Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wolcjusz napisał:

Trochę tam daleko mam, prawie trzy godziny w jedną stronę. Tak do dwóch godzin dojazdu to dla mnie spoko na jednodniowy wypad, ale sześć godzin za kółkiem plus nartowanie to chyba za dużo dla mnie jak na jeden dzień bez noclegu.

A do Jurgowa blisko ? Z Jurgowa jedzie się tam 20 minut. A po drodze na Słowacji tańsze paliwo😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rybba7 napisał:

o które zdjęcie pytasz? Zdjęcia z lasu to kolejno: tzw. "Polak" koniec czarnej trasy, dolna stacja "Goryczkowej", nartostrada do Kuźnic

Dzięki za info nie wiedziałem https://portaltatrzanski.pl/przewodnik/miejsca/tatry-polskie/tatry-zachodnie/pozostale/dolna-stacja-kolei-goryczkowa,1053 cyt

Kolejka została uruchomiona w 1968 roku. Trasa liczy 1736 m. Dolna stacja kolejki znajduje się na Wyżniej Goryczkowej Równi na wysokości 1355 m, narciarze mogą wyjechać dwuosobowymi krzesełkami na Kasprowy Wierch. W pobliżu dolnej stacji znajdują się pozostałości Schroniska Polaka, które wzniósł w 1933 roku góral Polak z Murzasichla. Rozebrano je po II wojnie światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Miłej zabawy panowie ( @Lexi @marekbtl @wolcjusz) , toż to mały zlot sympatyków Skionline. 

Cze

@Lexi tam już koczuje od wczoraj, rozeznanie ma. Pytał o Bachledę, podobno tylko mała część ośrodka chodzi, nas grapie będą treningi, Suche - nasi wysyłają tam jutro 3 autobusy bachorów, Jurgów - zbyt popularny i tylko trasa przy orczyku czynna. Chłop nawet do domu nie pojechał tylko śpi w aucie i oczywiście zajmie mi kolejkę, @wolcjusz jusz niestety musi zapłacić za miejsce :)

pozdrawiam

ps. @wolcjusz jak mówisz poważnie, to pewnie mnie poznasz, szukaj stoku wedle zasady: "zmienię Porsche na gorsze" - mam nadzieję że zrozumiałeś ukryte przesłanie gdzie będziemy. A będę ja, Lexi, Forsztek, Wawrzoła, Cichy, Sprawiedliwy i ten z "Uranii".

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke z dzisiaj ….Rusin- pozytywny jak zawsze chociaż ludzi sporo i stok szybko to odczuł…

98A95C8A-B319-4A46-904A-821D1EF1A856.thumb.jpeg.97ec667b54c00bca9cca607ce65c45ca.jpeg

Potem miała być Grapa ale zdecydowałem że zobacze co na Kotelnicy sie dzieje.

A tutaj muldy, odsypy i kupa dziwnych ludzi …jakby ich z jakiegoś zoo wypuścili…. Stanowczo nie moje klimaty

BC535E6F-609D-445C-B955-DCB0B7717471.thumb.jpeg.ea03ff1abc8a7acc299db32872c49e6c.jpeg
 

Natomiast Remiszów super!..pusty, pięknie zmuldzony - idealne miejsce do doskonalenia śmigu!!!! …. Tylko pary w nogach na wiele nie starczyło 😂

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarnów Ski, dla tych co nie znają, mała stacja na Dolnym Śląsku, pomiędzy Kowarami a Kamienna Górą. Oferuje 3 trasy  o łącznej długości 2,5 km, aktualnie czynna 1 czerwona o długości 800 m i krótka trasa dla dzieci. Przy trasie dość szybki talerzyk. W tygodniu stacja czynna tylko na jazdy nocne od 17.00 do 21.00 (obsługa twierdzi że za mało narciarzy), w weekendy od 9.00 do 21.00. 

Dzisiaj na otwarcie zaledwie kilka osób, po ok godzinie stopniowo pojawiało się coraz więcej narciarzy, ale nie tworzyły się żadne kolejki, jazda całkowicie na bieżąco.

Trasa przygotowana bardzo dobrze, wyratrakowana , równa, w górnej stromszej części lekko zmrożona, w dolnej,   wypłaszczonej troszkę miękkawa. Brak ubytków w śniegu, lekkie przetarcia w dolnej części. Na obecne warunki pogodowe jeździło się naprawdę świetnie 🙂

 

 

 

 

IMG_20230113_155840.jpg

IMG_20230113_170818.jpg

IMG_20230113_170852.jpg

IMG_20230113_170858.jpg

IMG_20230113_170902.jpg

IMG_20230113_172238.jpg

IMG_20230113_184614.jpg

Edytowane przez ZdolnyŚlązak
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Czarnów Ski, dla tych co nie znają, mała stacja na Dolnym Śląsku, pomiędzy Kowarami a Kamienna Górą. Oferuje 3 trasy  o łącznej długości 2,5 km, aktualnie czynna 1 czerwona o długości 800 m i krótka trasa dla dzieci. Przy trasie dość szybki talerzyk. W tygodniu stacja czynna tylko na jazdy nocne od 17.00 do 21.00 (obsługa twierdzi że za mało narciarzy), w weekendy od 9.00 do 21.00. 

Dzisiaj na otwarcie zaledwie kilka osób, po ok godzinie stopniowo pojawiało się coraz więcej narciarzy, ale nie tworzyły się żadne kolejki, jazda całkowicie na bieżąco.

Trasa przygotowana bardzo dobrze, wyratrakowana , równa, w górnej stromszej części lekko zmrożona, w dolnej,   wypłaszczonej troszkę miękkawa. Brak ubytków w śniegu, lekkie przetarcia w dolnej części. Na obecne warunki pogodowe jeździło się naprawdę świetnie 🙂

 

 

 

 

IMG_20230113_155840.jpg

IMG_20230113_170818.jpg

IMG_20230113_170852.jpg

IMG_20230113_170858.jpg

IMG_20230113_170902.jpg

IMG_20230113_172238.jpg

IMG_20230113_184614.jpg

Jak oni to robią? Zieleniec ledwo zipie, CG dogorywa. Szklarska dawno już padła, Swieradow tez padł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

@Lexi tam już koczuje od wczoraj, rozeznanie ma. Pytał o Bachledę, podobno tylko mała część ośrodka chodzi, nas grapie będą treningi, Suche - nasi wysyłają tam jutro 3 autobusy bachorów, Jurgów - zbyt popularny i tylko trasa przy orczyku czynna. Chłop nawet do domu nie pojechał tylko śpi w aucie i oczywiście zajmie mi kolejkę, @wolcjusz jusz niestety musi zapłacić za miejsce :)

pozdrawiam

ps. @wolcjusz jak mówisz poważnie, to pewnie mnie poznasz, szukaj stoku wedle zasady: "zmienię Porsche na gorsze" - mam nadzieję że zrozumiałeś ukryte przesłanie gdzie będziemy. A będę ja, Lexi, Forsztek, Wawrzoła, Cichy, Sprawiedliwy i ten z "Uranii".

Mówię poważnie bo skoro już taki szczegółowy rekonesans został wykonany to trzeba skorzystać z najlepszej dostępnej opcji w tej narciarskiej mizerii ostatnich tygodni. Nie znam nikogo z wymienionych, ale wygląda na to że do kompletu w tej ekipie brakuje tylko Siwego, Silnorękiego i Bolca ;-)  

Edytowane przez wolcjusz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grimson napisał:

Jak oni to robią? Zieleniec ledwo zipie, CG dogorywa. Szklarska dawno już padła, Swieradow tez padł.

Naprawdę nie wiem, Zieleniec był zawsze pewniakiem, ze względu na specyficzny mikroklimat, na trudne warunki, sezon na Dolnym Śląsku zawsze u nich trwał najdłużej, a teraz raptem jedna Gryglówka ledwo działa. 

Czarna Góra , jedna B i ledwo zipie.

Świeradów, Szklarska już dawno się poddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Naprawdę nie wiem, Zieleniec był zawsze pewniakiem, ze względu na specyficzny mikroklimat, na trudne warunki, sezon na Dolnym Śląsku zawsze u nich trwał najdłużej, a teraz raptem jedna Gryglówka ledwo działa. 

 

Pewnie było oszczędzanie przy naśnieżaniu w grudniu z nadzieją, że mega zima z I połowy miesiąca zapewni śnieg na resztę sezonu. A potem przyszła najcieplejsza I połowa stycznia w historii i plan się poszedł nie powiem co.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Pewnie było oszczędzanie przy naśnieżaniu w grudniu z nadzieją, że mega zima z I połowy miesiąca zapewni śnieg na resztę sezonu. A potem przyszła najcieplejsza I połowa stycznia w historii i plan się poszedł nie powiem co.

To jest ciekawe. Zieleniec wg mnie dłużej śnieżyl jak CG. W dniach kiedy CG nie naśnieżana, na Zielu się kurzyło od białego. Do tego lepszy mikroklimat w Zielencu. Same sprzeczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma wodę ten ma śnieg. Jeśli chodzi o Dolny Śląsk to najgorzej pod tym względem jest w Szklarskiej (zbiornik między skałkami) i Karpaczu. Tam nigdy nie będą dobrze naśnieżone trasy. Na Szrenicy mogą postawić i 200 armatek tylko z czego je zasilą jak wody nie ma... W Karpaczu na Białym Jarze to inna historia bo  jest inny system naśnieżania, mogą sobie produkować śnieg przy kilkunastu stopniach pobierać wodę gdy pada deszcz. Jak mrozy są krótko i do tego nic wcześniej nie napadało do zbiorników to będzie jak jest teraz. Właściciel Czarnowa zamienił (bo miał stosunkowo dużo wody) 50 000 m3 wody w 100 000 m3 śniegu i z tego mógł naśnieżyć jedną trasę. Nie wiem jak jest w innych regionach, na Dolnym Śląsku sprawa jest oczywista.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu (pozytywnego) przed tym sezonem na Hintertuxie wybudowano kompletnie nowy system naśnieżania po prawej stronie ośrodka (przy Lärmstange, dołożyli też nową kanapę). Do tego powstał również potężny nowy zbiornik powyżej Sommerbergalm przy Lärmstange 1. Cały system ruszy w kolejnym sezonie (przed latem). Tyle tylko, że wody na lodowcu nie brakuje, choć do naśnieżania głównie ciągnie się ją od dołu dobrze rozbudowaną siecią instalacyjną. U nas (Dolny Śląsk) niestety wody jest bardzo mało, jak końcówka jesieni i zima jest bez obfitych opadów to na dobre naśnieżanie nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grimson napisał:

To jest ciekawe. Zieleniec wg mnie dłużej śnieżyl jak CG. W dniach kiedy CG nie naśnieżana, na Zielu się kurzyło od białego. Do tego lepszy mikroklimat w Zielencu. Same sprzeczności. 

To fakt, Zieleniec śniezyl na potęgę, oni nigdy na tym nie oszczędzali, w grudniu byłem kilka razy i w Zieleńcu i Czarnej i cały czas armatki pracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

Kto ma wodę ten ma śnieg. Jeśli chodzi o Dolny Śląsk to najgorzej pod tym względem jest w Szklarskiej (zbiornik między skałkami) i Karpaczu. Tam nigdy nie będą dobrze naśnieżone trasy. Na Szrenicy mogą postawić i 200 armatek tylko z czego je zasilą jak wody nie ma... W Karpaczu na Białym Jarze to inna historia bo  jest inny system naśnieżania, mogą sobie produkować śnieg przy kilkunastu stopniach pobierać wodę gdy pada deszcz. Jak mrozy są krótko i do tego nic wcześniej nie napadało do zbiorników to będzie jak jest teraz. Właściciel Czarnowa zamienił (bo miał stosunkowo dużo wody) 50 000 m3 wody w 100 000 m3 śniegu i z tego mógł naśnieżyć jedną trasę. Nie wiem jak jest w innych regionach, na Dolnym Śląsku sprawa jest oczywista.

I tu jest pytanie: gdzie dokładnie jest ten zbiornik na wodę w Szklarskiej? To jest na samym dole, to oczko wodne niedaleko parku maszynowego Ski Areny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...