Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk czy Białka Tatrzanska ?


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lexi napisał:

No dobra Jusik ..widzę że usilnie walczysz o to żeby ktoś napisał że kocha Szczyrk jak Ty i że szczyrk "uber alles"... no i dobra - może masz racje, z jednym ale:

...lepiej gdziekolwiek jeździć niż stać w Szczyrku..:)

Pod jakim względem? Czarna Góra jest konkurencyjna moim zdaniem, długość i różnorodność tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lexi napisał:

Masz na myśli Grape?.......piszemy w wątku Szczyrk czy Białka Tatrzanska ?

Odniosłem się do wpisu JUSIKA 

No dobrze ale jaka to kpnkurencja dla Szczyrku ? Każdy kto jeździ to chyba zdaję sobie sprawę, że to jest numer 1 w Polsce...Jedyny problem to...masa ludzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sstar napisał:

Odniosłem się do wpisu JUSIKA 

No dobrze ale jaka to kpnkurencja dla Szczyrku ? Każdy kto jeździ to chyba zdaję sobie sprawę, że to jest numer 1 w Polsce...Jedyny problem to...masa ludzi

Łoooo Panie.... teraz to pojechałeś. Zobacz mapę COS+SMR  i masz weryfikację swojego myślenia. Co do wypowiedzi poprzednika to nie zależy mi na "kochaniu Szczyrku" . Tak wiem, że jest tam kupa ludzi jednak jak się wbijesz w dobry termin to śmigasz i płaczesz z rozkoszy  😀 Jak FIS był przygotowany chyba pod MP to się zejść z niego nie dało i był płacz, że już zamykają 🤣 Ale nie będę przekonywał Was, więc kto chce niech jedzie do Białki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jusik2002 napisał:

Łoooo Panie.... teraz to pojechałeś. Zobacz mapę COS+SMR  i masz weryfikację swojego myślenia. Co do wypowiedzi poprzednika to nie zależy mi na "kochaniu Szczyrku" . Tak wiem, że jest tam kupa ludzi jednak jak się wbijesz w dobry termin to śmigasz i płaczesz z rozkoszy  😀 Jak FIS był przygotowany chyba pod MP to się zejść z niego nie dało i był płacz, że już zamykają 🤣 Ale nie będę przekonywał Was, więc kto chce niech jedzie do Białki...

Mapę widziałem, jezdzilem wtedy i w cos i w smr. Może w CzG nie byłeś?

42CA59A9-02E9-4CAA-ADCD-72EDC1C2CD9B.jpeg

06FCD1D1-652D-472A-8B23-44F0F5F674EC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sstar napisał:

Mapę widziałem, jezdzilem wtedy i w cos i w smr. Może w CzG nie byłeś?

42CA59A9-02E9-4CAA-ADCD-72EDC1C2CD9B.jpeg

06FCD1D1-652D-472A-8B23-44F0F5F674EC.jpeg

To jeszcze popatrz na długości tras i przewyższenia... I już będziesz wiedział czy można jedno do drugiego porównać. A w odpowiedzi na Twoje pytanie to jeździłem w jednym i drugim ośrodku i jak dla mnie to zupełnie inne ligi....w mojej opinii FIS ba COS to najlepsza trasa w kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

To jeszcze popatrz na długości tras i przewyższenia... I już będziesz wiedział czy można jedno do drugiego porównać. A w odpowiedzi na Twoje pytanie to jeździłem w jednym i drugim ośrodku i jak dla mnie to zupełnie inne ligi....w mojej opinii FIS ba COS to najlepsza trasa w kraju. 

Fakt. Przewyższenia takie jak na Szrenicy czy Kopie. No ale w CzG jest już śnieg, mikroklimat lepszy;-)

IMG_2960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie pytania: Białka ma wg mnie fajny klimat, stoki są lepiej nasłonecznione, tuż pod stokiem są termy i wiele stylowych knajpek. Jednak pod względem urozmaicenia tras (jeśli ktoś już choć trochę jeździ), wybór jest oczywisty: Szczyrk. Nie widzę innej, sensownej alternatywy w Polsce.

Czarna Góra ma bardzo zatłoczoną główną trasę (B).

Jaworzyna Krynicka będzie miała w tym roku niemal wszystkie trasy zatłoczone (na jeden wyciąg przypada tam jedna trasa).

Kopa i Szrenica - w styczniu będzie pewnie czynny tylko dół.

Pilsko i Wierchomla - lepiej poczekać na inwestycje.

Kasprowy - piękna góra, ale polecam raczej w marcu-kwietniu.

Reszta to w większości górki o przewyższeniu ok. 200m  (krótkie zjazdy, które szybko się nudzą). Nie byłem w Zawoi, a wygląda ładnie (jeden z nielicznych stoków południowych i nieco poszerzony przed tym sezonem).

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jusik2002 napisał:

....w mojej opinii FIS ba COS to najlepsza trasa w kraju. 

Choć dostrzegam wady Szczyrku (tłok, dziwna polityka otwierania/ zamykania tras i wyciągów) z powyższym trudno się nie zgodzić.

Czy najlepsza każdego użytkownika ocena będzie trochę subiektywna ale wg mnie  podium murowane razem z 5 na Pilsku i dwiema z Kasprowego (widoki - toć to Alpy prawie 😉)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, koliber napisał:

A odnośnie pytania: Białka ma wg mnie fajny klimat, stoki są lepiej nasłonecznione, tuż pod stokiem są termy i wiele stylowych knajpek. Jednak pod względem urozmaicenia tras (jeśli ktoś już choć trochę jeździ), wybór jest oczywisty: Szczyrk. Nie widzę innej, sensownej alternatywy w Polsce.

Czarna Góra ma bardzo zatłoczoną główną trasę (B).

Jaworzyna Krynicka będzie miała w tym roku niemal wszystkie trasy zatłoczone (na jeden wyciąg przypada tam jedna trasa).

Kopa i Szrenica - w styczniu będzie pewnie czynny tylko dół.

Pilsko i Wierchomla - lepiej poczekać na inwestycje.

Kasprowy - piękna góra, ale polecam raczej w marcu-kwietniu.

Reszta to w większości górki o przewyższeniu ok. 200m  (krótkie zjazdy, które szybko się nudzą). Nie byłem w Zawoi, a wygląda ładnie (jeden z nielicznych stoków południowych i nieco poszerzony przed tym sezonem).

Oj, jeszcze kilka tras by się znalazło. Ja lubię np. Czantorię. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...