Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury 2022/2023


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, marionen napisał:

 

PSX_20230317_011201.thumb.jpg.c517c92e0e3f8ec4a866250f6708553d.jpg

Na koniec niespodzianka, spotykamy naszą trenerkę Kasię D. Kasia oprócz narciarzy szkoli też snowboardzistów.

Wow, czyżby to Mantra Vwerks czy BMT ? 🙂 

To chyba kolega, nie Ty ?

 

 

Edytowane przez MarioJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarioJ napisał:

Wow, czyżby to Mantra Vwerks czy BMT ? 🙂 

To chyba kolega, nie Ty ?

 

 

Te narty to BMT 90. Ten sam model co Twoje. Długość coś koło 177, nie pamiętam dokładnie ile. Kolega mega zadowolony z nich jest, do tego jakaś dedykowana foka (chyba niebieska). A wiązania to minimalistyczny model Markera (podobne do Atomica). Do przestawiania: zjazdy, podchodzenia trzeba taki dziwny drucik pociągnąć z tyłu wiązania. Ja jeszcze nart nie zmieniłem, ciągle Amaruk. Odchudziłem tylko sprzęt o 9 kg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Te narty to BMT 90. Ten sam model co Twoje. Długość coś koło 177, nie pamiętam dokładnie ile. Kolega mega zadowolony z nich jest, do tego jakaś dedykowana foka (chyba niebieska). A wiązania to minimalistyczny model Markera (podobne do Atomica). Do przestawiania: zjazdy, podchodzenia trzeba taki dziwny drucik pociągnąć z tyłu wiązania. Ja jeszcze nart nie zmieniłem, ciągle Amaruk. Odchudziłem tylko sprzęt o 9 kg

 

Narty świetne, ale te wiązania lepiej omijać z daleka. Foka też taka sam jak u mnie.

Jak będziesz Marionnen coś kupował, to omijaj pinowe Markery szerokim łukiem. Sprzedawcy niestety oferują zestawy, Volkl + Marker, ale nie warto w to dać się wciągać. Opinie ludzi o wiązaniach Markera są miażdżące.

Mam kolegę, z którym zjeżdżałem kilka żlebów, i zamierza się pozbyć Marker Alpinist, tak go wkurzają.

Mój idealny zestaw to Volkl + ATK 😉

IMG_1781.JPG.10b4417ac051d630567a5c4c35234bea.JPG

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarioJ napisał:

 

Narty świetne, ale te wiązania lepiej omijać z daleka. Foka też taka sam jak u mnie.

Jak będziesz Marionnen coś kupował, to omijaj pinowe Markery szerokim łukiem. Sprzedawcy niestety oferują zestawy, Volkl + Marker, ale nie warto w to dać się wciągać. Opinie ludzi o wiązaniach Markera są miażdżące.

Mam kolegę, z którym zjeżdżałem kilka żlebów, i zamierza się pozbyć Marker Alpinist, tak go wkurzają.

Mój idealny zestaw to Volkl + ATK 😉

IMG_1781.JPG.10b4417ac051d630567a5c4c35234bea.JPG

Co do Markerów to mam bardzo dobre zdanie. Korzystam z tych wiązań jakieś 50 lat i nigdy nie było problemów, dla mnie to najlepsza marka od wiązań. Kiedy trzeba wypinają, a kiedy trzeba trzymają. Miałem problemy z Head (Tyrolia). Trzy razy na zawodach narty odjechały bez przyczyny w innym kierunku niż chciałem, a za każdym razem byłem w pierwszej trójce. I kilkaset (czasami) kilometrów jazdy zmarnowane. Oczywiście piszę o wiązaniach zjazdowych, a nie pionowych. Tu ATK ma bardzo pozytywną opinię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tankowiec napisał:

Cześć. Jest jeszcze możliwość podejścia na Pilsko z Korbielowa? Czy zostaję tylko opcja krzesłem na "Szczawiny".

Bo na kamerkach to szału nie ma jeśli chodzi o śnieg na dole pzdr.

Od Kamiennej prawie do soliska z buta. Z soliska przez buczynke  jeszcze radalo rade dzis. Z polany strugi podobno az do szczawin z buta ale tam nie bylem tylko tak slyszalem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 07:25, marionen napisał:

Co do Markerów to mam bardzo dobre zdanie. Korzystam z tych wiązań jakieś 50 lat i nigdy nie było problemów, dla mnie to najlepsza marka od wiązań. Kiedy trzeba wypinają, a kiedy trzeba trzymają. Miałem problemy z Head (Tyrolia). Trzy razy na zawodach narty odjechały bez przyczyny w innym kierunku niż chciałem, a za każdym razem byłem w pierwszej trójce. I kilkaset (czasami) kilometrów jazdy zmarnowane. Oczywiście piszę o wiązaniach zjazdowych, a nie pionowych. Tu ATK ma bardzo pozytywną opinię.

Wiązania zjazdowe a pinowe to dwie różne bajki.

Marker poza Alpinistami chyba już nie robi wiązań pinowych do zjazdu - Kingpiny miały złe opinie (wypadające piny, braki wypięć) i nie wiem czy są kontynuowane. Marker raczej poszedł w rozwiązanie typu CAST TOURING - czyli zmiana przodów na pinowe do podejścia (seria PT). Tylko że to zwykle około 1 kg. na podejściu. Ale za to pełne wiązanie alpejskie na zjazd.

Ogólnie - wiarygodne pozytywne opinie rzadko się słyszy bo powinny być po właściwym wypięciu narty. Raczej słyszy się negatywne - po wypięciu bez powodu lub braku wypięcia.

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie weekendu w Tatrach:

Piątek: Kasprowy i Karb, zjazd stara nartostrada - bardzo zróżnicowany śnieg, Kasprowy betonowy, niżej resztki puchu. Nartostrada w super stanie do ok. 1300 m n.p.m, dwa połamane drzewa na trasie i kilka lodowych miejsc, natomiast śnieg kończy się dokładnie na Nosalowej Przełęczy.

Sobota: Kondratowa (Łopata), bardzo twardo, dojazd do nartostrady to już lodowa rynna.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, AndRand napisał:

Marker poza Alpinistami chyba już nie robi wiązań pinowych do zjazdu - Kingpiny miały złe opinie (wypadające piny, braki wypięć) i nie wiem czy są kontynuowane. Marker raczej poszedł w rozwiązanie typu CAST TOURING - czyli zmiana przodów na pinowe do podejścia (seria PT). Tylko że to zwykle około 1 kg. na podejściu. Ale za to pełne wiązanie alpejskie na zjazd.

 

Marker oczywiście robi nadal Kingpiny, wypuścił wersję Kingpin M-Werks, sprzedawana jest nadal zwykła wersja Kingpin. Sprzedają Alpinist.

Marker ma więc w ofercie trzy całkowicie różne modele wiązań do skituringu. Wygląda to fajnie w katalogu, ale lepiej to omijać z daleka.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarioJ napisał:

 

Marker oczywiście robi nadal Kingpiny, wypuścił wersję Kingpin M-Werks, sprzedawana jest nadal zwykła wersja Kingpin. Sprzedają Alpinist.

Myślałem, że po dwóch akcjach serwisowych przestali je oferować.

Za to seria PT (Duke, Baron) jest jak Cast Touring - to są wiązania na narty Big Mountain a nie Haute Route. Do freeride'u i freetouru, a nie skitouringu. Widziałem ludzi, którzy jeżdżą big mountain w wiązaniach skiturowych, ale na razie bez szczęśliwie zakończonych upadków. Casty z Lookami Pivotami rzucają się za to w oczy na zawodach.

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AndRand napisał:

Za to seria PT (Duke, Baron) jest jak Cast Touring - to są wiązania na narty Big Mountain a nie Haute Route. Do freeride'u i freetouru, a nie skitouringu.

Oczywiście.

Użyłem określenia "wiązania do skituringu" jako najbardziej ogólne określenie dla wiązań z możliwością podchodzenia. Ale może rzeczywiście takie rozwiązanie jak Marker Duke PT od razu należy kwalifikować do osobnej grupy: Freetour. 

Wiązanie waży 1150g, a podczas podejścia mamy na narcie 850g. To dużo, podobnie jak Salo Shift.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...