Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

No dobra, skończyło się legowisko


Winnetou

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z Was umie dobrze jeździć w puchu ? Mam zamiar w tym sezonie wypożyczyć narty *, prawdopodobnie będą to jakieś crossmaxy, bo takie ew. będę mógł korzystnie kupić ;))) ... Co sądzicie, jeżeli wiecie co to jest, o Freeride Carvemachine ? To jest, wydaje mi się, skuteczna technika, ale cały czas mam w oczach starą czołówkę Alpenpanoramy - tę, co to jeden gostek o mało nie wydzwonił. Rozumiem : 1. kondycja 2. prędkość 3. .. no właśnie, na co zwrócić uwagę, bo mi się pieprzy rytm - ale tancerzem też nie jestem przesadnym, może to coś z wyczuciem rytmu ?

* mam obecnie Rossi race carver 198 cm sprzed paru lat - na trasie to łzy na plecach ale w puchu to po prostu są jaja

p.s. pomóżcie, bo przed śmiercią chciałbym jeszcze się paru rzeczy nauczyć :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skończyło się legowisko

Wodzu, to jest pytanie bardziej do twórcy tej nazwy...

Co do jazdy w puchu to nie mam wiele do powiedzenia, ale na zastanowienie zaslugują mocno freeridowe narty u chyba każdego producenta (z tego sezonu). Coś dla prawdziwych twardzieli, ekscentryków ewentualnie posiadaczy dużej polisy wypadkowej.

A co do dlugości - 2m to dość dużo nawet jak na freeride.

howgh, adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skończyło się legowisko

Freeride Carvemachine jest w porzo;)))

Na 9.16 w puchu??? Czemu nie? I to z jakim speedem:))

I na twoich deseczkach Winnetou dasz rade w puchu.

A zreszta, co ja bede gadal, czekasz chyba na przesylke z Krakowa, czy juz ja masz?Jak masz to zajrzyj, a jak nie to czekaj niecierpliwie:)))

Poz

bobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

No dobra, skończyło się legowisko

Da się pojechać na każdych nartach nie tylko w puchu, ale także w mokrym wiosennym nieprzejeżdżonym terenie. Freeride Carvemachine stworzyłem na użytek ski-extreme, ponieważ najlepszą nartą do tego typu zabawy jest slalomka, a po zjeździe np. jakims kuluarem napotyka się na pola śnieżne, z którymi nie bardzo było wiadomo co zrobić. FC umożliwia własnie swobodne pokonanie tych pól. Nie było moim zamiarem stworzenie konkurencji dla nart z grupy freeride (technika klasyczna), a jedynie otwarcie możliwości dla narciarstwa bardzo zaawansowanego. A, że przy okazji wyszła niezwykle skuteczna technika freeride`owa, to już trudno. Obecnie, w swojej trudno policzalnej ilości nart, nie posiadam ani jednej freeride`ówki.

Co do doboru nart z tej grupy - polecałbym 10 cm dłuższe niż wzrost użytkownika.

Pozdrawiam

Misiu (nie podrabiany, tylko prawdziwy - autentyczność "misia" można sprawdzić, że widnieje na górze postu w pozycji: Autor - tam gdzie jest napisane "misiu" to autentyk, a jak nie jest nic napisane, to jest to podszywanie się - na szczęście póki co w miarę nieszkodliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...