego. Cała Wawa i Śląsk będą w Krynicy siedziały;). Na razie siedzi tylko pół albo i mniej. Reszta śmiga w Białce i w Szczyrku (jak jest śnieg).

A co do śnieżenia. Słotwiny to świetny przykład. Nie ma lepszego porównania jak wygląda porządnie doinwestowana stacja, a jak taka w której jest wszystko po kosztach. Tabaszewski zawsze zdycha znacznie wcześniej niż Arena, a to jedna górka i trasy oddzielone niewielkim laskiem. Wiadomo, że u Tabaszewskiego taniej, no ale wkrótce to będzie można tam jeździć dupą po nieheblowanej desce, a na Arenie wszystko będzie śmigało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...