Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury 2022/2023


Rekomendowane odpowiedzi

Niedziela z wejściem Soblówki i ze zjazdem fajną przecinką na południe , następnie podejście na Świtkową i zjazd lasem do pólnoc i ponownie podejście na Świtkową oraz dalej grzbietem ma Beskid Bednarów skąd zjazd na północ jedynym z najlepszych w Beskidzie Żywieckim . Po zjedzie z Świtkowej zauważyłem że zjazd może być kapitalny. Ta część besdkidy nazywana jest czasem beskidem wysokim , można też powiedzieć że to beskid dziki , na rzeczonym grzbiecie pieszych śladów nie było , choć ślady nart były.

zdj 1.  zjazd przecinką z Rycerzowej na południe

zdj 2 Widok na dziką część Beskidu Żywieckiego ( Beskid Bednarów)

zdj 3 na grzbiecie między Świtkową a Beskidem Bednarów

20230212_121216.jpg

20230212_133406.jpg

20230212_142053.jpg

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lexi napisał:

Na jarzębinę warto wyskoczyć na Leskowiec (przy starym wyciągu) - kuzyn żony tam zbiera ... i jeszcze gdzieś w okolicy Boraczej jezdzi ale nie wiem dokładnie gdzie.

Oglądałem go w listopadzie 😉

Szkoda że nigdy nie udało mi się nim przejechać.

20221129_154151.jpg

20221129_154230.jpg

20221129_153842.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

Dzisiaj ładowanie akumulatorów, czyli wręcz idealna pogoda na Babiej Górze. Lampa przez cały dzień, i wręcz bezwietrzna pogoda. Szczególnie to drugie zdarza się tam rzadko.

 

20230215_120755.jpg

20230215_135404.jpg

20230215_143434.jpg

20230215_152611.jpg

20230215_160041.jpg

Naiwne pytanie. Gdzie tam się zjeżdża i gdzie podchodzi? Mapka jakaś może? Nietutejszy jestem.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sstar napisał:

Naiwne pytanie. Gdzie tam się zjeżdża i gdzie podchodzi? Mapka jakaś może? Nietutejszy jestem.

Ogólnie rzecz mówiąc ten jedyny legalny zjazd (Diablak - Krowiarki) nie powala jakoś z kolan. Ot taka turystyka. A jeśli przestrzegać regulamin BgPN w 100% to wręcz nieprzyjemny - w okolicach Kępy jest kosodrzewina, którą najlepiej omijać powyżej tych 30 m (około 150 m od szlaku). Ponadto fajny las do jazdy pomiędzy Kępą a Sokolicą jest (patrząc z góry na dół) na prawo od szlaku. Z Sokolicy do Krowiarek jest wąska nartostrada wijąca się serpentynami przez las. Jej plusem jest to że nie ma tam pieszych.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Szukałeś niedźwiedzia :) , jak masz zapisany ślad to poproszę na prv. 

Niedźwiedzie widziałem wiele razy , chciałbym Rysia ale póki co się nie udało , a śladów jakoś nie rejestruję .

Szkoda że z tej Babiej chociaż zielony szlak na południe nie jest udostępniony , bo nie jest jakoś nadzwyczaj popularny choć i tak północne stoki Babiej najbardziej kuszą

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gerald napisał:

Szkoda że nigdy nie udało mi się nim przejechać.

Mnie też nie... ale istnieje jeszcze "stara" nartostrada do Ponikwi ..troche zarośnięta (chodze nią czasem w lecie) ale po opadzie mogło by być fajnie (nie na wszystkich mapach jest zaznaczona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

Mnie też nie... ale istnieje jeszcze "stara" nartostrada do Ponikwi ..troche zarośnięta (chodze nią czasem w lecie) ale po opadzie mogło by być fajnie (nie na wszystkich mapach jest zaznaczona).

Czy to może to, co zaznaczone w wersji zimowej mapy.cz? Nie pokrywa się to z niebieskim letnim szlakiem.

 

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gerald napisał:

Czy to może to, co zaznaczone w wersji zimowej mapy.cz? Nie pokrywa się to z niebieskim letnim szlakiem.

 

 

Jest równoległa do szlaku, zobacz tutaj - jest podpisana>> https://mapa-turystyczna.pl/#49.81002/19.44385/16

Szlak niebieski idzie po części w wąskim parowie - słabo do jazdy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Na dole tej nartostrady, przy tej drodze jest "jakaś stacja/przepompownia" ...parking na 3 auta ... 

Tam jest tak około 500 m przewyższenia. Biorąc pod uwagę że początkowo do tego wyciągu sami narciarze donosili benzynę (przez pierwsze kilkanaście lat, napędzany był silnikiem spalinowym), to mieli niezłą rozgrzewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

Tam jest tak około 500 m przewyższenia. Biorąc pod uwagę że początkowo do tego wyciągu sami narciarze donosili benzynę (przez pierwsze kilkanaście lat, napędzany był silnikiem spalinowym), to mieli niezłą rozgrzewkę.

Ktoś kiedyś pisał ze jak wyciąg chodził to w promieniu 30km wszyscy wiedzieli że kręci, od Andrychowa po Wadowice.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gerald napisał:

W dniach 20-28 luty będę po czeskiej stronie Karkonoszy (Pec pod Snezkou i okolice). Jeśli ktoś chciałby się dołączyć na jakąś wspólną turę - proszę pisać. Chyba @sstar Ty tam często bywasz.

Nie wiem czy będę, bo póki co w Łodzi.

Jakbym był to się odezwę.

Zdaj relację tak czy owak.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała Straconka (Bielsko) - Magurka. Start parking na 15 aut - wolne miejsca tylko rano.

Trasa podejścia 3,6km vertical 451m, zjazd tylko (koniec śniegu) do  Przełęczy pod Łysą 4,1km.

Na szczycie start  w Puchar Magurki w narciarstwie biegowym, trasa 11km stylem klasycznym.

Tablice przy parkingu ul. Borsucza  Bielsko-BiałaIMG_20230218_142329.thumb.jpg.d625e84e69f0b8e249a6e1461e8b3186.jpg

Rogacz, w tle SkrzyczneIMG_20230218_101110.thumb.jpg.60e10a7a47a56f2072d1d0c33c26a20a.jpg

 IMG_20230218_102531.thumb.jpg.62cd1b6e4063da10f909fb9b94e1525b.jpg

Dobra trasa na skitury, ja dzisiaj zmierzyłem się z nią na biegówkach, miejscami były to narty wodne, wszystko płynie.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 11:32, surfing napisał:

Widziałeś niedźwiedzia w rejonie Beskid Bednarów, czy raczej w Tatrach?

Dwa razy w Tatrach dwa razy w Wielkiej Fatrze 2 razy w Niżnych i raz w Bieszczadach , a teraz spore ocieplenie więc cześć z nich pewnie się przebudzi.

Niedzielne popołudniowe Pilsko z przełęczy Glinne na szczęście już w opadach śniegu , w rzekach sporo wody wiele potoków spływanych , na zdjęciu Koszarawa na stanie ostrzegawczym 

20230219_150350.jpg

20230219_132048.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...