Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk czy Białka Tatrzanska ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Arek1982 napisał:

Co byście wybrać wybrali w terminie 28.12.22--01.01.23 ?

Żadnej z tych dwóch lokalizacji. I nie chodzi mi o to, że są to słabe stacje, one są bardzo dobre. Dlatego unikałbym ich w tym terminie, bo więcej czasu spędzisz stojąc w kolejkach niż będziesz miał samej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, moruniek napisał:

Żadnej z tych dwóch lokalizacji. I nie chodzi mi o to, że są to słabe stacje, one są bardzo dobre. Dlatego unikałbym ich w tym terminie, bo więcej czasu spędzisz stojąc w kolejkach niż będziesz miał samej jazdy. 

Pomińmy termin. Którą stacje byś wybrał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Arek1982 napisał:

Pomińmy termin. Którą stacje byś wybrał ?

Szczyrk to góry a Białka to pagórki... Wszystko zależy jak jeździsz. Jednak w Szczyrku musisz się wstrzelić w dobry termin aby pojeździć. Jednak biorąc pod uwagę same tereny do jazdy to Szczyrk biję na głowę Białkę  😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym terminie omijać szerokim łukiem - stanie w kolejkach do kolejek tak w Szczyrku jak i w Białce, z jednym wyjątkiem-  01.01.2023 (Nowy Rok) - w tym dniu bywa luźniej na stokach.

Tak jak napisał Jusik2002 - Szczyrk to góry, a Białka to pagórki. Pod względem terenów narciarskich nie ma co porównywać.  Białka ma jednak taką przewagę, że w tym terminie zazwyczaj działa już pełną parą, a w Szczyrku odpalą pewnie z 3 trasy, resztę można sobie na mapce pooglądać ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym terminie lubi wiać, jak powieje mocniej Szczyrk stanie. Pośredniego też raczej nie odpalą całego. Na COS-ie idzie przebudowa Ondrasza, jak nie skończą prac to nie ma mowy o naśnieżaniu trasy. Białka jak będzie odpalona cała, mimo wszystko będzie lepsza w tym terminie.

Ja osobiście jednak celowałbym w mniejsze stacje. Zobacz np. Stożek w Wiśle, okolice Białki np. Jurgów, czy też np. Rytro (okolice Krynicy). Oczywiście wszystko pod warunkiem, jak będzie śnieg.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Jeśli już, to Białka - mając skipass TATRYSKI można pojeździć również na nieco mniej obleganych stokach, jak np. Czarna Góra (Grapa)

Co wy tak ta Bialke pompujecie ? W Szczyrku równie dobrze można pojeździć na mniej obleganym COS a już nie wspomnę BSA... O widokach już nie wspomnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Wystarczy znaleźć lokum w połowie drogi między Białka a Szczyrkiem. Jak będzie warun, to brać Szczyrk w ciemno. Jak nie to Białka.

Po co jeździć?...jak będziesz miał lokum w połowie drogi czyli będziesz gdzieś pod Mosornym .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tsol napisał:

Jeździć na COS na jednej trasie to mało ekscytujące doświadczenie. 

W tym roku przebudowany jest Ondraszek wiec nie będzie jedna trasa. A swoją drogą jazda po FIS-ie to zdecydowanie wieksza frajda jak jazda po kilku patelniach z Białki... Ale każdy robi to co uwaze, że jest słuszne wiec jak masz ochotę to śmigaj na Kotelnicy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Co wy tak ta Bialke pompujecie ? W Szczyrku równie dobrze można pojeździć na mniej obleganym COS a już nie wspomnę BSA... O widokach już nie wspomnę....

Jak nie wieje, bo jak wieje i stoi SMR, to na BSA też stoisz w kolejce do wyciągu. BSA to stacja z jedną kanapą, gdzie nie ma opcji by uciec przed tłumem. COS po tak mocnej przebudowie Ondraszka będzie cierpiał na chorobę wieku dziecięcego Szczyrku, to jest bardzo dużo kamieni na trasie (specyfika tych gór). Dopiero po 2-3 latach jak przebudowana trasa zmieni się w łąkę, będzie fajna jazda, tyle tylko że wtedy może się zacząć dalsza przebudowa COS-u.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moruniek napisał:

Jak nie wieje, bo jak wieje i stoi SMR, to na BSA też stoisz w kolejce do wyciągu. BSA to stacja z jedną kanapą, gdzie nie ma opcji by uciec przed tłumem. COS po tak mocnej przebudowie Ondraszka będzie cierpiał na chorobę wieku dziecięcego Szczyrku, to jest bardzo dużo kamieni na trasie (specyfika tych gór). Dopiero po 2-3 latach jak przebudowana trasa zmieni się w łąkę, będzie fajna jazda, tyle tylko że wtedy może się zacząć dalsza przebudowa COS-u.  

Wiem że Ty jesteś Kryicki ale widziałeś w Białce góry? Bo ja nie.... Ile niby tam wieje  ? 10% sezonu ? Już nie róbmy jakiejś histeri z wiatru i kolejki. COS+SMR to najlepszy isrodek w Polsce. Tylko należy wybrać odpowiedni czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

W tym roku przebudowany jest Ondraszek wiec nie będzie jedna trasa. A swoją drogą jazda po FIS-ie to zdecydowanie wieksza frajda jak jazda po kilku patelniach z Białki... Ale każdy robi to co uwaze, że jest słuszne wiec jak masz ochotę to śmigaj na Kotelnicy...

W Białce masz 2 bardzo fajne trasy o solidnym nachyleniu, FIS 1 i FIS 2, oddzielone od reszty ośrodka, obsługiwane talerzykiem, na których jazda bez tłumów. Fajne trasy ma też Jurgów, Bachledka i Harenda. 

FIS na COS-ie jest fantastyczną trasą, o ile będzie chodził orczyk (ten obecnie leżący w częściach). Doliny w zeszłym sezonie nie chodziły. Dojazd do METY fajna zabawa, jak jest śnieg. COS dokupił ostatnio trochę armat, ale zaczyna brakować wody (kolejny zbiornik potrzebny od zaraz).  

SMR - świetne trasy jak Golgota - uruchomiana w ostatniej kolejności, w terminie podanym przez kolegę raczej bez szans, że będzie chodziła. Bieńkula, też działa od wielkiego dzwonu. Bardzo fajna jest 7, szkoda że też nie ma priorytetu naśnieżania. Czy przy obecnych oszczędnościach odpalą 1, pożyjemy, zobaczymy. Zakładam że puszczą Zbójnicką, 3 do dołu oraz 4. Przy dobrych wiatrach może jeszcze 8 przechodzącą w dół 10 na Pośrednim. Coś więcej będzie dla mnie miłym zaskoczeniem.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Wiem że Ty jesteś Kryicki ale widziałeś w Białce góry? Bo ja nie.... Ile niby tam wieje  ? 10% sezonu ? Już nie róbmy jakiejś histeri z wiatru i kolejki. COS+SMR to najlepszy isrodek w Polsce. Tylko należy wybrać odpowiedni czas....

Były sezony, że w Szczyrku spędzałem ponad 40 dni w sezonie i to już za TMR😉. W przeciwieństwie do osób zafiksowanych na jeden region, ja jeżdżę w róże, potrafiąc wypunktować ich wady i zalety.  

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, moruniek napisał:

W Białce masz 2 bardzo fajne trasy o solidnym nachyleniu, FIS 1 i FIS 2, oddzielone od reszty ośrodka, obsługiwane talerzykiem, na których jazda bez tłumów. Fajne trasy ma też Jurgów, Bachledka i Harenda. 

FIS na COS-ie jest fantastyczną trasą, o ile będzie chodził orczyk (ten obecnie leżący w częściach). Doliny w zeszłym sezonie nie chodziły. Dojazd do METY fajna zabawa, jak jest śnieg. COS dokupił ostatnio trochę armat, ale zaczyna brakować wody (kolejny zbiornik potrzebny od zaraz).  

SMR - świetne trasy jak Golgota - uruchomiana w ostatniej kolejności, w terminie podanym przez kolegę raczej bez szans, że będzie chodziła. Bieńkula, też działa od wielkiego dzwonu. Bardzo fajna jest 7, szkoda że też nie ma priorytetu naśnieżania. Czy przy obecnych oszczędnościach odpalą 1, pożyjemy, zobaczymy. Zakładam że puszczą Zbójnicką, 3 do dołu oraz 4. Przy dobrych wiatrach może jeszcze 8 przechodzącą w dół 10 na Pośrednim. Coś więcej będzie dla mnie miłym zaskoczeniem.      

Widzę, że czujesz bluesa  😉 Zbiornik na COS to potrzeba nr 1. W Szczyrku jest problem z wodą i nie wiem dlaczego nie zaczęli inwestycji właśnie od tego. Byłem ostatnio na Skrzycznym i są pewni na 90%, że orczyk ruszy i tego się trzymajmy. Paradoks z ostatniego roku to, że nie brakowało śniegu na Dolinach ale ludzi do pracy....Poniżej Dolin No to już musimy liczyć na naturę bo mimo gotowego naśnieżania na całym FIS-ie do Mety jest zbyt mało wody aby ogarnąć cała trasę. Gdyby ruszyła Kaskada to by już był raj na ziemi o te km wytyczone w Białce. Jednak ścianka która ma przewyższenie jsk chyba cała Białka jest problemem  😞 Gdyby był zbiornik taki jak w SMR to by już nigdy nie było problemu.... Tylko gdzie go tam wsadzić???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moruniek napisał:

W Białce masz 2 bardzo fajne trasy o solidnym nachyleniu, FIS 1 i FIS 2, oddzielone od reszty ośrodka, obsługiwane talerzykiem, na których jazda bez tłumów. Fajne trasy ma też Jurgów, Bachledka i Harenda. 

 

W Białce też całkiem fajny jest Remiaszów, oczywiście mniej nachylony od Fisów jednak szeroki i stosunkowo długi. A w okolicy do tego co wymieniłeś warto wspomnieć o Litwince Grapie (Czarna Góra) i Kluszkowcach -całkiem spory ośrodek ale tam też potrafi być tłumnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KrisRR napisał:

W Białce też całkiem fajny jest Remiaszów, oczywiście mniej nachylony od Fisów jednak szeroki i stosunkowo długi. A w okolicy do tego co wymieniłeś warto wspomnieć o Litwince Grapie (Czarna Góra) i Kluszkowcach -całkiem spory ośrodek ale tam też potrafi być tłumnie

No dobrze ale jaka to kpnkurencja dla Szczyrku ? Każdy kto jeździ to chyba zdaję sobie sprawę, że to jest numer 1 w Polsce...Jedyny problem to...masa ludzi. Ale co się dziwić? Jak chce wrażeń to jadę do Energylandi a nie Legendii. Tak to działa niestety  😞

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Szczyrku byłem tylko raz, potencjal jest, ale udało się odhaczyć dwie gorki, a nawet góra się przejść i przejechać... to był marzec, nie maj, pustki. Po drodze do Cortiny mi było;-)

Bialka to moj stok, bo śpię w Anielskiej Osadzie, czyli u Janiolow, na gorze, ale albo nocą, albo w Nowy Rok, ew pierwsza godzina na 6, a 1 często zamknieta. Widać, ze tu tez pusto;-)

0261CEE2-4F3B-42F6-9AA8-0B6ED66ED250.jpeg

70D14641-D359-4F2D-A3A1-AB07530CDC41.jpeg

6E7E54F5-D0AB-4FA8-B473-885108DECC1B.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

No dobrze ale jaka to kpnkurencja dla Szczyrku ? Każdy kto jeździ to chyba zdaję sobie sprawę, że to jest numer 1 w Polsce...Jedyny problem to...masa ludzi. Ale co się dziwić? Jak chce wrażeń to jadę do Energylandi a nie Legendii. Tak to działa niestety  😞

No dobra Jusik ..widzę że usilnie walczysz o to żeby ktoś napisał że kocha Szczyrk jak Ty i że szczyrk "uber alles"... no i dobra - może masz racje, z jednym ale:

...lepiej gdziekolwiek jeździć niż stać w Szczyrku..:)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...