Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ćwiczenia na zżelazienie nóg


gabro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos zestaw jakichs ćwiczen na wzmocnienie miesni. Chodzi mi o jakis wypasiony trening aby potem na stoku wyciskac ostatnie soki.

Tylko prosze nie przysylac mi rad typu: rob 500 przesiadow dziennie, albo jeszcze wieksza ekstrima, rob przysiady z 40kg sztanga.

Chcialbym aby do zimy cos mi jeszcze z kolan zostalo.

Cale lato walilem na rolkach po 15 km 3 razy w tygodniu. Wszystko na powiedzmy duzej predkosci i dosc nisko na nogach. Teraz pogoda nie dopisuje i po prostu jak niejeden radzil chodze po schodach w dol. Powolutku tak jak nakazane 3-4 sekund na jeden stopien. Straszna nuda, po 20 minutach mozna zgłupiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Hmmm ... cwiczenia na zżelaźnienie nóg... moze poprostu wyjdz na dwor i troche pobiegaj, poskacz na skakance, pojezdzi na rowerze. A jak jest dla Ciebie za zimno to polecam silownie, tam powinienes znalezc troche urzadzen na nogi, a ilosc cwiczen... sam dopasujesz wedle uznania. Napewno nie przesadzaj na poczatku, bo szybko Ci te cwiczenia zbrzydna. A przysiady ze sztanga... dobry pomysl, ale na poczatku nie za duzo na karku i stosunkowo krotkie serie. Zycze stalowych lydek i murowanych tricepsow :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Bieganie mi juz sie znudzilo. 10 km robie bez problemu, skakanka jest do kitu za duze obciazenia na stawy, roweru nie cierpie.

Chodzi o to ze podstawowe przygotowanie mam. Bez problemu robie przysiady na jednej nodze. Czytaj poprzedni post.

I prosilem o nie doradzanie mi przysiadow ze sztanga bo podejzewam ze to totalnie rozwala stawy kolanowe.

Chodzi mi o jakis zestaw cwiczen wzmacniajacy miesnia a nie obciazajacy za bardzo stawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Nie przejmuj sie tak o swoje stawy, one duzo wytrzymaja. To prawda nie nalezy ich nadmiernie obciazac, ale nie martw sie tak bardzo o nie. Troche sie o nich uczylem na anatomi. A skoro robisz 20 km na rolkach to wydaje mi sie ze twoje nogi sa w dobrej kondycji na zblizajacy sie wielkimi krokami kolejny sezon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Ja tam robie przysiady i wypady ze sztanga, kolanka mam zrypane (ale nie od przysiadow ;) ) dlatego dbam o ich nieprzeciazanie. Zasada jest taka zeby nie zhinac kolan o wiecej niz 90 stopni, wtedy wszystko trzymasz na miesniach, a nie na sciegnach, wzmocnienie miesni owocniejsze.

Polecam tez cwiczenia dynamiczne, podskoki, przeskoki na dwoch, na jednej nodze na materacu, nie dosc ze oszczedzasz kolana to jeszcze cwiczysz stabilnosc (taka podstawa do czucia miesniowego- zaraz spece mnie zjedza za to ;))) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Zasade nie przekraczania 90 stopni przy przysiadach staram sie trzymac. Zreszta jak ktos cwiczy jest w satnie sam wyczuc ze po przekroczeniu 90 stopni przy przysiadzie obciazenie na miesnia spada. Wystarczy pocwiczyc pozycje zjazdowa na roznym kocie i łatwo to wyczuc kiedy trzymajam miesnie a kiedy odpuszczaja.

Ciekawie brzmi propozycja materaca, potestuje.

Narazie z dynamicznych cwiczen pozostaje przy rolkach, za tydzien dołączą łyżwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Ćwiczeń jest sporo, które można robic w domu albo na sali. Co do przysiadów z 40kG sztangą to wcale nie jest zły pomysł - tylko zacznij od jakiegos małego ciężaru np. 10kG a potem systemtycznie go zwiększaj. Mój brat trenuje zawodniczki w wieku juniorek czyli jakieś 18lat i one w przysiadzie wyciskają ponad 100kG!!! Poza tym można sobie kupić aką gume do ćwiczeń - przywiazujesz jednek koniec do krzesła drugi do nogi na wysokości kostki i robisz ruch biodrem na zewnątrz potem zmieniasz noge i kierunek - razem cztery ćwiczenia. Ale tak żeby być szczerym to jak nie przepracowałeś okresu przygotowawczego - jakieś dwa miechy treningu tlenowego - jazda na rwerku, bieganie itd.. to i tak nic z tego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Ja ćwicze trocha inaczej, jak by kto potpatrzył jak wchodzę na 8 pietro to pewnie by sie zlał ze śmiechu. Ćwicze praktycznie cały dzień jak tylko gdzieś stoję czekam cy cuś jak bociek podnoszę jedną nózię i na drugiej wykonuje lekkie przysiady jakbym się telepał na nartkach ( nikt nie widzi) to drugą nogą wykonuje różne ruchy niekiedy podnoszę stołek przemieszczam na boki itp. myślę że tym ćwiczeniem poprawiam harmoniję ruchów i równowagę. Jak by kto próbował to niech spróbuje zamknąć oczy i wszystko powtórzyć. To prawie joga ale myślę że w tym roku już nie zalicze tyla gleb.

Posdruvka wasz joga cy moze joda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

no to musisz z tym uważać bo kolana ma się tylko jedne!

ja mam teraz z nimi straszne problemy polecam bieganie , rower a jak się zacznie sezon to kupuję karnet całodniowy i do upadłego kilometrowy stok na raz i do góry po 6 godzinach nic nie czujesz ale na następny raz już nic cię nie zaboli ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia na zżelazienie nóg

Ja tro całe wakajce jeżdze zawsze na rowerze i teraz też, dużo pływam (jestem ratonikiem) i mam ćwiczenia ze strony www.narty.pl tydzień przez robiłem i potem nic brat wysiadał a ja po całym dniu jazdy mogłem jeszcze jeździć. Polecam te ćwiczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...