Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie gogle narciarskie do 450zł?


Feliks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanie staje przed wyborem kupna nowych gogli. Mój budżet to 450zł. Chciałbym mieć jedne gogle, które w jakiś sposób spełnią się w każdych warunkach. Zastanawiałem się nad goglami z technologią Photochromic lub po prostu nad kupnem jakiś gogli z 2 wymiennymi szybkami. Co byście polecili w tej cenie? 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Feliks napisał:

Cześć.

Mam pytanie staje przed wyborem kupna nowych gogli. Mój budżet to 450zł. Chciałbym mieć jedne gogle, które w jakiś sposób spełnią się w każdych warunkach. Zastanawiałem się nad goglami z technologią Photochromic lub po prostu nad kupnem jakiś gogli z 2 wymiennymi szybkami. Co byście polecili w tej cenie? 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

35 minut temu, pawelb91 napisał:

Słabo sprawdza się na nartach bo za wolno działa. Lepiej dwa komplety szyb np. S1 i S3.

Ja mam od kilku lat Salomon Xview z fotochromem S1-S3 i sprawdza się rewelacyjnie. Jedyne warunki dla których ich nie używam to mgła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą optykę mają najwyższe modele firmy Smith i Oakley. Jednak nie za takie pieniądze, do 450 możesz kupić coś z Uvexa. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się 2 pary. Najważniejsze to dbać o te co się ma. Przechowywać w worku, nie rysować i nie kombinować przy szybach od środka (mają powłokę zapobiegającą parowaniu, którą łatwo można zniszczyć)

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marionen napisał:

Najlepszą optykę mają najwyższe modele firmy Smith i Oakley. Jednak nie za takie pieniądze, do 450 możesz kupić coś z Uvexa. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się 2 pary. Najważniejsze to dbać o te co się ma. Przechowywać w worku, nie rysować i nie kombinować przy szybach od środka (mają powłokę zapobiegającą parowaniu, którą łatwo można zniszczyć)

A dokładniej jakiś model byłby Pan polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Feliks napisał:

A dokładniej jakiś model byłby Pan polecić?

Najlepiej dopasować gogle do własnej głowy i kasku, dla niektórych ważny jest też kształt i kolor. Z goglami trochę jest jak z butami, trzeba mierzyć. Każde markowe będą dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

 

Ja mam od kilku lat Salomon Xview z fotochromem S1-S3 i sprawdza się rewelacyjnie. Jedyne warunki dla których ich nie używam to mgła. 

A jak to wygląda w mgle bo na Polskich stokach to pogoda jest bardzo zmienna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marionen napisał:

Najlepszą optykę mają najwyższe modele firmy Smith i Oakley.

Do tej stawki można jeszcze dopisać firmy które robią okulary na bazie szkieł Zeiss - POC i Giro - uwaga na te ostatnie gdyż sprzedawane są niekiedy z jakimiś szkłami NN i wtedy kuszą ceną. Uwaga również na okulary POC ORB - czasem można sie skusić na cene poniżej 500zł ale trzeba dokładnie czytać bo może sie okazać że to tylko zapasowa soczewka a nam sie wydawało że całe okulary - w wypadku ORB soczewkę wymienia sie wraz z paskiem :)

poc-orb-clarity-spare-lens-kit_0.thumb.jpg.f152de2519f5b508b8d0b05ff904a6ad.jpg

 

9 godzin temu, marionen napisał:

Najlepiej dopasować gogle do własnej głowy i kasku, dla niektórych ważny jest też kształt i kolor.

Zabierz kask jaki masz i idź do sklepu gdzie jest nawiększy wybór w Twojej okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lexi napisał:

Do tej stawki można jeszcze dopisać firmy które robią okulary na bazie szkieł Zeiss - POC i Giro - uwaga na te ostatnie gdyż sprzedawane są niekiedy z jakimiś szkłami NN i wtedy kuszą ceną. Uwaga również na okulary POC ORB - czasem można sie skusić na cene poniżej 500zł ale trzeba dokładnie czytać bo może sie okazać że to tylko zapasowa soczewka a nam sie wydawało że całe okulary - w wypadku ORB soczewkę wymienia sie wraz z paskiem :)

poc-orb-clarity-spare-lens-kit_0.thumb.jpg.f152de2519f5b508b8d0b05ff904a6ad.jpg

 

Zabierz kask jaki masz i idź do sklepu gdzie jest nawiększy wybór w Twojej okolicy. 

A co sadzisz o goglach Redbull? Przereklamowane czy jednak godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Feliks napisał:

Cześć.

Mam pytanie staje przed wyborem kupna nowych gogli. Mój budżet to 450zł. Chciałbym mieć jedne gogle, które w jakiś sposób spełnią się w każdych warunkach. Zastanawiałem się nad goglami z technologią Photochromic lub po prostu nad kupnem jakiś gogli z 2 wymiennymi szybkami. Co byście polecili w tej cenie? 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Dla mnie osobiście zmienianie szybek czy gogli w zależności od pogody jest uciążliwe, szukałam więc czegoś w miarę uniwersalnego. Bardziej zależało mi na dobrej widoczności we mgle i przy opadach śniegu, więc wybrałam gogle Oakley z różową szybą Prizm. W złej pogodzie sprawdzają się bardzo dobrze i dają kontrast, przy ostrym słońcu różowa szybka tłumi światło na tyle, że nie oślepia. Dla mojego komfortu jest to w zupełności wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pawelb91 napisał:

Słabo sprawdza się na nartach bo za wolno działa. Lepiej dwa komplety szyb np. S1 i S3.

Ja posiadam Gogle Smith z S1/S2, S2/S3 i jak dla mnie działa bardzo dobrze. Ogólnie jestem z optyki Smitha bardzo zadowolony. Mam jeszcze z szybą S3 i też super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 20:19, Feliks napisał:

Cześć.

Mam pytanie staje przed wyborem kupna nowych gogli. Mój budżet to 450zł. Chciałbym mieć jedne gogle, które w jakiś sposób spełnią się w każdych warunkach. Zastanawiałem się nad goglami z technologią Photochromic lub po prostu nad kupnem jakiś gogli z 2 wymiennymi szybkami. Co byście polecili w tej cenie? 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Polecam Dragon z szybą silver ion, spokojnie się zmieścisz w budżecie. Mam stary  model Dx, już drugą parę i są świetne w prawie każdych warunkach.

Wcześniej miałem oakley z lustrzaną szybą, lans był, ale do jazdy beznadziejne. W oakley ramka była kiepsko zrobiona a szyba na pierwszy rzut oka super, ale jak była mokra to zniekształacała widok.

Na jazdy nocne i mgłe najlepiej drugie gogle z przezroczysta szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Feliks napisał:

A mógłbyś podać model?

Smith I/O MAG ( szyba S1/S2 Rose Flash  oraz  Yellow S1 )

I trzy  pary Smith Squad ( S1/S2 Rose Flash  i S2/S3 Red  oraz S3 Green  )

Wszystkie szyby technologia chromapop

Używam ja i syn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Smith Squad Black z szybą Photochromic Rose Flash S2/S1, teraz przed wyjazdem do Val di Sole kupiłem drugie z szybą Photochromic Red Mirror S2-S3, ale mimo wszystko więcej czasu jeździłem w tych pierwszych. W Red Mirror jednak trochę mi było ciemno jak trasa nagle biegła przez las i nie było słońca, a kilka sekund trwało zanim się rozjaśniły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cappo napisał:

Ja mam Smith Squad Black z szybą Photochromic Rose Flash S2/S1, teraz przed wyjazdem do Val di Sole kupiłem drugie z szybą Photochromic Red Mirror S2-S3, ale mimo wszystko więcej czasu jeździłem w tych pierwszych. W Red Mirror jednak trochę mi było ciemno jak trasa nagle biegła przez las i nie było słońca, a kilka sekund trwało zanim się rozjaśniły. 

Tez kupilem Smith Squad Photochromic rose flash. A mam pytanie dobrze widać w nich podczas mgły lub opadów śniegu i czy ogólnie dobrze sprawdzają na Polskich stokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Feliks napisał:

Tez kupilem Smith Squad Photochromic rose flash. A mam pytanie dobrze widać w nich podczas mgły lub opadów śniegu i czy ogólnie dobrze sprawdzają na Polskich stokach?

:):) No przecież skoro kupiłeś to wkrótce sam sie dowiesz.... no i informacja dodatkowa - gogle nie mają funkcji  " geofencing".. ;) ( no chyba że chlopaki z ZEAL już coś pokombinowali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Feliks napisał:

Tez kupilem Smith Squad Photochromic rose flash. A mam pytanie dobrze widać w nich podczas mgły lub opadów śniegu i czy ogólnie dobrze sprawdzają na Polskich stokach?

Nie miałem okazji jeździć we mgle, w śniegu/deszczu radziły sobie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 22:17, marionen napisał:

Najlepszą optykę mają najwyższe modele firmy Smith i Oakley. Jednak nie za takie pieniądze, do 450 możesz kupić coś z Uvexa. Moim zdaniem najlepiej sprawdzają się 2 pary. Najważniejsze to dbać o te co się ma. Przechowywać w worku, nie rysować i nie kombinować przy szybach od środka (mają powłokę zapobiegającą parowaniu, którą łatwo można zniszczyć)

Wszystkie gogle Oakley mają ten sam rodzaj szyby z technologią PRIZM, a niektóre mają warstwę lustrzaną, ale to daje tylko efekt wizualny. Najtańsze są szyby cylindryczne bez warstwy lustrzanej. Najdroższe są sferyczne + lustro. Sferyczny kształt ma chyba tylko zwiększać obszar widzenia, ale ja z cylindrycznych jestem zadowolony, poza tym trudniej je zarysować bo nie odstają od ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 15:05, Feliks napisał:

Tez kupilem Smith Squad Photochromic rose flash. A mam pytanie dobrze widać w nich podczas mgły lub opadów śniegu i czy ogólnie dobrze sprawdzają na Polskich stokach?

Mi się ta szyba dobrze sprawdza przy słabej widoczności- przepuszcza do 50proc światła, niewiele mniej co szybki dedykowane do jazdy jedynie w sztormowych warunkach. Co ważne jest dobra także na słoneczna pogodę wiec nie ma potrzeby jej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harnas22 napisał:

Wszystkie gogle Oakley mają ten sam rodzaj szyby z technologią PRIZM, a niektóre mają warstwę lustrzaną, ale to daje tylko efekt wizualny. Najtańsze są szyby cylindryczne bez warstwy lustrzanej. Najdroższe są sferyczne + lustro. Sferyczny kształt ma chyba tylko zwiększać obszar widzenia, ale ja z cylindrycznych jestem zadowolony, poza tym trudniej je zarysować bo nie odstają od ramki.

https://eyerim.pl/blog/oakley-prizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...