Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, pawelb91 napisał:

"Wczoraj w nowotarskim szpitalu zmarł Jacek Nikliński z Zakopanego. To on ustanowił rekord Polski w najszybszym zjeździe na nartach. Na Beskidzie osiągnął prędkość 180 km/h. Odszedł w wieku 68 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę."

https://24tp.pl/n/100952

 

 

Miałem szczęście na ostatnim Snow Expo w Warszawia być na prelekcji Pana Jacka Niklińskiego z serwisowania nart. Człowiek wielu talentów, pasjonat i świetny orator. Bardzo przykra informacja.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

"Wczoraj w nowotarskim szpitalu zmarł Jacek Nikliński z Zakopanego. To on ustanowił rekord Polski w najszybszym zjeździe na nartach. Na Beskidzie osiągnął prędkość 180 km/h. Odszedł w wieku 68 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę."

https://24tp.pl/n/100952

 

 

Ubijali stok po staremu, pod rekordowy przejazd. Narta przy narcie, prostopadle do stoku, i w dół. Kask i narty pożyczone na ten event. 
 

Rekord do ten pory nie pobity. To świadczy o wielkości wydarzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grimson napisał:

Rekord do ten pory nie pobity. To świadczy o wielkości wydarzenia.

Próby bicia przez Jędrzeja Dobrowolskiego kilka lat temu były lecz skończyły się niepowodzeniem. Raz mgła, innym razem zbyt miękki odcinek na hamowanie, innym razem brak wystarczającej pokrywy śniegu...

Rekord z 1979 roku i to w dodatku z 5 maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pawelb91 napisał:

Próby bicia przez Jędrzeja Dobrowolskiego kilka lat temu były lecz skończyły się niepowodzeniem. Raz mgła, innym razem zbyt miękki odcinek na hamowanie, innym razem brak wystarczającej pokrywy śniegu...

Rekord z 1979 roku i to w dodatku z 5 maja...

Wyczyn porównywalny do rekordu przejazdu pociągu na trasie Kraków-Zakopane. Luxtoperda do tej pory nie pobita, a temat jest sprzed II W.Ś.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jeeb napisał:

uj kochany w latach 70 to byliśmy potęgą w różnych gałęziach przemysłu, sportu i kultury a Polski Fiat 125p pobijał rekordy świata w prędkości na 25 tysięcy kilometrów, 25 tysięcy mil i 50 tysięcy kilometrów

To widze ze się wątek rozwija ironicznie…

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gerald napisał:

Dzięki. O wielu wybitnych postaciach nie mam pojęcia czasami.

Tak samo jak wielu współczesnych skiturowców nie ma pojęcia np. o Józefie Oppencheimie.

... heimie

w strone pysznej ciagle

no i przygotowuję się do sezonu

F80109D9-CE05-402B-8F52-154FA14C7397.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zaj napisał:

To widze ze się wątek rozwija ironicznie…

Warto przecież wspomnieć tamte wspaniałe czasy pełne sukcesów

Bachleda, Szewińska, Fibak, Szurkowski, Kozakiewicz, Szczakiel, Orły Górskiego, Złota drużyna Wagnera.

A co do Niklińskiego to szkoda że tak wcześnie bo jeszcze dobre 15 lat na nartach mógł pojeździć

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jeeb napisał:

gdzie jeździłeś na nartach w latach 70tych ?

Gościu nie czuje klimatu, odpuść. Ty weymieniasz kultowe postaci(e), a on(a) ironia. O ironio! PS 200 wpisów vs  2000, choć może bardziej jakościowych;-)

8CD2C119-666D-49FB-9BA0-CF8FFCA0F03E.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sstar napisał:

Gościu nie czuje klimatu, odpuść. Ty weymieniasz kultowe postaci(e), a on(a) ironia. O ironio!

to naprawdę były też i moje wspaniałe czasy - pierwszy zjazd z Kasprowego, pierwsza dziewczyna, pierwszy kac

i ktoś przywiózł do Polski

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jeeb napisał:

to naprawdę były też i moje wspaniałe czasy - pierwszy zjazd z Kasprowego, pierwsza dziewczyna, pierwszy kac

i ktoś przywiózł do Polski

 

Widzisz panie, a teraz nawet nie the wall, czy dire straits jakieś a zdechły osa... ps przybliż może ten zjazd z Kasprowego bo ciagle przede mną...

 

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 14:49, Jeeb napisał:

gdzie jeździłeś na nartach w latach 70tych ?

Pierwszy raz na Kasprowym byłem w styczniu 1989, jako 9-latek. To była dla mnie wycieczka życia. Śnieżna, mroźna zima, piękny słoneczny dzień, wspaniałe widoki, wielu narciarzy. Niektórzy mieli już nowoczesne (wręcz kosmiczne) plastikowe/skorupowe buty, to wszystko robiło na mnie wielkie wrażenie ale takie narciarstwo było wtedy dla mnie niedostępne. Do Kuźnic zjechaliśmy kolejką, a mi zostało kilka dni na dzikiej oślej łączce/czyimś polu, a po powrocie do domu, jak co roku, zjazdy na butach z górki po ślizgawce na 

Pierwsze regularne narciarstwo to 1994 rok i Strbskie Pleso - tam nauczyłem się dlaczego warto korzystać z pierwszych wyciągów z rana (zostało do dziś) oraz dostać sie do krzeselka w 1:20 w kolejce na 1:30 (też zostało do dziś - na szczęście w mniejszym wymiarze).  

Szanuję nostalgię innych tak jak samemu wracam do swoich przeżyć i do dawnych emocji sportowych. Ale jak czytam, że byliśmy w 70-tych potęgą gospodarczą... to mi taka żyłka wyskakuje, no nie wytrzymie... to jest sedno "sporu"

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj film z samej próby bicia rekordu...

Dla tych co mają trochę czasu i chęć liźnięcia dawnych klimatów...

Pokonać strach cz. 1

Pokonać strach cz. 2

W najdramatyczniejszej sytuacji jest teraz Pani Bożena Niklińska, w ubiegłym roku zmarła córka Karolina, a teraz Pan Jacek. Kondolencje dla Pani Bożeny i rodziny...

PS. Co do muzyki, też bardzo lubię, ale chyba są dedykowane wątki na forum.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...