Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Słotwiny Tabaszewski. Oświadczam że lepsze warunki pogodowe na nartach nie są możliwe :) Jeśli zaś chodzi o śnieg, to już natura zadbała o to, co czasami na tym stoku niedomaga, więc i pod nartami również wszystko w jak najlepszym porządku. 

 

20230208_101042.jpg

20230208_101700.jpg

20230208_105709.jpg

20230208_154441.jpg

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 17
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mercedes420 napisał:

Wisła Stożek 

Warunki bardzo dobre mimo to trochę kamieni na trasie. 

Dojazd bez problemu autem z przednim napędem ale droga mocna zaśnieżona utrzymana na biało 

IMG20230208131233.jpg

IMG20230208131521.jpg

IMG20230208115019.jpg

IMG20230208115024.jpg

IMG20230208115029.jpg

IMG20230208115031.jpg

IMG20230208115033.jpg

IMG20230208115038.jpg

IMG20230208125707.jpg

IMG20230208125712.jpg

kiedyś na stożku był slalom rozstawiony z pomiarem czasu dla każdego... robią tak jeszcze? Na Soszowie w zeszłym roku tez tak trafiłem...skutek zerwane więzadło boczne...ale inicjatywa super

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na blokadę Facebooka (czort wie, dlaczego, przeszkadza im... <Blog o nartach>) zmieniłem nazwę bloga.

Dziś relacja z Czantorii:

 

Czantoria%20(30).JPGPomysł podsunął mi znajomy:
 
— Maciek, Czantoria corocznie sprzedaje tanio karnety na Black Fiday.

 

I sprawdziłem, zwłaszcza, że ostatni Black Friday trwał chyba co najmniej pełen tydzień.

Sprawdziłem i zamówiłem dwa dowolne dni za łączną cenę 120 zł. Przyznam, że czekałem z realizacją na dobre warunki i doczekałem się.

Dziś zrealizowałem 1. dzień.

Czantoria%20(5).JPG
 
Czantoria%20(13).JPG
 
Czantoria%20(16).JPG
 

Sam zakup biletów przez e-Skipass był prosty, o ile ktoś zna zasady zakupów elektronicznych. Trzeba było utworzyć konto (okazało się, że już mam, kiedyś coś tam kupowałem na Skolnity, a to... ta sama strona biletowa), wybrać produkt, zapłacić i otrzymywało się na podanego maila bilety w PDF, takie wirtualne lub rzeczywiste (jeśli ktoś drukował) kartki. Ja drukowałem. Płatność odbywała z karty. 

Czantoria%20(21).JPG
 
Czantoria%20(24).JPG
 
Czantoria%20(26).JPG
 
Czantoria%20(27).JPG
 

Na miejscu okazało się, że nie da się tych kartek zamienić na karty magnetyczne w kasie. Pani odesłała mnie do biletomatu, a tamże można było zeskanować kod QR (w słońcu nie widziałem gdzie) lub podać nr zamówienia. Podałem i... karta magnetyczna (taka trochę papierowa) wyjechała z automatu. I tak to działa. Teraz już można było ruszać przez bramki.

Czantoria%20(34).JPG
 
Czantoria%20(36).JPG

Więcej, w tym dużo zdjęć: Czartotyja, Czartoria, Czantoria, Ślonsko Góra. Naprawdę dobre narty za dnia. Bo wieczorem trzeba będzie też sprawdzić! | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

 

Dziękuję dziewczynom z Lisiej Polany, że nie protestowały, jak je przyjąłem za obiekt pod widoki na zdjęciach!

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, brachol napisał:

Jak frekwencja na Czantorii? Jutro wracam z Tatr do domu i coś bym pojeździł po drodze i się zastanawiam Czantoria czy Mosorny?

Byłem o 8.30 na parkingu. Ten główny był już zamknięty. Trzeba stanąć po drugiej stronie drogi.

Do kas bez kolejki - jedną zajmował @Narciarz ze Śląska i próbował zamienić kartkę na karnet 😁.

 

Jeździłem do południa. Kolejka maksymalnie do czytników karnetów. Szło szybko.

Na Faturce był mały ogonek ale nie sprawdzałem na jak długo. Zjechałem na dół niebieską

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 07:32, brachol napisał:

Trochę OT, ale w Black Friday kupiłem karnet na dwa dowolne dni w sezonie na Czantorię i tak się zastanawiam czy odbieram dwa karnety niezależne, czy będzie to na jednej karcie nabite? Chodzi o to czy będę mógł użyć te karnety jednego dnia dla dwóch różnych osób czy podczas dwóch różnych dni?

pozdrawiam

Już wiem: system wydaje 1 kartę - taką grubszą papierową! Nie ma kaucji! Wydruk w biletomacie!

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna dziś, tłum ludzi zwabionych pogodą i nowe krzesło stojące, bo zamarzło. Podobno nie jest przystosowane do niskich temperatur. Po półgodzinnej walce personel dał radę odmrozić i do 11 było super-równo, bez kolejek. Potem tłum zaczął gęstnieć, auta nie mieściły się na parkingach i stały wzdłuż drogi w dół, ostatni mieli już bliżej na łyżwy niż narty, bo zaraz było lodowisko... 

IMG_20230209_091819.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byliśmy na COS, po prawdzie pierwszy raz. Trasy bardzo fajne, niestety na FIS tylko górna część była dostępna, ale nawet ta część robiła super wrażenie. Widoki bajkowe. Udało się zaparkować bez problemu pomimo późnej pory. Tyle z plusów. 

Oczywiście jak to w ferie były kolejki. Wydaje mi się, że ktoś nie pomyślał jak projektował te stacje. Na trasach luzy, a nie wszystkie byly czynne, za to kolejki na 20-30 minut czekania. Dlaczego zdecydowano się zamontować krzesła 4 osobowe zamiast 6 lub 8? Spokojnie można było zrobić większe, a i tak nie było by tłoku na trasach. Jest jeszcze niby kotwica, ale po jednym wyjeździe z synem miałem już dość. Nie było w kolejce też innych dzieci, aby się z kimś dogadać i zamienić jak to się zdarzało na innych stacjach. Co ciekawe wyjazd kotwica trwał dłużej niż krzesłem, mimo że kolejka krótsza. 

Kolejna kwestia to warunki, o ile do Jaworzyny warunki są bardzo dobre, to poniżej wystaje trawa i kamienie :( Jest to o tyle zastanawiające, że Beskid jest ponad 100 metrów niżej, a warunki ma idealne. Chyba ktos tu pożałował wody na śnieżenie.

No i trzecia rzecz która mnie wkurzyła, to że w połowie dnia zepsuł się talerzyk i trzeba było dralowac pod górę, a potem zjechać do mety po trawie i kamieniach. Naprawili dopiero po godzinie. 

BTW Ktoś wie, dlaczego Orczyki nazywają się Doliny 2 i 3, a nie ma Dolin 1?

BTW2 Ta nowa projektowana gondola nic nie da, jeżeli nie będzie przy niej trasy. A będzie nawet gorzej. Wywiezie więcej  ludzi na górę, a Ci będą stać w jeszcze dłuższych kolejkach do kanapy 4 i kotwicy. 

BTW Okazuje się, że nie trzeba być milionerem, aby spędzić ferie w Hiltonie. 

20230209_145327.jpg

20230209_140701.jpg

20230209_123622.jpg

20230209_153207.jpg

20230209_150108.jpg

20230209_140937.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Dziś byliśmy na COS, po prawdzie pierwszy raz. Trasy bardzo fajne, niestety na FIS tylko górna część była dostępna, ale nawet ta część robiła super wrażenie. Widoki bajkowe. Udało się zaparkować bez problemu pomimo późnej pory. Tyle z plusów. 

Oczywiście jak to w ferie były kolejki. Wydaje mi się, że ktoś nie pomyślał jak projektował te stacje. Na trasach luzy, a nie wszystkie byly czynne, za to kolejki na 20-30 minut czekania. Dlaczego zdecydowano się zamontować krzesła 4 osobowe zamiast 6 lub 8? Spokojnie można było zrobić większe, a i tak nie było by tłoku na trasach. Jest jeszcze niby kotwica, ale po jednym wyjeździe z synem miałem już dość. Nie było w kolejce też innych dzieci, aby się z kimś dogadać i zamienić jak to się zdarzało na innych stacjach. Co ciekawe wyjazd kotwica trwał dłużej niż krzesłem, mimo że kolejka krótsza. 

Kolejna kwestia to warunki, o ile do Jaworzyny warunki są bardzo dobre, to poniżej wystaje trawa i kamienie :( Jest to o tyle zastanawiające, że Beskid jest ponad 100 metrów niżej, a warunki ma idealne. Chyba ktos tu pożałował wody na śnieżenie.

No i trzecia rzecz która mnie wkurzyła, to że w połowie dnia zepsuł się talerzyk i trzeba było dralowac pod górę, a potem zjechać do mety po trawie i kamieniach. Naprawili dopiero po godzinie. 

BTW Ktoś wie, dlaczego Orczyki nazywają się Doliny 2 i 3, a nie ma Dolin 1?

BTW2 Ta nowa projektowana gondola nic nie da, jeżeli nie będzie przy niej trasy. A będzie nawet gorzej. Wywiezie więcej  ludzi na górę, a Ci będą stać w jeszcze dłuższych kolejkach do kanapy 4 i kotwicy. 

BTW Okazuje się, że nie trzeba być milionerem, aby spędzić ferie w Hiltonie. 

20230209_145327.jpg

20230209_140701.jpg

20230209_123622.jpg

20230209_153207.jpg

20230209_150108.jpg

20230209_140937.jpg

Na pierwszych zdjęciach poszerzony Ondraszek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ze względu na blokadę Facebooka (czort wie, dlaczego, przeszkadza im... <Blog o nartach>) zmieniłem nazwę bloga.

Dziś relacja z Czantorii:

 

Czantoria%20(30).JPGPomysł podsunął mi znajomy:
 
— Maciek, Czantoria corocznie sprzedaje tanio karnety na Black Fiday.

 

I sprawdziłem, zwłaszcza, że ostatni Black Friday trwał chyba co najmniej pełen tydzień.

Sprawdziłem i zamówiłem dwa dowolne dni za łączną cenę 120 zł. Przyznam, że czekałem z realizacją na dobre warunki i doczekałem się.

Dziś zrealizowałem 1. dzień.

Czantoria%20(5).JPG
 
Czantoria%20(13).JPG
 
Czantoria%20(16).JPG
 

Sam zakup biletów przez e-Skipass był prosty, o ile ktoś zna zasady zakupów elektronicznych. Trzeba było utworzyć konto (okazało się, że już mam, kiedyś coś tam kupowałem na Skolnity, a to... ta sama strona biletowa), wybrać produkt, zapłacić i otrzymywało się na podanego maila bilety w PDF, takie wirtualne lub rzeczywiste (jeśli ktoś drukował) kartki. Ja drukowałem. Płatność odbywała z karty. 

Czantoria%20(21).JPG
 
Czantoria%20(24).JPG
 
Czantoria%20(26).JPG
 
Czantoria%20(27).JPG
 

Na miejscu okazało się, że nie da się tych kartek zamienić na karty magnetyczne w kasie. Pani odesłała mnie do biletomatu, a tamże można było zeskanować kod QR (w słońcu nie widziałem gdzie) lub podać nr zamówienia. Podałem i... karta magnetyczna (taka trochę papierowa) wyjechała z automatu. I tak to działa. Teraz już można było ruszać przez bramki.

Czantoria%20(34).JPG
 
Czantoria%20(36).JPG

Więcej, w tym dużo zdjęć: Czartotyja, Czartoria, Czantoria, Ślonsko Góra. Naprawdę dobre narty za dnia. Bo wieczorem trzeba będzie też sprawdzić! | Twój instruktor (twojinstruktor.blogspot.com)

 

Dziękuję dziewczynom z Lisiej Polany, że nie protestowały, jak je przyjąłem za obiekt pod widoki na zdjęciach!

Eskipass bajecznie prosty. Zamawiasz za dwie dyszki kartę, niespersonalizowaną. Albo kilka. I potem kupujesz vouchery spośród sporego wachlarza ofert (Od grupy Pingwina, Wiślańskiego po Zieleniec) aktywując go na dowolnej karcie w systemie. 

Ja w mojej czteroosobowej rodzinie trzymam tylko cztery spersonalizowane gopassy i cztery (wymienne) eskipassy. 80 procent wyjazdów i kasy biletowe omijam szerokim  łukiem.

Jeszcze z TatrySuperSki zrobić porządek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...