Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ranking trudności ośrodków w AT


dorsz_pitery

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki wątek się wcześniej pojawił, ale być może byłby przydatny dla regularnie powracających pytań o to, gdzie z dziećmi, gdzie z zaawansowanymi znajomymi, itd.

Myślę, że w pewnych kwestiach sytuacja w Austrii jest już dość jasna, wg mnie dość jasny jest np. podział na ośrodki pod względem prawdopodobieństwa dobrych warunków. W uproszczeniu: lodowce - wyższe ośrodki (Ischgl, St. Anton, Serfaus, Solden, Gurgle, pojedyncze inne) - niższe ośrodki (choć np. 4 Berge fajnie pracuje z naśnieżaniem i czynią cuda).

Natomiast tej jasności osobiście nie widzę w przypadku oceny trudności tras i wchodząc głębiej w wątki różnych ośrodków, można odnieść wrażenie, że w każdym z nich konkluzja jest taka, że "jak to w Austrii, niebieskie to praktycznie czerwone". Wg mnie w Austrii nie ma np. odpowiednika Alta Badii, a więc 100km+ tras i ich relatywna łatwość. 

Jeżeli uznajemy, że w większości ośrodków w Austrii niebieskie to i tak czerwone, to może spróbujemy stworzyć jakiś ranking, gdzie te czerwone są najbardziej blade ? ;) Z miejsc, które odwiedziłem, najmniej tras dla początkujących subiektywnie widziałem chyba w Sankt Anton, Schladming, Saalbach-Hinterglemm i Serfaus-Fiss-Ladis. W zasadzie ciężko mi skojarzyć miejsce, gdzie byłoby większe nagromadzenie naprawdę łatwiejszych tras, pomijając oczywistości, że w zalewie mocniejszych stoków zawsze jakaś łatwiejsza się znajdzie. 

Nie wiem czy temat się przyjmie, ale może jednak ? ;) Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stworzyć taki ranking, bo to nie Polska gdzie stawiasz jedno krzeslo, jedna tasme/wyrwiraczke i już masz stacje narciarska typu Kasina czy Myślenice. Ale jak byś miał dane dla stacji z każdej tras długość i średni stopień nachylenia w jakimś sensownym formacie to Ci mogę zrobić skrypt, który zrobi taki ranking automatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku odwiedzonych przeze mnie ośrodków, mogę jedynie potwierdzić, że faktyczny stopień trudności był na ogół wyższy, niż na oznaczeniach kolorem (Saalbach, Kitzbuhel, ZellamSee/Kaprun, Ischgl, Kappl, Serfaus, Hochkar). Przy czym w Kappl czarne dla odmiany nie były aż tak trudne, ale i niebieskich też mało. 

Podobno sporo łatwych tras spotkać można np. w południowym Tyrolu: Sillian, Lienz... (wbrew oznaczeniu). Może dlatego, że to już blisko Włoch:)

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hextor nie chodzi mi o zautomatyzowany ranking, a bardziej o doświadczenia osób, które trochę miejsc w Austrii już zjechały. Główny cel - stworzyć podpowiedź (a może nawet podwiesić docelowo, gdyby wątek i materiał się rozrósł), gdzie obiektywnie jest łatwiej, a gdzie trudniej, gdzie niebieskie i czerwone w Austrii są najlżejsze dla początkujących i średniozaawansowanych (zaawansowani wiedzą gdzie jechać). 

Ale dzięki za chęci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...