Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przełom lutego/marca samolotem - Włochy na pierwszy raz, gdzie?


red_mosquito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam już straszny mętlik w głowie - może bardziej doświadczeni coś poradzą :)

Planuję wyjazd gdzies w końcówce lutego, początku marca, bo jak poczytałam sam luty i Włochy to kumulacja ferii.

Jako, że mieszkam na samej północy, 2 dni jazdy raczej odpadaja, także plan jest taki, żeby dolecieć do Wenecji albo Turynu i wynająć auto na miejscu. 

Wyjazd dwuosobowy, pierwszorazowy, ja bardzo początkująca, także optymalnie szerokie, ładne trasy i mało ludzi 🤡. Ośrodek wielki i ambitny być nie musi.

Już praktycznie wybór padł na 3 Zinnen, ale może ciekawiej bedzie w Alpe Cermis?

Albo w ogóle w drugą stronę - Cervinia?

Jakiekolwiek rady?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, red_mosquito napisał:

3 Zinnen, ale może ciekawiej bedzie w Alpe Cermis?

raczej dla początkujących Seiser Alm albo Alta Badia

Zacznij od rezerwacji lotu a destynację narciarską dobierzesz później.

Ważne jest też ile kasy masz do stracenia.

Może prościej będzie pojechać z biurem podróży

Infoski.pl - Infoski.pl biuro podróży - narty we Włoszech, Andorze i Szwajcarii - na narty samolotem

Biuro Podróży ESPACE TRANS - specjalista od nart we Francji | Alpy Samolotem - Autokarem | Narty we Francji | Zadzwoń: (22) 828-09-25, (22) 827-73-43

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, red_mosquito napisał:

Cześć, mam już straszny mętlik w głowie - może bardziej doświadczeni coś poradzą :)

Planuję wyjazd gdzies w końcówce lutego, początku marca, bo jak poczytałam sam luty i Włochy to kumulacja ferii.

Jako, że mieszkam na samej północy, 2 dni jazdy raczej odpadaja, także plan jest taki, żeby dolecieć do Wenecji albo Turynu i wynająć auto na miejscu. 

Wyjazd dwuosobowy, pierwszorazowy, ja bardzo początkująca, także optymalnie szerokie, ładne trasy i mało ludzi 🤡. Ośrodek wielki i ambitny być nie musi.

Już praktycznie wybór padł na 3 Zinnen, ale może ciekawiej bedzie w Alpe Cermis?

Albo w ogóle w drugą stronę - Cervinia?

Jakiekolwiek rady?

 

Autem zabierzesz ze sobą narty, kijki, kask, buty i odzież. Może być problem zabranie takiego majdanu samolotem. Ja bym celował w 4 koła i 3 kierowców.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, popatrze na biura i zorganizowane wyjazdy, chociaż wolałabym sama cos ogarnąć.

 

4 koła, to ponad 2 dodatkowe dni na samą jazdę, plus kierowca jest jeden, niewiele w tym temacie da się zrobic :(  Wygoda z zabieraniem wszystkiego, co przyjdzie do głowy oczywiście bezdyskusyjna, ale jest jak jest. Do samolotu ze sobą tylko buty i kaski, narty do pozyczenia na miejscu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na pewno musi być to samolot, to lotnisko w Wenecji jest znacząco bliżej, niż Werona. To w kontekście Dolomitów. Jeżeli strona zachodnia, czyli Lombardia (wszystko od Bormio, aż do Aosty) to lotnisko w Bergamo (tanie linie). Trochę dalej na zachód jest Malpensa (wydaje mi się, że niewiele tanich linii tam można znaleźć).

Jeżeli chodzi o wybór ośrodka, to tak jak pisze @Jeeb najpierw decyzja o transporcie, a potem szukanie ośrodka. Bardzo wiele dyskusji na tym forum odbyło się na takie tematy. Możesz je przejrzeć. Powiem krótko, w warunkach alpejskich każdy ośrodek ma zarówno trasy niebieskie, czerwone i czarne. Różnią się dystrybucją, czyli wszędzie można skutecznie pojeździć.

Problem widzę tylko w tym, że w pierwszym tygodniu marca wcale nie będzie pusto. Jeżeli ma być pusto, to trzeba celować w małe ośrodki, a nie kombinaty. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, red_mosquito napisał:

Dzieki, popatrze na biura i zorganizowane wyjazdy, chociaż wolałabym sama cos ogarnąć.

 

4 koła, to ponad 2 dodatkowe dni na samą jazdę, plus kierowca jest jeden, niewiele w tym temacie da się zrobic :(  Wygoda z zabieraniem wszystkiego, co przyjdzie do głowy oczywiście bezdyskusyjna, ale jest jak jest. Do samolotu ze sobą tylko buty i kaski, narty do pozyczenia na miejscu

Ja bym liczył wyjazd z domu 3 rano, do 20 tego samego dnia jesteś na miejscu, bez zbędnego zapieprzania po autostradach.

Zalezy kto co woli.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, waldek71 said:

 

Problem widzę tylko w tym, że w pierwszym tygodniu marca wcale nie będzie pusto. Jeżeli ma być pusto, to trzeba celować w małe ośrodki, a nie kombinaty. 

w kontekscie Włoch które to beda małe?🤨

 

Samochodem musiałby grzać jeden kierowca, niestety w tym roku wchodzi w gre samolot raczej - ale dziekuje za rade, pewnie w przyszłym sezonie zmonuje wieksza ekipę i pojedziemy zamiast latac

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Ja

Akurat w tym temacie nikogo nie obchodzi jak TY organizujesz sobie wyjazdy.

Może nie każdy jest masochistą i lubi 20 godzin siedzieć za kółkiem ?

16 minut temu, red_mosquito napisał:

wchodzi w gre samolot raczej

@red_mosquitopopatrz też na ewentualne loty do Genewy albo Zurychu

- tam nie trzeba wynajmować auta i można dojechać pociągiem do fajnych ośrodków narciarskich.

2 godziny temu, waldek71 napisał:

pierwszym tygodniu marca wcale nie będzie pusto

i tak dużo lepiej jak w ostatnim tygodniu lutego - często jadę między 4 a 10 marca po feriach francuskich

wtedy ceny apartamentów spadają nawet o 50%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, red_mosquito napisał:

Cześć, mam już straszny mętlik w głowie - może bardziej doświadczeni coś poradzą :)

Planuję wyjazd gdzies w końcówce lutego, początku marca, bo jak poczytałam sam luty i Włochy to kumulacja ferii.

Jako, że mieszkam na samej północy, 2 dni jazdy raczej odpadaja, także plan jest taki, żeby dolecieć do Wenecji albo Turynu i wynająć auto na miejscu. 

Wyjazd dwuosobowy, pierwszorazowy, ja bardzo początkująca, także optymalnie szerokie, ładne trasy i mało ludzi 🤡. Ośrodek wielki i ambitny być nie musi.

Już praktycznie wybór padł na 3 Zinnen, ale może ciekawiej bedzie w Alpe Cermis?

Albo w ogóle w drugą stronę - Cervinia?

Jakiekolwiek rady?

 

Poszukalbym lotow do a) Werony b) Mediolanu i w zaleznosci od miejsca wyladowania probowal  a) dolomiti superski b) livignio albo cervinia.

Tylko przelicz sobie to kosztowo, wynajem samochodu, wynajem sprzetu (moim zdaniem lepiej wziac bagaz sportowy i sprzet ze soba, zawsze to wychodzilo mi taniej) , paliwo, koszty lotow, bo moze sie okazac ze w marcu trafisz na fajne promki jesli chodzi o zorganizowane wyjazdy i jedynym twoim zmartwieniem odnosnie wyjazdu bedzie stawic sie na godzine odjazdu 😃

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...