Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzię do Austrii w terminie 20.02 - 26.02.23


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, drk napisał:

Cieszy mnie Twój optymizm 🙂

 

 

9520BFCF-4DE2-4BCE-BF72-2C1222DA64F4.png

Lubię pogodę na Bergfexie bo uwzględnia czy dotyczy doliny czy góry.

image.png.bbfab806f8b08184c9fbeee2e56a2468.png

image.png.83ce29bf0f7e20c1e5120726a8035463.png

A w Nassfeld praktycznie jeździsz na wysokościach 1300-2200. Tak czy siak szykuje się ponownie piękna pogoda, więc nic tylko całe dnie spędzać na stoku:-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Mi się w Bad Kleinkirchheim podobało. Trasy takie jak lubię. Stare wyciągi akceptuję bez problemu. Nie wszystkim jednak takie pasują, dlatego ostrzegałem.

Mariusz największym problemem BKK nie jest skansen, tylko to, że relatywnie są tam słabe warunki narciarskie. Zdecydowanie gorsze jak w innych ośrodkach Karyntii. Co do tras to są bardzo dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, przejrzałem jeszcze inne wątki i tam pojawiała się propozycja, której wcześniej nie miałem na liście: Turracher Höhe ?
https://www.bergfex.at/turracherhoehe/

Ośrodek niezbyt duży (42km), ale za to nieco wyżej (od 1400 do 2200), sporo tras niebieskich, niedaleko z PL, może nawet uda się upolować hotel przy stoku w rozsądnych pieniądzach.

Czy macie może jakieś opinie o tym ośrodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechałem do San Candido/Tre Cime i jakieś 3 godziny przed celem podróży w miasteczku Murau stoi reklamowo gondola z reklamą ośrodka Kreischberg. Ośrodek mało znany, z dobrymi opiniami, opisywany  na tym forum,  42 km tras i 9 godzin z Waw. To jeśli chcesz blisko. W Twoim okresie będzie tam pusto. Nawet się przymierzałem w tym roku ale oni w kolejnym tygodniu mają ferie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Mariusz największym problemem BKK nie jest skansen, tylko to, że relatywnie są tam słabe warunki narciarskie. Zdecydowanie gorsze jak w innych ośrodkach Karyntii. Co do tras to są bardzo dobre.

Jak byłem w święta to śniegu wszędzie była podobna ilość (Nassfeld, Turracher Höhe, Gerlitzen) nigdzie nie jeździliśmy po kamieniach czy trawie. Być może w całym sezonie wygląda to inaczej. Dodatnie temperatury robiły swoje i jazdy po sztruksie nie było nigdzie po godzinie. Jedynie w Dreiländereck brakowało śniegu, a szkoda bo mi tam bardzo pasowało. Świetna jedna trasa do wielokrotnych zjazdów. Wszędzie słabo było na off piste. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolfshill napisał:

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, przejrzałem jeszcze inne wątki i tam pojawiała się propozycja, której wcześniej nie miałem na liście: Turracher Höhe ?
https://www.bergfex.at/turracherhoehe/

Ośrodek niezbyt duży (42km), ale za to nieco wyżej (od 1400 do 2200), sporo tras niebieskich, niedaleko z PL, może nawet uda się upolować hotel przy stoku w rozsądnych pieniądzach.

Czy macie może jakieś opinie o tym ośrodku?

Rozważ też Lofer. Większość tras niebieskich. 46 km tras. Niedaleko Salzburga. Z Wrocławia 690 km.

Region Loferer Alm Bahnen z 13 kolejkami linowymi i wyciągami, położony centralnie – 45 km od Salzburga – znany jest z dostosowanych do możliwości rodzin cen wyciągów.
Region narciarski jest przejrzyście rozplanowany, może pochwalić się idealnymi zboczami dla dzieci i profesjonalistów z 46 kilometrami przygotowanych tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności.

Szczególnym wyzwaniem jest 7-kilometrowa, zaśnieżana trasa zjazdowa z Grubhöndl o różnicy wysokości 1 000 metrów.
Dla rodzin największe korzyści przynosi zakup biletów jedno- i wielodniowych. 

I przeważnie nie ma tłoku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Rozważ też Lofer. Większość tras niebieskich. 46 km tras. Niedaleko Salzburga. Z Wrocławia 690 km.

Region Loferer Alm Bahnen z 13 kolejkami linowymi i wyciągami, położony centralnie – 45 km od Salzburga – znany jest z dostosowanych do możliwości rodzin cen wyciągów.
Region narciarski jest przejrzyście rozplanowany, może pochwalić się idealnymi zboczami dla dzieci i profesjonalistów z 46 kilometrami przygotowanych tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności.

Szczególnym wyzwaniem jest 7-kilometrowa, zaśnieżana trasa zjazdowa z Grubhöndl o różnicy wysokości 1 000 metrów.
Dla rodzin największe korzyści przynosi zakup biletów jedno- i wielodniowych. 

I przeważnie nie ma tłoku.

Pozdrawiam.

Skojarzyło mi się z Loser (i karnetem Schneebaren). Bliżej, 658 km z Wro. 5 ośrodków na jednym karnecie blisko siebie.

Dla mnie numer jeden to jest Planneralm (genialne możliwości offpiste i skiturowe). Trasowo jest to także kapitalny ośrodek bo z dwóch krzesełek i orczyka jest około 5-6 szybkich, urozmaiconych tras.

Prawie równie dobry, a pod względem trasowym, lepszy jest Riesneralm bo z trzech krzesełek dostępnych jest 15 tras. Nawet jak uznamy, że niektóre są krótkie i naciągane to po 3 bardzo dobra zjazdy są. I o różnym stopniu trudności.

Loser jest także trasowo bardzo dobry - był tam tylko trochę większy tłok.

Tauplitz - ta część przy mieście jest słaba, ale od Miterstein polecam

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, drk napisał:

w miasteczku Murau stoi reklamowo gondola z reklamą ośrodka Kreischberg. Ośrodek mało znany, z dobrymi opiniami, opisywany  na tym forum,  42 km tras i 9 godzin z Waw. To jeśli chcesz blisko. W Twoim okresie będzie tam pusto. Nawet się przymierzałem w tym roku ale oni w kolejnym tygodniu mają ferie. 

Jeden z niewielu w Austrii, w którym nie byłem. Popatrzyłem na mapę i wygląda bardzo zachęcająco - dużo tras z głównych wyciągów i bardzo niebanalna konfiguracja terenu. Chętnie kiedyś bym zajrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jadę do BKK, chociaż czytając komentarze trochę żałuję.

Zamierzam w związku z tym kupić TopSkiPass - Turracher jest blisko i ma dobre opinie.

Mam za to techniczne pytanie - ten TopSkiPass można fizycznie kupić na miejscu w BKK? Cena jest taka sama jak w internecie?

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gercio napisał:

Dzień dobry,

Jadę do BKK, chociaż czytając komentarze trochę żałuję.

Zamierzam w związku z tym kupić TopSkiPass - Turracher jest blisko i ma dobre opinie.

Mam za to techniczne pytanie - ten TopSkiPass można fizycznie kupić na miejscu w BKK? Cena jest taka sama jak w internecie?

S

Można kupić na miejscu w dowolnym ośrodku. Nie znam cen w internecie, bo nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, gercio napisał:

Dzień dobry,

Jadę do BKK, chociaż czytając komentarze trochę żałuję.

Zamierzam w związku z tym kupić TopSkiPass - Turracher jest blisko i ma dobre opinie.

Mam za to techniczne pytanie - ten TopSkiPass można fizycznie kupić na miejscu w BKK? Cena jest taka sama jak w internecie?

S

Tak, cena ta sama.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 00:29, Wujot napisał:

Jeden z niewielu w Austrii, w którym nie byłem. Popatrzyłem na mapę i wygląda bardzo zachęcająco - dużo tras z głównych wyciągów i bardzo niebanalna konfiguracja terenu. Chętnie kiedyś bym zajrzał.

Tylko ta cena... akurat spojrzałem na karnet do godz. 13 (taki mi zwykle wystarczy, zanim jeszcze trasy są zbyt "zniszczone") - jest aż o 12E droższy niż w dużo nowocześniejszym Obertauern, gdzie znajdziemy kilkanaście wyprzęganych kanap (tu tylko jedną).

Cóż, widoczne takie czasy, że za komfort jazdy w kameralnym ośrodku trzeba dopłacać:)

Ja pozornie też mam niewielkie wymagania - wystarczy mi nawet jedna wyprzęgana kanapa, z której rozchodziłoby się co najmniej 2-3 trasy (rozproszenie narciarzy), ale muszą to być trasy dość urozmaicone ("pofałdowane") i przebiegać w wysokogórskiej, alpejskiej scenerii (górna stacja co najmniej tak na 2200 m n.p.m.), jeśli już jadę w Alpy.

I mimo tych bardzo skromnych wymagań, trudno znaleźć odpowiedni ośrodek w miarę blisko. Owszem, są w Tyrolu (Kappl, Kuehtai, Hohzeiger, Rifflsee), ale bliżej już gorzej. Chodzi mi o coś w stylu Sportgastein - puściutkie "autostrady", niczym takie wstążki, wijące się wśród dziewiczego śniegu - całkowite przeciwieństwo "molochów" w stylu Saalbach, Flachau, czy Schladming, gdzie jeździ się w 90% poniżej granicy lasu na takich typowych, przy-wyciągowych stokach. Tylko, że w Sportgastein brakuje choć jednego krzesełka, a poza tym trzeba i tak kupić karnet na cały olbrzymi region Amade.

Chyba faktycznie ten polecany na początku Tyrol Wschodni wydaje się odpowiedni.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także borykam się z wyborem ośrodka, lecz już na ...2024r 😉

W tym i zeszłym roku było Laax. Zeszły rok fajnie bo pusto w styczniu i pełne słońce - wszystko otwarte. Teraz mocny wiatr powodował wyłączanie górnych stacji, ograniczenia i nawet czasami kolejki ale to już była Ipołowa lutego.

W przyszłym roku mamy ferie w drugą połowę lutego więc pewnie wszędzie dużo ludzi. Do rzeczy...

Zainteresowałem się Saalbach, lecz doczytałem że tam raczej trudniejsze trasy. Dawaliśmy radę na czerwonych w Laax, ale niebieskie były jednakowoż przyjemniejsze i raczej trudniejszego ośrodka bym nie chciał. Wyjeżdżamy niestety raz w roku i zły wybór będzie boleć 😉 Jest jeszcze jedno pytanie dodatkowe - czy w Austrii sa ośrodki pogodowo zbliżone do Włoskich o których można się naczytać, że w lutym pięknie słoneczne.

Jakaś szkółka z językiem polskim byłaby doskonałym dodatkiem.

A może jednak coś we Włoszech...choć każde 100km więcej nie jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na czerwonych dajecie radę to Saalbach powinno być ok. Tam po prostu duża część niebieskich tras ma przełamania i ścianki takie typowe raczej dla czerwonych tras.

Abstrahuję od tłumów, bo w drugiej połowie lutego pewnie będzie gęsto, bo to bardzo popularny ośrodek wśród Niemców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ferie myślę o ostatnim tygodniu ferii. Tylko dwa regiony maja ferie i nie jest to Wiedeń.
Bawaria też nas inny czas więc liczę na to że kumulacji w ostatnim tygodniu lutego nie będzie.
Czy Saalbach jest to słoneczny region czy raczej te bliżej granicy włoskiej są przyjemniejsze pogodowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, matist1 said:

Czy Saalbach jest to słoneczny region czy raczej te bliżej granicy włoskiej są przyjemniejsze pogodowo?

Z tą granicą to chyba jest tak, że jak po stronie austriackiej zwykle wali śniegiem to po włoskiej, za przełęczą, świeci słońce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w wyborze i wszystkie opinie!

Finalnie pojechaliśmy do Turracher Höhe i jak dla nas było świetnie :)

Udało nam się też ogarnąć apartament w dobrej cenie (~ 1500 EUR) dla rodziny 2+2, tuż przy stoku (dosłownie 50m), co też znacznie podniosło nam komfort wyjazdu:
https://www.appartements-turrach.at/en/
Same apartamenty nieco wiekowe, ale lokalizacja super. Dodatkowo szkółka narciarska dla dzieci, w razie czego również wypożyczalnia sprzętu, sklep spożywczy, pizzeria, są w tym samym budynku.

Pogoda w zeszłym tygodniu była mocno na plusie od +2 do +5 w ciągu dnia, a termometry na stokach pokazywały w słońcu nawet +10 i więcej, dlatego tym bardziej cieszyliśmy się, że zdecydowaliśmy się na wyżej położony ośrodek. Sama miejscowość jest na około 1750m, a tereny narciarskie od 1400 do 2200. W nocy na szczęście łapał mróz, więc na rano trasy były przygotowane i zmrożone, ale w takim pozytywnym sensie (nie lepiące się).

Mieliśmy opinie kilku osób, który były na wypadach w Bad Kleinkirchen, które jednak jest sporo niżej, i tam podobno było błoto szczególnie na niżej położonych trasach.

W ośrodku jest kilka szybkich kanap, a tereny narciarskie rozciągają się po dwóch stronach jeziora i zawsze "po tej drugiej stronie" było trochę luźniej, a rano to już w ogóle można było szusować samemu po pięknych, szerokich i równych czerwonych trasach na świeżym sztruksie :) Bajka!

Na uczące się dzieci i żonę, która jeździ spokojnie/turystycznie te 42 km było ok, w 2-3 dni udało nam się zjechać całość (razem z dziećmi), wiele tras po kilka razy, więc następna wyprawa chyba jednak do nieco większego ośrodka i pewnie mimo wszystko wyżej, żeby warunki były jeszcze lepsze :) 

EDIT: jeśli ktoś wie, dlaczego zdjęcia z telefonu wkleiły mi się do góry nogami to będę wdzięczny za info :)

dji_fly_20230215_151546_896_1676472926635_photo_optimized.jpg

dji_fly_20230213_090624_828_1676276343555_photo_optimized.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20230217_121152.jpg

20230216_094604.jpg

20230218_091722.jpg

Edytowane przez Wolfshill
  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wyjazd był raczej spontaniczny, nie mieliśmy niczego zarezerwowanego na wiele miesięcy / tygodni wcześniej, w pewnym momencie wybór padł na Turracher Hohe i na 2 dni przed wyjazdem na bookingu miałem opcje między 6 a 20k PLN za tydzień, więc finalnie cieszę się, że udało nam się klepnąć apartament przy stoku za 7k PLN (za 7 dni) i to z płatnością na miejscu, czyli w razie czego żadna zaliczka nie przepada itp itd.

Na pewno można było znaleźć coś taniej w okolicznych miejscowościach, ale... ale każdy dobiera pod siebie, a my woleliśmy mieszkać przy stoku ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam teraz w apartamencie 110 m2, 2 łazienki, taras, 3 sypialnie dla 6 osób za 960 euro. Też wiekowy, ale funkcjonalny. Co prawda nie przy stoku ale przy przystanku skibusa, z dojazdem 10 minut na miejsce do Nassfeld.

Edytowane przez tanova
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...