Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie dzieci


narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Szkolenie dzieci

Male dziecko ktore jezdzi plugiem to i tak nie wie co ma na nogach. Dla niego narty sa przeluzeniem butow, zadne carvery nie sa mu potrzebne. Mysle, ze to na jakich nartach jezdzi dziecko ma znaczenie najwczesniej w wieku 7 lub 8 lat, wtedy carverki jak najbardziej.

Pozdro,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szkolenie dzieci

Witam!

Szkoliłem w zeszłym roku chłopczyka 4 latka. To był jego drugi sezon na nartkach. Od rodziców dostałem hało: " Mały ma jeździć karwingowo". No to pożyczyliśmy takie kruciutkie Salomonki (wyglądały jak małe Axelcarvery do funu) mocno taliowane, na płycie. Mały jeździł na krechę wsześniej cały czas. Kije wyrzuciliśmy i heja na krawędzie!!! I co!? I zostawały za nim tylko 2 kreseczki. Mały tak cisnął na krawędziach że sam z radości oszalałem. To było pierwsze takie doświadczenie w mojej 4-letniej karierze instruktora. Jak dziecko jest sprawne, nie boi się rozwijać szybkości (co wiąże się z jazdą na krawędziach) to będzie z niego świetny carvingowiec. Tylko trzeba próbować na funach żeby szybko chwycić o co chodzi, bo na nich najszybciej można złapać bakcyla. Sporo zależy też od podejścia instruktora, z resztą jak w każdym szkoleniu dzieci.

Mam szczerą nadzieję, że coraz więcej dzieci będzie śmigało ciętym carvem na odpowiednio przygotowanych i bezpiecznych stokach oczywiście.

Pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...