Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurs Kwalifikacyjny - POROWNANIE !


lechu121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich narciarzy !!

Ostatnio mialem okazje zrobic kurs kwalifikacyjny, tzw KK. Bardzo mnie interesuje czy program tego kursu, oraz podejscie do nauczania rozni sie mocno w zaleznosci od szkoly. Czy typowe szkoly carvingowe (o podejsciu "bardziej nowoczesnym" do tematu :). ktore rowniez organizuja takie kursy podchodza do sprawy inaczej. Mam na mysli min stowarzyszenie SPORTXXI - ktore na lamach ntn opublikowalo swoj autorski program nauki nowoczesnego narciarstwa, w ktorym w zasadzie nie ma miejsca dla lukow pluznych tak typowych dla kursu kk :), a nauke od razu zaczyna sie od shortow aby wyrobic poprawne przyzwyczajenia do jazdy carvingowej.

Prosze piszczie o swoich doswiadczeniach z kursow kk, o poziomie na jakim rozne szkoly prowadza te kursy !!

Pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Gość axelcarver

Kurs Kwalifikacyjny - POROWNANIE !

wiadomo ze na takich kursach trafia sie po prostu na rozych instruktorow ktorzy maja swoje upodobania i tym podobne... najwieksza roznica tworzy sie miedzy szkolami ktore klada nacisk na jazde sportowa i takimi ktre tego nie robia - tyczkami mozna wiele nauczyc w krotkim czasie - dlugo by dyskutowac

roznica jest tym istotniejsza ze po kolejnym kursie na pomocnika przychodzi tzw egzamin regionalny ktory w sposob jednoznaczy wylania osoby ktore mialy stycznosc z tyczkami i te ktore nie maja o tym pojecia , oczywiscie same egzaminy bywaja rozne i tutaj sa przewidziane pewne mechanizmy majace tak jakby wyrownac szanse w stosunku do wyznaczajacych czas, oceniajacych ewolucje .... ale jest tak ze niektore maja opinie latwych a niektore opinie trudnych :-) sam kiedys ogladalem taki na ktorym odpadlo okolo 60% uczestnikow na sprawdzianie sportowym - druzgcace ale prawdziwe (to byl slalom ustrawiony na stromej trasie) i wydaje mi sie ze to byl dobry egzamin bo limit czasu byl wystarczajacy, wiec jezeli tos sie w niem nie miesci znaczy nie radzi siobie z nartami w trudniejszych warunkach - to jak ma byc instruktorem, tym ktory w razie potrzeby pokaze ze da sie, ze sytuacja jest pod kontrola??od postawy i opanaowania isntruktora czasem wiele zalezy :-))))

pozdr

yaaroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kurs Kwalifikacyjny - POROWNANIE !

na kk byłem raz, ale na demonstratorze gdzie indziej

dochodzę do wniosku, że głównie chodziło o to samo, jednak na jednym harcerskim kursie panowala dyscyplina i byliśmy jakby zmuszani do prawidłowej jazdy, na kk to instruktor nas prosił i było troszkę gorzej, gdyż chciałbyć miły i puścił dwie totalnie nie jeżdzące osoby

co do carvingowego podejścia na kursach to wydaje się to z pozoru fajna rzecz, pojeździłbym w takiej szkole, tylko że na egzaminie te łuki płóżne i śmig jednak są

egzamin niby wewnętrzny i jakoś można przez to przejść

tylko, że kiedyś ktoś taki będzie uczył ludzi jeździć od podstaw i moim zdaniem powinien umieć jeździć łuki, tym bardziej, że pomocnik instruktora ma prawo do samodzielnego nauczania tylko do poziomu opanowania poszerzenia kątowego

oczywiście od łuków się zaczyna i jak rozmawiałem z instruktorami w moim klubie to z małymi dzieciakami zazwyczaj robią tak, że uczą ich właśnie tych łuków, a następna rzeczą jest prostowanie nart, tak że dochodzimy do równoległego

raczej nie traktują półpługów, poszerzenia katowego jako ewolucji tylko co najwyżej ćwiczeń, które pomagaja w "prostowaniu" nart

kk nie jest dla kursanta, tylko po to by pojechał na pomocnika i zdał go

pomocnik zazwyczaj ma jako uczniów ludzi którzy nie prezentują zbyt wysokiego poziomu

jazda sportowa i tylko jazda sportowa będzie jak ktoś będzie się starał o wykładowcę, tylko że tam już nikt nie pyta o ewolucje bo jest to oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kurs Kwalifikacyjny - POROWNANIE !

porównania nie mam zbyt dużego, ale życzę przyjemnego pozabijania się na stoku jeżdząc tylko carvingowo, poziom kursu jest tez bardzo mozno uzależniony od poziomu kursantów, drugi tydzień pomocnika robiłem w grupie, która w 50% miała proste narty i była pierwszy raz na nartach w sezonie i robiła KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...