Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, pawelb91 napisał:

Da się, w 99% tak robiłem. Na górze dawniej można było przechować plecak, teraz chyba są jakieś szafki (?) lub wieszałem na płocie przy kolejkach w kotłach. 

No i na Kasprowy to tak najwcześniej w marcu polecam, przy stabilnej pogodzie.

Możesz busikiem do Kuźnic podjechać i zostawić tam bez problemu, skąd do kolejki masz 50m. Na górze jest bardzo mała ilość i kwestia dostępności ryzykowna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maria napisał:

Hmm, dawniej były szafki, ale długo tam nie byłam. Zawsze buty można wziąć do placaka...

No właśnie jazdy z plecakiem wolałbym uniknąć. Biorąc pod uwagę że te buty to raczej nie tenisówki, a i jakiś termos czy dodatkowa bluza w plecaku będzie to średnio to wygodne zwłaszcza na krześle, ale i w trakcie jazdy podnosi środek ciężkości i ogranicza swobodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wolcjusz napisał:

No właśnie jazdy z plecakiem wolałbym uniknąć. Biorąc pod uwagę że te buty to raczej nie tenisówki, a i jakiś termos czy dodatkowa bluza w plecaku będzie to średnio to wygodne zwłaszcza na krześle, ale i w trakcie jazdy podnosi środek ciężkości i ogranicza swobodę. 

Jak jeździłem na Kasprowym (dawniej) to plecak wieszałem na płocie na Goryczkowej, masz wtedy pod ręką ewentualny termos czy kanapki jakieś a i tak zjeżdżasz do Kuznic tamtędy. Nigdy nic mi nie zginęło (pewnie więcej niż 100 razy byłem na butach)...a raz nawet jechałem gondolą. :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wolcjusz napisał:

No właśnie jazdy z plecakiem wolałbym uniknąć. Biorąc pod uwagę że te buty to raczej nie tenisówki, a i jakiś termos czy dodatkowa bluza w plecaku będzie to średnio to wygodne zwłaszcza na krześle, ale i w trakcie jazdy podnosi środek ciężkości i ogranicza swobodę. 

Może ktoś tam był ostatnio i się wypowie? Szafki raczej powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lexi napisał:

Jak jeździłem na Kasprowym (dawniej) to plecak wieszałem na płocie na Goryczkowej, masz wtedy pod ręką ewentualny termos czy kanapki jakieś a i tak zjeżdżasz do Kuznic tamtędy. Nigdy nic mi nie zginęło (pewnie więcej niż 100 razy byłem na butach)...a raz nawet jechałem gondolą. :)

 

Jeśli podchodzisz to to rozwiązanie jest dobre, ale jeśli się wjeżdżasz koleją to zjeżdżanie na stronę Goryczkowej, aby odwiesić plecak, będzie się wiązało z podchodzeniem na stronę Gąsienicowej (przyjemność ograniczona, jakieś 10 minut wspinaczki). Jeśli wybierzesz kolej to zdecydowanie lepiej zostawić zbędny bagaż w Kuźnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wielofish napisał:

Jeśli podchodzisz to to rozwiązanie jest dobre, ale jeśli się wjeżdżasz koleją to zjeżdżanie na stronę Goryczkowej, aby odwiesić plecak, będzie się wiązało z podchodzeniem na stronę Gąsienicowej (przyjemność ograniczona, jakieś 10 minut wspinaczki). Jeśli wybierzesz kolej to zdecydowanie lepiej zostawić zbędny bagaż w Kuźnicach.

Też wieszałam plecak, na dole przy wyciągu na Gąsienicową (jakoś tę stronę bardziej lubię), nic nie zginęło :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wielofish napisał:

Możesz busikiem do Kuźnic podjechać i zostawić tam bez problemu, skąd do kolejki masz 50m. Na górze jest bardzo mała ilość i kwestia dostępności ryzykowna.

Tak. W tym sezonie od końca busika do kolejki w Kuźnicach będzie około 600m. Remont / przebudowa "dworca" w Kuźnicach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dzisiaj Tylicz ski i pogoda sprawiły się na 🥇. Stoki trzymały do samego końca. Bardzo solidne podkłady, w nocy zmroziło i twardo cały dzień. Jedynie góra starego krzesła wytopioną i zmiękła na słońcu, btw ten skansen No do wymiany ewidentne. Troszkę zmodernizowano dojazd do krzesła. Pojeżdżone. Śnieg dużo lepszy po zachodzie słońca. Minus na termometrze to dobry prognostyk na jutro. Z bólem serca schodziliśmy. Ostatni zjazd trwał…. 2h😀. Dzisiaj było bombowo, twardo, słońce i ludzi w sam raz, 70% to Słowacy. 

pozdrawiam

81B0C1CF-7F7D-4EA2-886A-C13719C82E3B.thumb.jpeg.2e770f0a9e170e3219c9a31ba15d87fe.jpegDA1BF90A-2BB1-43E8-B985-E6DA4FEBEB57.thumb.jpeg.811f647db73d100facd4755ce5150d48.jpeg

  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza sytuacji na polskich i słowackich (ferie) stokach sprawiła, że wybrałem pewniaka blisko domu czyli Czarny Groń.

Przyjechałem na otwarcie. Od Krk temperatura w okolicach zera, na miejscu gdzie jest zawsze mocno chłodniej niż w okolicy, lekki mróz. Tak więc, jak na ostatnie dni, prawdziwa zima. Warunki śniegowe nie zawiodły, bo na głównych trasach śniegu mają naprawdę dużo. Zawiodło nieco przygotowanie czerwonej trasy, bo zrobiono to byle jak. Mimo że byłem kilkanaście minut po starcie, a frekwencja była symboliczna, o sztruksie nie było mowy. Było mocno nierówno i dużo śniegowo-lodowych brył. Na niebieskiej trasie znacznie lepiej. Drugi minus to zamknięta objazdowa trasa przez las, którą lubię, bo jest fajnym urozmaiceniem na tej niewielkiej stacji. Jeszcze wczoraj na Facebooku chwalili się, że wszystko mają otwarte. Mimo wszystko plusów znacznie więcej niż minusów.

Jak wspominałem i co było łatwe do przewidzenia narciarzy było mało, więc mimo krótkich tras, nogi można było poczuć po 3,5 godzinach jazdy. Ogólnie bardzo fajnie i na pewno polecam w tych trudnych śniegowo dniach.

Klasyczny groniowy widoczek. Niestety trochę w cieniu.

20230104_094449.thumb.jpg.1da4b0f966d7b0d502602bd5f8edda9d.jpg

Na trasach pełno

20230104_103837.thumb.jpg.2205d7c14dcb1eb48a7184cb77fafc16.jpg

Przy bramkach tłoczno jak na Kotelnicy albo Solisku

20230104_104757_HDR.thumb.jpg.2a37e9f12f3a33bc869442590a16fd3e.jpg

Z nowości, których jeszcze nie widziałem, na górze wreszcie postawili knajpę. Trochę mała, ale dobre i to. Dzisiaj chyba nie była czynna.

20230104_105410_HDR.thumb.jpg.3ad4db9da759caeecc2f9ca499f4c553.jpg

  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Chyba masz jakieś omamy wzrokowe, jaka knajpa, przecież budowali to jako budynek gospodarczy 😉

Na Czarnym Groniu to generalnie mają bardzo luźne podejście do prawa budowlanego i procedur z nim związanych. Po prostu tak jak na Podhalu, prawo budowlane się nie przyjęło.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wolcjusz napisał:

Myślenice ogłosiły że stok będzie czynny w piątek. Tymczasem w Kasinie brązowo. Dziwne rzeczy się dzieją w tym sezonie.

Myślenice mają północną wystawę. Wczoraj doświadczyłem tego. Będąc tam od 11 do prawie 15, zauważyłem że światło słoneczne tam prawie nie dociera. Stąd stok był betonowy.

 

323961695_708878900963019_1985715317771922974_n.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Kończymy przygodę z Krynicą, dzisiaj ściana deszczu. Ogólnie pojeżdżone, a wczorajszy dzień boski. Taki obraz niech w naszej pamięci zostanie. Znowu zostały karnety, może w tym sezonie któraś z Koleżanek albo Kolegów skusi się na wspólną jazdę po sezonie. Ja stawiam😀. Zostało mi 3x2 dni Krynica Ski.

pozdrawiam

ps. Jaworzyna padła chyba, bo odmówili nam treningu w weekend. Przeniesiony na Litwinkę, ale co się źle zaczyna może dobrze się skończy. Tak to wygląda dzisiaj, to nie mżawka, tylko po prostu leje.

EFD4C2A7-F6DF-4029-AE15-FDFEA9B9BA9A.thumb.jpeg.eeab6e972f5ad54c07ab488b0c821a80.jpeg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marekbtl napisał:

Tak to wygląda dzisiaj, to nie mżawka, tylko po prostu leje.

U nas w nocy lało i wiał mocny wiatr ...myślałem ze Czarny Groń polegnie jak Kasina ale nie - kręci...

(szpital mi sie w domu kończy ..dostaje symptomu niespokojnych nóg)

A co do Krynicy sie nie martw..zaradzimy.. ;)

Edytowane przez Lexi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Kończymy przygodę z Krynicą, dzisiaj ściana deszczu. Ogólnie pojeżdżone, a wczorajszy dzień boski. Taki obraz niech w naszej pamięci zostanie. Znowu zostały karnety, może w tym sezonie któraś z Koleżanek albo Kolegów skusi się na wspólną jazdę po sezonie. Ja stawiam😀. Zostało mi 3x2 dni Krynica Ski.

pozdrawiam

ps. Jaworzyna padła chyba, bo odmówili nam treningu w weekend. Przeniesiony na Litwinkę, ale co się źle zaczyna może dobrze się skończy. Tak to wygląda dzisiaj, to nie mżawka, tylko po prostu leje.

 

Widok z tarasu masz jakby znajomy 😉. Może wpadnę na początku marca, jak jeszcze będzie po czym jeździć. Córka mnie męczy o te konie w okolicy. 

Stoki wyglądają nieciekawie, poniżej Jurgów.

obraz-2023-01-05-105339183.png

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...