Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Śląsk z dzieckiem na narty - wyjazdy jedniodniowe


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do ciut aktywniejszego narciarstwa!! :)

Ciut bo będę miał pod opieką dziecko jeden i dziecko dwa. Dwie dziewczynki, dwie mega aktywne i sportowe. Jedna osiem a druga dziesięć lat. Obydwie jeżdżą nieźle na łyżwach, rolkach, rowerach... pływanie itd itp, numer dwa ma sukcesy w gimnastyce. Pora powoli na rodzinne (sąsiedzkie) bardzo rekreacyjne narciarstwo. Obydwie stały na nartach ale raczej zabawowo żeby sobie sprawdzić czy to jest dla nich zabawa. Były jakieś zjazdy z górki ale... teraz startujemy. I pytanie: gdzie na szybko polecacie wyskoczyć w sobotę, niedzielę lub ewentualnie obydwa dni z noclegiem żeby zacząć na porządnie. Z instruktorem na godzinkę, może dwie. Raczej z taśmą na początek.

 

Ograniczenia:

1. Jedna dziewczynka aktywnie ćwiczy gimnastykę gdzie sobota i niedziela bywają zajęte przez ćwiczenia lub wyjazdy (szczególnie sobota) więc czasu będzie mało.

2. Finansowo może być różnie. Nie szukamy tutaj opcji typu Hotel Bania. Raczej coś budżetowego. Nie musi być basenu w miejscu do spania ;) chociaż może być w okolicy ;) 

3. Nie lubimy spędzać czasu w samochodzie co oznacza: dopłacimy żeby było bliżej.

 

Myślałem o Lisiej Polanie pod Czantorią, Andiamo (@gregor_g4 bym się uśmiechnął :)) lub Dimbo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Ciut bo będę miał pod opieką dziecko jeden i dziecko dwa

Nie wiem czy to nie "za dziecinne" ;) ale Cieńków na dole ma dwa wyciągi 200 i 100 oraz taśmę 50 metrów no i atrakcje typu "przedszkole narciarskie" z instruktorami. 

ps. dzieciaki znajomych były zachwycone


Pozdrawiam
mirekn 

Edytowane przez mirekn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirekn napisał:

Nie mogę już edytować więc dopiszę. Mała Palenica http://ustron.com.pl/ustron_zima/mala-palenica/ fajni instruktorzy a i stok dłuższy plus na dole taki mały idealny na sam początek (tylko to doświadczenia sprzed 10 lat nie wiem jak teraz)
M.

Chyba umarli razem z dużą Palenicą... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mysiauek napisał:

Wracam do ciut aktywniejszego narciarstwa!! :)

Ciut bo będę miał pod opieką dziecko jeden i dziecko dwa. Dwie dziewczynki, dwie mega aktywne i sportowe. Jedna osiem a druga dziesięć lat. Obydwie jeżdżą nieźle na łyżwach, rolkach, rowerach... pływanie itd itp, numer dwa ma sukcesy w gimnastyce. Pora powoli na rodzinne (sąsiedzkie) bardzo rekreacyjne narciarstwo. Obydwie stały na nartach ale raczej zabawowo żeby sobie sprawdzić czy to jest dla nich zabawa. Były jakieś zjazdy z górki ale... teraz startujemy. I pytanie: gdzie na szybko polecacie wyskoczyć w sobotę, niedzielę lub ewentualnie obydwa dni z noclegiem żeby zacząć na porządnie. Z instruktorem na godzinkę, może dwie. Raczej z taśmą na początek.

 

Ograniczenia:

1. Jedna dziewczynka aktywnie ćwiczy gimnastykę gdzie sobota i niedziela bywają zajęte przez ćwiczenia lub wyjazdy (szczególnie sobota) więc czasu będzie mało.

2. Finansowo może być różnie. Nie szukamy tutaj opcji typu Hotel Bania. Raczej coś budżetowego. Nie musi być basenu w miejscu do spania ;) chociaż może być w okolicy ;) 

3. Nie lubimy spędzać czasu w samochodzie co oznacza: dopłacimy żeby było bliżej.

 

Myślałem o Lisiej Polanie pod Czantorią, Andiamo (@gregor_g4 bym się uśmiechnął :)) lub Dimbo. 

 

 

Zapraszam na Lisią Polanę, jest blisko i spełnia kryteria - taśma 80m, orczyk 140m, a dalej jeśli trzeba będzie, to Solisko na Czantorii + na razie luźniej niż w Wiśle czy Istebnej. W razie czego służę pomocą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

A ja bym zaczął od Klepek w Wiśle. 

Klepki wg mnie to najgorszy wybór - tłum ludzi praktycznie non-stop, ogólny chaos, górka jest łagodna i szeroka, mieszają się szkółki, instruktorzy z pojedynczymi narciarzami, "goryle" jadący na krechę, generalnie jest tam nadmiar osób nieradzących sobie ze stokiem, jeżdżących bez pomyślunku i bez patrzenia na innych użytkowników stoku. Byłam tam z siostrzenicą stawiające pierwsze (dosłownie to drugie) kroki na nartach i nigdy więcej.  Dodatkowo wtedy akurat góra tego kopca była tak wyślizgana, że dziecko z przerażeniem schodziło z wyciągu bo pierwsze metry były prawdziwym wyzwaniem.

Co do Istebnej, zarówno na Zagroniu jak i na Złotym  jest talerzyk z boku, chyba też jest taśma (na Złotym Groniu na pewno), szkółki narciarskie przystokowe są przyjazne dla dzieci, moi podopieczni byli zadowoleni, wypożyczalnia też ma dobry sprzęt więc przyjemnie się korzysta. Plusem tych miejscówek jest to, że po kilku godzinach jazdy początkujący mogą tez zjechać z "prawdziwej" dużej górki, co podbudowuje morale (zwłaszcza uczących się dorosłych, którzy liczą na szybki progres - haha, nie wiedzą zazwyczaj ze połknęli bakcyla, ale ile jeszcze przed nimi ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirekn napisał:

Nie wiem czy to nie "za dziecinne" ;) ale Cieńków na dole ma dwa wyciągi 200 i 100 oraz taśmę 50 metrów no i atrakcje typu "przedszkole narciarskie" z instruktorami. 

ps. dzieciaki znajomych były zachwycone


Pozdrawiam
mirekn 

Wzięte na listę "do sprawdzenia". 

P.S. Ja Ci jeszcze DUŻE PIWO zalegam :( 

 

4 godziny temu, Jusik2002 napisał:

Nowa Osada będzie bardzo dobra. Jest tasma, jest talerzyk a i trasa pod krzesłem też jest lekka. Instruktorów też mają fajnych. W pobliżu bez problemu znajdziesz też nocleg...

Mam wrażenie, że na NO zawsze jest kosmiczny tłum. Natomiast skoczę zobaczyć jak to tam wygląda w tym roku.

 

Godzinę temu, Zita napisał:

Zapraszam na Lisią Polanę, jest blisko i spełnia kryteria - taśma 80m, orczyk 140m, a dalej jeśli trzeba będzie, to Solisko na Czantorii + na razie luźniej niż w Wiśle czy Istebnej. W razie czego służę pomocą. 

Poszedł priv :) 

 

2 godziny temu, moruniek napisał:

A ja bym zaczął od Klepek w Wiśle. 

Dzięki - sprawdzę, natomiast tak jak z NO mam wrażenie, że tam zawsze jest tłum.

 

P.S. Jakby ktoś miał jakiś sprzęt dziecięcy do opchnięcia to dajcie znać. Na wzrost 128-134 mniej więcej.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Istebna ma zaletę także w postaci basenów. Dawno tam nie byłem. Zagroń to prosty stok, w sam raz do nauki. Złoty Groń obok, lepsza górka. Narciarze podzieleni, zazwyczaj początkujących na Zagroniu, na Złoty Groń raczej bardziej zaawansowani, choć orczyk mają super do nauki - wyznaczony obok głównej trasy oraz płasko i szeroko. Jest też taśma, ale za "moich" czasów to jej jeszcze nie było. Oba ośrodki chyba się nie łączą, choć sa bardzo blisko siebie.

pozdrawiam

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mysiauek napisał:

Dzięki - sprawdzę, natomiast tak jak z NO mam wrażenie, że tam zawsze jest tłum.

Jak będziesz na otwarcie, to 2 godziny spokojnie dasz radę pojeździć. Później można zejść już ze stoku (lub wrócić w porze obiadowej). Ja nie trafiłem tam nigdy złych warunków, a w Istebnej a i owszem. Parę osób stawiałem tam na nartach.  

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Istebna ma zaletę także w postaci basenów. Dawno tam nie byłem. Zagroń to prosty stok, w sam raz do nauki. Złoty Groń obok, lepsza górka. Narciarze podzieleni, zazwyczaj początkujących na Zagroniu, na Złoty Groń raczej bardziej zaawansowani, choć orczyk mają super do nauki - wyznaczony obok głównej trasy oraz płasko i szeroko. Jest też taśma, ale za "moich" czasów to jej jeszcze nie było. Oba ośrodki chyba się nie łączą, choć sa bardzo blisko siebie.

pozdrawiam

pozdrawiam

Do sprawdzenia, trochę dalej i w sumie sam to raz tam byłem. Ale sprawdzimy.

4 godziny temu, moruniek napisał:

Jak będziesz na otwarcie, to 2 godziny spokojnie dasz radę pojeździć. Później można zejść już ze stoku (lub wrócić w porze obiadowej). Ja nie trafiłem tam nigdy złych warunków, a w Istebnej a i owszem. Parę osób stawiałem tam na nartach.  

Mmmm musimy być na "dzień dobry". I tak będziemy. A więc do przetestowania. Byleby wyjechać przed korkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mysiauek napisał:

 

 

P.S. Jakby ktoś miał jakiś sprzęt dziecięcy do opchnięcia to dajcie znać. Na wzrost 128-134 mniej więcej.

Takie coś mam

https://www.olx.pl/d/oferta/narty-120-cm-kijki-100cm-buty-22-22-5-CID767-IDO45Kk.html?bs=olx_pro_listing

Edytowane przez KrisRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...