Narty - skionline.pl
Jump to content

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Recommended Posts

Ja miałem piękne 2 dni na Kasprowym i trzeci niepotrzebnie odpuściłem, ale byłem z córką i do tego łączyłem bieganie po górach z nartami.
Problemy z Kuźnicami są w prosty sposób do obejścia - wystarczy wynająć coś w Kuźnicach (w moim przypadku Gościniec Kuźnice - zarezerwowany w przeddzień, zareklamuje, bo byłem bardzo zadowolony, stylowy, tani, z dobrym śniadaniem, tylko sauny brakuje). Poza tym na weekend majowy wpuścili już busy, taxi... wcześniej też pozwalali, ale tylko do godziny 8:00, czyli dla narciarzy idealnie, bo kolejka pierwszy wyjazd ma o 8:00). Rozumiem, że tu na forum ktoś może szukać trudności na siłę, ale czemu samo ogólnie pojęte Zakopane nie informuje, że te przeszkody były bardo sztuczne.
Jedynie powrót dla osób mieszkających poz Kuźnicami był uciążliwy, ale też nie przesadzajmy dojście w miękkich butach z ronda do Kuźnic nigdy nie zabrało mi więcej niż 15 minut (nie biegłem, nie podbiegałem) to w drugą stronę więc jest zdrowym wyciszeniem.

Konkretnym ograniczeniem na weekend majowy stał się jak zwykle TPN - z tą instytucją powinien ktoś coś zrobić. Jedyną korzyść, z posiadania takiego prezydenta, upatrywałem w tym, że może on nimi potrząśnie - niedoczekanie.
Na majówkę wprowadził ograniczenie przepustowości kolei do 50% - jak w pandemii. Tym razem argument aby nie zadeptać Kasprowego przykrego prawie 2 metrową warstwą śniegu (jaki procent turystów nie wraca koleją - patrząc na obuwie i strój w jakim wjeżdżali to nie więcej niż 5%). Konsekwencje: jak mój brat chciał zarezerwować w sobotę wyjazd koleją na Kasprowy przez internet na poniedziałek to nie było już miejsc (oczywiście 95% to turyści bez nart).

Nie wiem czy to wymówka PKL, ale z dwóch (ich) źródeł (infolinia + obsługa tras narciarskich - człowiek, który działa tam od lat i zawsze przezywał rzetelne informacje) dowiedziałem się, że to było przykaz z TPN, a nie brak śniegu (na pewno nie, bo 2x zjeżdżałem do Kuźnic Goryczkową), czy nieopłacalność PKL. PKL po prostu nie chce zadzierać z TPN choćby z uwagi na konflikt o partycypowaniu w zyskach z przejazdów koleją.

Nie pamiętam takiej ilości śniegu na Kasprowym w maju, na Chopoku też to wygląda niesamowicie. Szkoda tej naszej zakopiańskiej polityki narciarskiej... bez naśnieżania, bez nowego wyciągu na Goryczkowej z wolną Gąsienicową... ale jednak czasem warto odwiedzić ten skansen.

  • Like 6
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, wielofish napisał:

 

Nie pamiętam takiej ilości śniegu na Kasprowym w maju, na Chopoku też to wygląda niesamowicie. Szkoda tej naszej zakopiańskiej polityki narciarskiej... bez naśnieżania, bez nowego wyciągu na Goryczkowej z wolną Gąsienicową... ale jednak czasem warto odwiedzić ten skansen.

Odnośnie Chopok, śnieg był, ale po północnej stronie dojazd na końcowce trasy do gondoli 1 maja był już po wodzie. Trasa 5b otwarta, ale żeby wrócić do gondoli trzeba przejechać po zamkniętej trasie 2. Wczoraj ledwo przejezdna. Planują otworzyć ośrodek jeszcze w następny weekend. Obawiam się, że po północnej stronie trzeba będzie ściągać narty przed końcem trasy.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, wielofish napisał:

bez naśnieżania, bez nowego wyciągu na Goryczkowej z wolną Gąsienicową... ale jednak czasem warto odwiedzić ten skansen.

i niech już tak pozostanie

Wyobraź sobie że tereny Kasprowego nie są w TPN,  są podzielone między zakopiańskich Górali a działka w Dolinie Goryczkowej należy do Byrcynów

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Jeeb napisał:

i niech już tak pozostanie

Wyobraź sobie że tereny Kasprowego nie są w TPN,  są podzielone między zakopiańskich Górali a działka w Dolinie Goryczkowej należy do Byrcynów

Tyz piknie: postawią plotki z informacja, ze „przejścia i przejazdu ni ma”.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Jeeb napisał:

i niech już tak pozostanie

Wyobraź sobie że tereny Kasprowego nie są w TPN,  są podzielone między zakopiańskich Górali a działka w Dolinie Goryczkowej należy do Byrcynów

System naśnieżania i infrastruktura jak w Białce?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Create New...