Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zwardoń ski czy warto?


Narty pilsko

Rekomendowane odpowiedzi

Na weekend majowy wybrałem się w Beskid Żywiecki. Schodząc z gór do Zwardonia zaciekawił mnie ON Zwardoń ski mam pytanie czy warto się tam wybrać planował bym się tam wybrać następnym sezonie na jeden dzień.  Oto moja trasa  potem wstawie parę zdjęć.              image.png.182f92e337d17787f155decc64907ec9.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Na narty zawsze sie warto wybrać....jeśli masz blisko to czemu nie.

Chodzi mi oto:

  • czy ośrodek jest fajny
  • czy jest dużo ludzi
  • czy są dobre warunki
  • ogólne wrażenia 

Zawsze równie dobrze mogę wybrać się do innego ośrodka narciarskiego dlatego się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Chodzi mi oto:

  • czy ośrodek jest fajny
  • czy jest dużo ludzi
  • czy są dobre warunki
  • ogólne wrażenia 

Zawsze równie dobrze mogę wybrać się do innego ośrodka narciarskiego dlatego się pytam.

ad1. fajna na 1 wypad... a potem sam stwierdzisz czy Ci pasuje,

ad2. zależy kiedy zapewne - jak wszędzie,

ad3. załoga tam raczej wie co robi a reszta to pogoda,

ad4. byliśmy w minionym właśnie sezonie taką ekipą że powyższe punkty nie miały żadnego znaczenia choć było kapitalnie pod każdym z w/w względów..

...właściwie wystarczy jeden powód aby tam zajrzeć ....@Adam ..Duch

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narty pilsko napisał:

Duzy rachowiec wydawał się najciekawszy z powodu 2 tras oraz dłuższych tras. 

Zapytaj @Adam ..Duch to jego ośrodek, wie najwięcej 😉

p.s.

Duży raczej padł. To jednak miejsce z potencjałem, mikroklimatem, fajnymi ludźmi, tanimi noclegami. Warto tam zawitać. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że wyciąg na dużym Rachowcu to Mostostal WN1000. Jedna z dłuższych tego typu konstrukcji. Gdzieś w Internecie wyczytałem że najstromszą trasą w Zwardoniu jest trasa na Skalance. Czy ktoś wie czy Skalanka chodzi? Parę zdjęć z Internetu tego wyciągu Mostostal WN1000.

Wyciąg narciarski Duży Rachowiec (Zwardoń) - E-wyciagi.pl

Polska - Zwardoń na zimę - Podróże

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Dowiedziałem się że wyciąg na dużym Rachowcu to Mostostal WN1000. Jedna z dłuższych tego typu konstrukcji. Gdzieś w Internecie wyczytałem że najstromszą trasą w Zwardoniu jest trasa na Skalance. Czy ktoś wie czy Skalanka chodzi? Parę zdjęć z Internetu tego wyciągu Mostostal WN1000.

Nie, kompletnie nic nie działa poza Zwardoń ski, czyli tym jednym krzesłem. Nie działają też wyciągi w Skalitym które niegdyś tworzyły jeden system ze Zwardoniem (właśnie ze Skalanką też). 

Duży Rachowiec to faktycznie kultowy Mostostal WN1000

Zwardoń jest miejscowością która narciarsko prawie całkowicie upadła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 21:19, Narty pilsko napisał:

Chodzi mi oto:

  • czy ośrodek jest fajny
  • czy jest dużo ludzi
  • czy są dobre warunki
  • ogólne wrażenia 

Zawsze równie dobrze mogę wybrać się do innego ośrodka narciarskiego dlatego się pytam.

Wg mnie totalna nuda, jeden wyciąg, jedna trasa i do tego w miarę prosta ...

Jak za free to można , ale każde inne rozwiązanie dla mnie nie wchodzi w grę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moloo napisał:

Wg mnie totalna nuda, jeden wyciąg, jedna trasa i do tego w miarę prosta ...

Jak za free to można , ale każde inne rozwiązanie dla mnie nie wchodzi w grę.

Szkoda moim zdaniem Zwardoń co widziałem ma mega potencjał łatwo by można by było połączyć ze Skalanką wybudować na Dużym Rachowcu nową trasę oraz 6 osobową kanapę stworzyć wspólny skipass z Słowacją i było by super.image.png.affe7cda777f426c7339b163ce96c944.pngimage.png.de252c6b71a3424ce44e0bb9f8c266a1.png

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narty pilsko napisał:

Szkoda moim zdaniem Zwardoń co widziałem ma mega potencjał łatwo by można by było połączyć ze Skalanką wybudować na Dużym Rachowcu nową trasę oraz 6 osobową kanapę stworzyć wspólny skipass z Słowacją i było by super

Nie wiem po co zakładasz nowy wątek.

Temat Zwardonia założyłem właśnie w wątku "Zwardoń", i tam się toczyła dyskusja, poczytaj, zobaczysz zdjęcia też.

Wspólny skipass tam był, jako pierwszy transgraniczny taki skipass na terenie Polski. Jeszcze wówczas były kontrole graniczne.

Od kilku lat z @mirekn wybieramy się na skiturową wycieczkę po nieczynnych stokach w Zwardoniu i Skalitem, ale jeszcze nie dotarliśmy.

Nie ma tam żadnych szans na jakiekolwiek inwestycje obecnie. Jeśli coś miałoby wypalić w okolicy to jedynie Żabnica.

 

Edytowane przez Gerald
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 21:15, moruniek napisał:

Duży raczej padł. To jednak miejsce z potencjałem, mikroklimatem, fajnymi ludźmi, tanimi noclegami. Warto tam zawitać. 

Cze

Z moich (ale nie potwierdzonych) informacji wynika, że Duży Rachowiec kupił Pingwin. Usłyszłem to w rozmowie z gościem na Czarnym Groniu, który stwierdził - "Duży Rachowiec? Przecież Szef go kupił."

pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Cze

Z moich (ale nie potwierdzonych) informacji wynika, że Duży Rachowiec kupił Pingwin. Usłyszłem to w rozmowie z gościem na Czarnym Groniu, który stwierdził - "Duży Rachowiec? Przecież Szef go kupił."

pozdrawiam

O tym było pisane już jakoś rok temu tylko gdyby to była prawda to dlaczego się tam nic nie dzieje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 18:36, Narty pilsko napisał:

Na weekend majowy wybrałem się w Beskid Żywiecki. Schodząc z gór do Zwardonia zaciekawił mnie ON Zwardoń ski mam pytanie czy warto się tam wybrać planował bym się tam wybrać następnym sezonie na jeden dzień.  Oto moja trasa  potem wstawie parę zdjęć.              image.png.182f92e337d17787f155decc64907ec9.png

Zwardoń Ski to czynny 1 wyciąg: ok. 800 m krzesło i jedna trasa: w miarę łatwa, oświetlona.
Wszystko pozostałe jest od (co najmniej paru) lat nieczynne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 06:15, Gerald napisał:

Nie, kompletnie nic nie działa poza Zwardoń ski, czyli tym jednym krzesłem. Nie działają też wyciągi w Skalitym które niegdyś tworzyły jeden system ze Zwardoniem (właśnie ze Skalanką też). 

Duży Rachowiec to faktycznie kultowy Mostostal WN1000

Zwardoń jest miejscowością która narciarsko prawie całkowicie upadła.

Nie tylko narciarsko. Jak tam byłem latem, myślałem, że tam kury dupami pieją z nudów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jusik2002 napisał:

O tym było pisane już jakoś rok temu tylko gdyby to była prawda to dlaczego się tam nic nie dzieje ???

Cze

Pewnie konflikt interesów. Pingwin jest jedyny w swoim rodzaju, raczej z nikim się nie brata (w Krynicy masz przykład). Ma swoją politykę. Odkąd pamiętam, to Mały Rachowiec był łącznikiem z Dużym. Jeśli się nie dogadają to będzie problem. Mały będzie walczył z Dużym (bo mu odbierze i tak małą klientelę), jeśli nie będzie parkingu na Dużym i dojazdu - to i tak nikt nie przyjedzie - bo nie będzie 2-óch karnetów kupował. Pewnie tutaj trwa batalia (ale to tylko domysły).

pozdrawiam

Edytowane przez marekbtl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Koledzy, ale nie bluzgajcie na ten Zwardoń tak mocno, to jest i będzie tylko lokalna stacja. Rozwój będzie bardzo trudny, a baza noclegowa jest i to niezła. Ja czuję sentyment do tego miejsca, bo za młodego się tam sporo najeździłem, córkę też tam uczyłem jeździć. Można tam stworzyć fajną lokalną, offową stację. Bo tak naprawdę w okolicy nie ma konkurencji (najbliższej). Są ośrodki naturalnie jak Wielka Raca czy Istebna, ale dla lokalsów z PL/SK to bliskość stacji decyduje o popularności.

pozdrawiam

ps. Warto pojechać choć raz (ale w tygodniu przed/po sezonie) aby sprawdzić. Nie jest tak źle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

Koledzy, ale nie bluzgajcie na ten Zwardoń tak mocno, to jest i będzie tylko lokalna stacja. Rozwój będzie bardzo trudny, a baza noclegowa jest i to niezła. Ja czuję sentyment do tego miejsca, bo za młodego się tam sporo najeździłem, córkę też tam uczyłem jeździć. Można tam stworzyć fajną lokalną, offową stację. Bo tak naprawdę w okolicy nie ma konkurencji (najbliższej). Są ośrodki naturalnie jak Wielka Raca czy Istebna, ale dla lokalsów z PL/SK to bliskość stacji decyduje o popularności.

pozdrawiam

ps. Warto pojechać choć raz (ale w tygodniu przed/po sezonie) aby sprawdzić. Nie jest tak źle.

Tu nie ma co bluzgac bo gdyby ruszył Duży to jest kawał dobrej góry do jazdy. Ale samo krzesło które jest obecnie to nie oszukujmy się.... szkoda czasu na dojazd do ostatniej stacji pociągu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jusik2002 napisał:

Tu nie ma co bluzgac bo gdyby ruszył Duży to jest kawał dobrej góry do jazdy. Ale samo krzesło które jest obecnie to nie oszukujmy się.... szkoda czasu na dojazd do ostatniej stacji pociągu 😉 

Przypominacie narzekania na Szklarska czy Kamieńsk a można się cieszyć ze w ogóle jest taka alternatywa…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie tylko narciarsko. Jak tam byłem latem, myślałem, że tam kury dupami pieją z nudów.

A czego ty oczekujesz jadąc w góry? Ja byłem tam kilka dni w wakacje i byłem bardzo zadowolony. Wszystko czego człowiek oczekuje od górskiego miejsca jest. Zawsze możesz jechać do Aspen albo Ischgl to pewnie tam kury siedzą w knajpach i śmieją się z takich zakompleksionych miejscowych jak Ty 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...