Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zillertal spanie lokalizacja


zaj

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy

Macie do polecenia jakieś miejscówki na spanie w Zillertal? Czy na Hochzillertal jest Ok? Jedzie kilku skitourowców wiec tak patrzę gdzie mieliby bliżej, bo z dołu doliny trzeba mocno dojeżdżać, ale może sie mylę.

oplaca się brać skipas na cały region czy na oddzielne ośrodki każdego dnia?

po wstępnym rozeznaniu widzę ze czy jedziemy we 2 osoby czy w 8 to zawsze wychodzi co najmniej 1.000pln/os przy 7 noclegach.

cZy także uważacie, że lokalna wyszukiwarka noclegów Zillertal jest bardzo nieprzyjazna? Już booking wygodniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zaj napisał:

Drodzy

Macie do polecenia jakieś miejscówki na spanie w Zillertal? Czy na Hochzillertal jest Ok? Jedzie kilku skitourowców wiec tak patrzę gdzie mieliby bliżej, bo z dołu doliny trzeba mocno dojeżdżać, ale może sie mylę.

oplaca się brać skipas na cały region czy na oddzielne ośrodki każdego dnia?

po wstępnym rozeznaniu widzę ze czy jedziemy we 2 osoby czy w 8 to zawsze wychodzi co najmniej 1.000pln/os przy 7 noclegach.

cZy także uważacie, że lokalna wyszukiwarka noclegów Zillertal jest bardzo nieprzyjazna? Już booking wygodniejszy

Moim zdaniem najlepiej mieszkac w Mayrhofen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zaj napisał:

Drodzy

Macie do polecenia jakieś miejscówki na spanie w Zillertal? Czy na Hochzillertal jest Ok? Jedzie kilku skitourowców wiec tak patrzę gdzie mieliby bliżej, bo z dołu doliny trzeba mocno dojeżdżać, ale może sie mylę.

oplaca się brać skipas na cały region czy na oddzielne ośrodki każdego dnia?

po wstępnym rozeznaniu widzę ze czy jedziemy we 2 osoby czy w 8 to zawsze wychodzi co najmniej 1.000pln/os przy 7 noclegach.

cZy także uważacie, że lokalna wyszukiwarka noclegów Zillertal jest bardzo nieprzyjazna? Już booking wygodniejszy

Jak są w ekipie skiturowcy, to fajne tereny widziałam w Zillertal Arenie. Moim zdaniem najrozsądniejsze jest mieszkanie w Zell am Ziller lub Mayrhofen - raczej w centrum doliny niż na obrzeżach.
Opłaca się brać skipass na cały tydzień od razu, jeszcze bardziej opłaca się skorzystać z propozycji noclegi + skipass z polskiego biura w dolinie, zajrzyj na stronę:
http://www.zillertalinfo.eu/pl/o_zillertalinfo/kontakt i napisz maila z życzeniami (jeśli interesują was apartamenty w pensjonatach, a nie hotele wielogwiazdkowe).

 

Edytowane przez zając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziekuje za pomoc oraz wszystkie sugestie dotyczące noclegów. W końcu udało się znaleźć kwaterę (przez booking) w Vonderlanersbach, bardzo blisko kolejki gondolowej. Biorąc pod uwagę ze to 1300 m npm mam nadzieje na szanse na trochę zimy w połowie marca - zobaczymy.

a jak wasze doświadczenia z jazda w Zillertal? Co polecacie? Z racji kwatery będzie łatwa dostępność do stoków Rastkogel (jeden strzał gondolka prawie spod domu) będący częścią ośrodka Mayerhofen (czy Penken- nazewnictwo maja niejasne, podział na regiony nieczytelny). Przy okazji - jeździł ktoś ta gondolka? Podają przepustowość 1300 os na godzine- czy tak wolno jeździ czy co jest z nia nie tak?
Łatwo dostępny (połączenie stokiem) będzie także Eggalm - niewielka górka  ale licze ze pusta z racji właśnie rozmiaru oraz położenia na uboczu (tak ja zapamiętałem jakieś 20 lat temu).

licze na poranne jazdy od 8.00 - tak przynajmniej podają godziny otwarcia- złagodzi temperatury i degradacje stoków w połowie marca. A może przyjdzie zima i dodatkowo będzie mało ludzi?

napiszcie pls jakie są Wasze doświadczenia i co byście polecali. Np opłaca się jechac do Zell am Ziller i zwiedzić cała długość Zillertal Arena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o gondolce Rastkogelbahn to tak - jest stara, mała i wolna, ale daje radę. 
 

Oczywiście są różne filozofię poznawania ośrodków narciarskich, ale będąc tam jesteś rozpieszczany pod względem wyboru. Moim zdaniem na Mayrhofen i okolice można poświecić dwa dni, a pozostałe przeznaczyć na Arenę, Hintertux, ja bym też nie odpuściła wizyty w Hochzillertal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaj napisał:

napiszcie pls jakie są Wasze doświadczenia i co byście polecali. Np opłaca się jechac do Zell am Ziller i zwiedzić cała długość Zillertal Arena?

Tak, zdecydowanie warto zwiedzić wszystkie ośrodki. Na pewno warto jechać na Hintertuxa (upewniwszy się wcześniej, że będzie słońce), zresztą będziecie mieć relatywnie blisko. Zillertal Arena oraz Hochzillertal+Hochfugen zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zając napisał:

Tak, zdecydowanie warto zwiedzić wszystkie ośrodki. Na pewno warto jechać na Hintertuxa (upewniwszy się wcześniej, że będzie słońce), zresztą będziecie mieć relatywnie blisko. Zillertal Arena oraz Hochzillertal+Hochfugen zdecydowanie polecam.

No widzę, że należy zwiedzić każdy z ośrodków, muszę przyznać, że przy planowanych 6 dniach jazdy oznacza to jazdę typu nieustanne zwiedzanie bez powtarzania najfajniejszych tras. Na tą chwilę myślałem raczej o planie Mayerhofen/Penken/Rastkogel/Eggalm 2-3 dni, Hintertux 1-2 dni oraz Zillertal Arena 1-2 dni. Zależy od pogody i warunków - jeśli będzie słonecznie a zwłaszcza ciepło wtedy więcej Hintertuxu, w "dupówe" niższe stoki. Moje pytanie dotyczy tego czy macie tam jakieś absolutnie ulubione trasy a których należy unikać lub traktować jako zło konieczne, dojazdówkę itp... To jest ważne zwłaszcza w kontekście połowy marca i możliwej szybkiej degenaracji stoków ciągu dnia. Czy rzeczywiście wyciągi chodzą już od 8?

Zastanawiam się także czy warto robić wycieczkę narciarską wzdluż całej Zillertal Arena do Hochkrimml i z powrotem...

Czy samo miasto Mayerhofen jest fajne do odwiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie dotyczące rajdu po Zillertal Arenie, proponuję Ci inną opcję. Zostaw samochód pod gondolą w Zell, jedź na nartach jak daleko będziesz chciał, a wrócisz skibusem do Zell. Robiliśmy tak kilka razy i jest to bardzo fajna opcja bez ciśnienia, że koniecznie trzeba wrócić do punktu wyjścia.

Co do reszty, każdemu się podoba co innego. Dla mnie Hintertux to jazda na jeden dzień i wystarczy, narciarsko o wiele ciekawszy jest dla mnie Hochzillertal, ale ktoś by powiedział, że bluźnię… ogólnie de gustibus…

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zaj napisał:

No widzę, że należy zwiedzić każdy z ośrodków, muszę przyznać, że przy planowanych 6 dniach jazdy oznacza to jazdę typu nieustanne zwiedzanie bez powtarzania najfajniejszych tras. Na tą chwilę myślałem raczej o planie Mayerhofen/Penken/Rastkogel/Eggalm 2-3 dni, Hintertux 1-2 dni oraz Zillertal Arena 1-2 dni. Zależy od pogody i warunków - jeśli będzie słonecznie a zwłaszcza ciepło wtedy więcej Hintertuxu, w "dupówe" niższe stoki. Moje pytanie dotyczy tego czy macie tam jakieś absolutnie ulubione trasy a których należy unikać lub traktować jako zło konieczne, dojazdówkę itp... To jest ważne zwłaszcza w kontekście połowy marca i możliwej szybkiej degenaracji stoków ciągu dnia. Czy rzeczywiście wyciągi chodzą już od 8?

Zastanawiam się także czy warto robić wycieczkę narciarską wzdluż całej Zillertal Arena do Hochkrimml i z powrotem...

Czy samo miasto Mayerhofen jest fajne do odwiedzenia?

Tak, Mayrhofen warto odwiedzić po nartach - jest trochę sklepów z lokalnymi produktami, knajpki etc. Hintertux to dla mnie "must have" wyjazdu do dolny :D choć najczęściej jestem tam 1x bo mieszkamy zazwyczaj bliżej Hochzillertal i Zillertal Areny. Wycieczka po Zillertlal Arenie - super, najbardziej mi się podobały trasy na Konigsleitenspitze, natomiast czarna zjazdowa 36-tka może być mocno zmęczona w tych warunkach - ale to 1 zjazd w zasadzie. Hochzillertal w strnę Hochfugen - genialne czerwone i czarne trasy + fajne knajpki, zdecydowanie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hintertux może być ćwiczony więcej niż raz jeśli niżej będzie za ciepło. Z drugiej strony w taką pogodę bywa, że cała dolina jedzie na lodowiec i robi się tłoczno. Chciałbym także zidentyfikować północne stoki, na nich bardzo widocznie są lepsze warunki sniegowe niż na połódniowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...