Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )


123495

Rekomendowane odpowiedzi

Czesto widze że kolesie bardzo fajnie ze skoczni zbudowanych ze śniegu skaczą lub z garbu na stoku. On sie tego sami uczą czy co ??

Ja skakałem na takeij nie dużej gdzieś na wysokość 2,5 m. A teraz mam nowe narty i sie troche boje żeby ich nie połamać, co zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )

wal przed siebie a potem sie zastanawiaj. Najpierw spróbuj na małych chopach. Najlepiej jakbyś sobie kupił jakieś miękkie SLOPY na nich sie za.... skacze. Tylko sie nie połam HEHE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )

Ja troche skacze i zapewniam cie ze nie warto skakac na plaskie.. szkoda kolan, do skokow idealne sa rzecz jasna skocznie w fun-parkach gdzie ladujesz na nachylonej powierzchni i praktycznie nie czujesz tego ladawania... a mozesz leciec... 10 i 12 m (to juz zalezy od odwagi w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )

A co to za filozofia?!

NAjeżdżasz na hope i lecisz tylko równowage trza utrzymać, ale najlepsze są

skoki z takich naturalnych gargów na stoku przy dużej prędkości. Tak jak na pucharze świata. Oni nie robią tego z hopek a lecą z 10 m na luzaku....

Raz mi sie udał taki skok, troche nieświadomie bo słońce grzało a miałem rozjaśniające szyby i nezauwarzyłem zmiany terenu. Leciałem, leciałem, ale miałem dużo czasu w powietrzu na przygotowanie się do lądowania. Kolana też nie bolały bo skacze się ze stoku i spada na pochyłe.

Ma to jeszcze jedną zaletę- skaczesz na stoku i się połamiesz to ubezpieczenie jest ważne. A inne hopki są przeważnie poza trasą i jak coś się stanie to d*** blada.... bulimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )

A co to za filozofia?!

NAjeżdżasz na hope i lecisz tylko równowage trza utrzymać, ale najlepsze są

skoki z takich naturalnych gargów na stoku przy dużej prędkości. Tak jak na pucharze świata. Oni nie robią tego z hopek a lecą z 10 m na luzaku....

Raz mi sie udał taki skok, troche nieświadomie bo słońce grzało a miałem rozjaśniające szyby i nezauwarzyłem zmiany terenu. Leciałem, leciałem, ale miałem dużo czasu w powietrzu na przygotowanie się do lądowania. Kolana też nie bolały bo skacze się ze stoku i spada na pochyłe.

Ma to jeszcze jedną zaletę- skaczesz na stoku i się połamiesz to ubezpieczenie jest ważne. A inne hopki są przeważnie poza trasą i jak coś się stanie to d*** blada.... bulimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )

ma_d prosze Cie :) co nie jest zadna filozofia? :) fakt przezycia po niespodziewanym locie z "niewygaszonej" chopki? a gdybys tak lecial i lecial a potem spadl na plecy jakiegos Bogu ducha winnego narciarza? skakanie - jesli chcesz sie w to bawic - to tylko na funparkach, tam zawsze jest otwarta wiara ktora podpowie jak od czego zaczac i co robic zeby "isc dalej" i skakanie "to jest filozofia" - no chyba ze pod kątem ubezpieczenia ale to moze lepiej rozpedz sie i przyp... w drzewko? ...no bo z chopką a nuz znowu Ci sie uda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Skoki na nartach tylko nie takie jak Małysz. : )

Drobna wskazówka dla początkujących. Od razu po wybiciu należy podnieść kolana do klatki piersiowej. Ląduje się intuicyjnie i bez problemu.

Co do funparków, to mam wrażenie, że te skocznie są robione pod snowboard - za duży jest kąt nachylenia. Już przy umiarkowanej prędkości przeba mieć się na baczności, żeby nie polecieć na plecy, a o dalekim skoku z dużą prędkością nie ma co marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...