Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dziecko na nartach


Moby

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu spędzonym w Karpaczu jestem ponownie zbudowany postawą mojej 6,5 letniej córeczki. Zjeżdża już bez problemu ze stosunkowo stromych stoków, potrafi się zatrzymać i samodzielnie obsłużyć na większości wyciągów (wręcz nie chce aby jej pomagać). Nareszcie zrozumiała, że w celu zmniejszenia prędkości wystarczy jechać w poprzek stoku (w ubiegłym roku miała jeszcze tendencje do jechania prosto w dół, a zakręty musiałem wymuszać każąc jej jechać za sobą lub między ustawionymi tyczkami). Przy pierwszych zjazdach z bardziej stromej góry trochę się bała i prosiła o asekurację na lince. Po 2 - 3 zjazdach asekuracja nie była już konieczna. Dziecko jeździ bardzo chętnie i to ono nieraz namawiało mnie na wieczorną jazdę, na którą ja nie bardzo miałem już ochotę.

Polecam trochę zabawy na stoku: jazda na jednej narcie, podskoki, przejeżdżanie pod trzymanym przez dwie osoby szalikiem. Bardzo to się dziecku podoba. Oczywiście trzeba pamiętać o przerwach na gorące kakao, wafelka itp. No i nie przesadzać z czasem przebywania na stoku. Dziecko musi być ciepło ubrane (jego wysiłek przy jeździe jest mniejszy niż osoby dorosłej). My bez problemu jeździliśmy nawet przy temperaturze - 15 stopni. Oczywiście na głowie kask i bez kijków.

Mam tylko jeden problem związany z techniką jazdy dziecka. Generalnie nie chcę córce niczego narzucać, niech się bawi tak by miała z tego frajdę. Ale niepokoi mnie trochę jej jeżdżenie w szerokim rozkroku. Narty odsunięte są od siebie nawet o 50 cm. Jak rusza jest wszystko dobrze. Po pierwszym zakręcie rozsuwa nogi i tak już jedzie do końca. Czy należy coś z tym robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko na nartach

Dzieci intuicyjnie przyjmuja sylwetke jaka daje im stabilnosc w jezdzie. Dorosli musieli dochodzic to tego przez wieki (mysle o szerokim prowadzeniu nart). 50cm to moze troche przesada ale zasada szerokiego prowadzenia nart jest jak najbardziej sluszna.

Pozdro,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...