Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wielofish napisał:

Ponoć tak dobrze to na Kasprowym jeszcze w tym roku nie było!!! -5C góra / -2C dół, patelnia, wiatr znikomy. Twardo i równo. Goryczkowa nie działa, bo TPN tak nakazał. Tam tez śniegu ogrom. 

IMG_20230312_111124.jpg

Planując wyjazd na Kasprowy warto wiedzieć że:

1. Krzesła na Goryczkowej nieczynne, zjazd Goryczkową  do ok. 1000m od Kuźnic.

2. Zamknięty został w obu kierunkach żółty szlak turystyczny w kierunku Murowańca : Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Przełęcz Między Kopami.

3. Parking Brzeziny  przy Dolinie Suchej Wody zapełnia się już o 7 rano. Koszt parkowania 30zł

3. Zamknięty został dojazd do Kuźnic. Przystanek dla busów i taksówek przeniesiony jest na skrzyżowanie ul. Przewodników Tatrzańskich i ul. Karłowicza. Odcinek 1300 m od ul.Karłowicza do stacji dolnej kolei  na Kasprowy  tylko pieszo ok 0,5 godz, bez możliwości dojazdu busem taxi. Możliwy dojazd rowerem, ale PKL nie stać na stojaki rowerowe.IMG_20230415_073821.thumb.jpg.5e34db0bb33ff2e02ef19a51686bc503.jpg

 

W okolicy czynne Rohacze Spalena Zuberec SK, zjazd na nartach do parkingu.

Rohace Spalena ośrodek narciarski czynny w sobotę i niedzielę od 9:00 do 16:00, w poniedziałek 1 maja w zależności od pogody.

zjazd.jpg

 Salatin_S_v1.1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, surfing napisał:

IMG_20230312_111124.jpg

Planując wyjazd na Kasprowy warto wiedzieć że:

1. Krzesła na Goryczkowej nieczynne, zjazd Goryczkową  do ok. 1000m od Kuźnic.

2. Zamknięty został w obu kierunkach żółty szlak turystyczny w kierunku Murowańca : Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Przełęcz Między Kopami.

3. Parking Brzeziny  przy Dolinie Suchej Wody zapełnia się już o 7 rano. Koszt parkowania 30zł

3. Zamknięty został dojazd do Kuźnic. Przystanek dla busów i taksówek przeniesiony jest na skrzyżowanie ul. Przewodników Tatrzańskich i ul. Karłowicza. Odcinek 1300 m od ul.Karłowicza do stacji dolnej kolei  na Kasprowy  tylko pieszo ok 0,5 godz, bez możliwości dojazdu busem taxi. Możliwy dojazd rowerem, ale PKL nie stać na stojaki rowerowe.IMG_20230415_073821.thumb.jpg.5e34db0bb33ff2e02ef19a51686bc503.jpg

 

W okolicy czynne Rohacze Spalena Zuberec SK, zjazd na nartach do parkingu.

Rohace Spalena ośrodek narciarski czynny w sobotę i niedzielę od 9:00 do 16:00, w poniedziałek 1 maja w zależności od pogody.

zjazd.jpg

 Salatin_S_v1.1.jpg

Po 15 kwietnia takie foty drażnią,

TANAP i napalonych narciarzy bo chcieliby ale nie wypada

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

W okolicy czynne Rohacze Spalena Zuberec SK, zjazd na nartach do parkingu.

Rohace Spalena ośrodek narciarski czynny w sobotę i niedzielę od 9:00 do 16:00, w poniedziałek 1 maja w zależności od pogody.

Jak ktoś sie wybiera to warto pamiętać że na końcu trasy (od ostatniej "ścianki" do wypłaszczenia) będzie sporo minerałów...warto zabrać odpowiedni sprzęt.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem piękne 2 dni na Kasprowym i trzeci niepotrzebnie odpuściłem, ale byłem z córką i do tego łączyłem bieganie po górach z nartami.
Problemy z Kuźnicami są w prosty sposób do obejścia - wystarczy wynająć coś w Kuźnicach (w moim przypadku Gościniec Kuźnice - zarezerwowany w przeddzień, zareklamuje, bo byłem bardzo zadowolony, stylowy, tani, z dobrym śniadaniem, tylko sauny brakuje). Poza tym na weekend majowy wpuścili już busy, taxi... wcześniej też pozwalali, ale tylko do godziny 8:00, czyli dla narciarzy idealnie, bo kolejka pierwszy wyjazd ma o 8:00). Rozumiem, że tu na forum ktoś może szukać trudności na siłę, ale czemu samo ogólnie pojęte Zakopane nie informuje, że te przeszkody były bardo sztuczne.
Jedynie powrót dla osób mieszkających poz Kuźnicami był uciążliwy, ale też nie przesadzajmy dojście w miękkich butach z ronda do Kuźnic nigdy nie zabrało mi więcej niż 15 minut (nie biegłem, nie podbiegałem) to w drugą stronę więc jest zdrowym wyciszeniem.

Konkretnym ograniczeniem na weekend majowy stał się jak zwykle TPN - z tą instytucją powinien ktoś coś zrobić. Jedyną korzyść, z posiadania takiego prezydenta, upatrywałem w tym, że może on nimi potrząśnie - niedoczekanie.
Na majówkę wprowadził ograniczenie przepustowości kolei do 50% - jak w pandemii. Tym razem argument aby nie zadeptać Kasprowego przykrego prawie 2 metrową warstwą śniegu (jaki procent turystów nie wraca koleją - patrząc na obuwie i strój w jakim wjeżdżali to nie więcej niż 5%). Konsekwencje: jak mój brat chciał zarezerwować w sobotę wyjazd koleją na Kasprowy przez internet na poniedziałek to nie było już miejsc (oczywiście 95% to turyści bez nart).

Nie wiem czy to wymówka PKL, ale z dwóch (ich) źródeł (infolinia + obsługa tras narciarskich - człowiek, który działa tam od lat i zawsze przezywał rzetelne informacje) dowiedziałem się, że to było przykaz z TPN, a nie brak śniegu (na pewno nie, bo 2x zjeżdżałem do Kuźnic Goryczkową), czy nieopłacalność PKL. PKL po prostu nie chce zadzierać z TPN choćby z uwagi na konflikt o partycypowaniu w zyskach z przejazdów koleją.

Nie pamiętam takiej ilości śniegu na Kasprowym w maju, na Chopoku też to wygląda niesamowicie. Szkoda tej naszej zakopiańskiej polityki narciarskiej... bez naśnieżania, bez nowego wyciągu na Goryczkowej z wolną Gąsienicową... ale jednak czasem warto odwiedzić ten skansen.

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wielofish napisał:

 

Nie pamiętam takiej ilości śniegu na Kasprowym w maju, na Chopoku też to wygląda niesamowicie. Szkoda tej naszej zakopiańskiej polityki narciarskiej... bez naśnieżania, bez nowego wyciągu na Goryczkowej z wolną Gąsienicową... ale jednak czasem warto odwiedzić ten skansen.

Odnośnie Chopok, śnieg był, ale po północnej stronie dojazd na końcowce trasy do gondoli 1 maja był już po wodzie. Trasa 5b otwarta, ale żeby wrócić do gondoli trzeba przejechać po zamkniętej trasie 2. Wczoraj ledwo przejezdna. Planują otworzyć ośrodek jeszcze w następny weekend. Obawiam się, że po północnej stronie trzeba będzie ściągać narty przed końcem trasy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wielofish napisał:

bez naśnieżania, bez nowego wyciągu na Goryczkowej z wolną Gąsienicową... ale jednak czasem warto odwiedzić ten skansen.

i niech już tak pozostanie

Wyobraź sobie że tereny Kasprowego nie są w TPN,  są podzielone między zakopiańskich Górali a działka w Dolinie Goryczkowej należy do Byrcynów

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

i niech już tak pozostanie

Wyobraź sobie że tereny Kasprowego nie są w TPN,  są podzielone między zakopiańskich Górali a działka w Dolinie Goryczkowej należy do Byrcynów

Tyz piknie: postawią plotki z informacja, ze „przejścia i przejazdu ni ma”.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jeeb napisał:

i niech już tak pozostanie

Wyobraź sobie że tereny Kasprowego nie są w TPN,  są podzielone między zakopiańskich Górali a działka w Dolinie Goryczkowej należy do Byrcynów

System naśnieżania i infrastruktura jak w Białce?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...