Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gora Zar


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Gora Zar

Stok łatwy, chwilami prawie całkiem płaski, oznaczony jako niebieski. Szeroki, tylko miejscami przewężony. Nie wiem czy stację kolejki widać z góry, bo nie patrzyłam:))) Zakrętów nie odnotowano... Z obu stron siatka odgradzająca, a lasek za siatką, więc chyba nic Ci po nim...

W nocy oświetlony, ale miejscami słabo.

Wada jest taka, że jak przyjedzie kolejka to straszne tłumy na stoku są, a później pustki. Większość narciarzy ma zabawę i goni kolejkę, czyli zjeżdża szybciej niż ona i nawet nie trzeba bardzo pędzić, żeby się udało.

Czy warto jechać?? Nie wiem. Ja się dopiero uczę jeździć carvingowo, więc mi się w miarę podobało, bo szeroko i płasko, ale większości moich znajomych się nudziło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora Zar

witaj, no coż od czego zacząć ;-) moze tak - mieszkam 15min jazdy od "ŻARu" i na caly sezon 2004/2005 byłem tam .... 2 razy ... i 2 razy te same wrażenia do d___ . Jeździmy bardzo czesto ale raczej słowacja korbielow wisla szczyrk - żar mimo ze blisko omijamy z daleka dlaczego? już pisze:

1 wypad okres ferii - MASAKRA nie ma gdzie stanąc "parking" to ubita ziemia gdzie jak dobrze sie zakopiesz to nie wyjedziesz , albo pozostaje Ci pozost. auta na waskiej dordze.Kolejki na wagonika - czasem na 2 wejscia.Wagoniki zabite tak ze nawet nie ruszysz palcem.ok marudze... jestesmy na górze...

No i nagle wszyscy jakby to byly zawody :) zapinaja narty i kto pierwszy na dole :))) (ja zawsze czekam lubie pofunowac a w takim "zbitku nie ma szans) no i w zwiazku z tym jestem na dole na 2gi wagonik wiec musze czekac :(

Dobrateraz o trasie - polowa trasy na kreche a jak wieje wiatr to dobrze miec kijki bo mozesz jechac pod gore :) ok od polowy moze byc ale w tym dniu w ktorym bylismy polowa trasy na calej dlugosci zamknieta - panowie armatki uruchomili mimo ze ludzi bardzo duzo. Dół stromszy z przewezeniem na srodku, od 2 sezonow stoi tam jakas stara chałpa i nikt nie pomysli zeby zrobic tam jakis bar albo karczme :) (tylko szpeci i zajmuje pol trasy) oczywiscie przewezenie oblodzone na maxa.

1 zjazd i wracamy do domu :) "szczesliwi"

Relacja z wypadu drugiego :

okres po feriach (pewnie bedzie super) :))) - powtórka z rozrywki ludzi troszke mniej ale też dużo coprawda trasa otwarta na calej szerokosci ale masz do wyboru albo jechac srodkiem "szklanka" takie zalodzenie albo bokami muldy po kolana :))).

Podsumowanie : ja zapominam o żarze na dluuuuugi czas , moze jak ktos jezdzi klasycznie i chce poslizgac sie to moze byc ale o funcarvingu mozna tam zapomniec.

Moje relacje dotyczna wypadów po godz 13 spotkalem sie z opiniami znajomych ze z samego rana "jest niezle" ale ok południa juz nie jest wesoło.

Może ktos pomysli i np miedzy 14-15 przeratrakują trase .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Gora Zar

Jestem tam prawie co tydzien, ogulnie lubie ta trase, ale niestey ma ona swoje wady, w wekendy ogromne kolejki, jesli chcesz cos pojezdzic to albo jazda wieczorna od 17 do 21 badz w tygodniu, wtedy jest pusciutko.

Trasa szybko sie nudzi, ale mi to bardzo nie przeszkadza ponieważ jadąc na żar myśle przedewrzytskim o treningu a nie czerpaniu przyjemności z widoków, które z początku moge się naprawde podobać, ale po godzinie jezdzenia powszednieją.

Teraz kilka słów o sotku: jest naparwde dobrze przygotowany, lód i muldy to żadkość, chyba że jest naparwde masa ludzi. Trasa jest naprawde bardzo prosta, połowe trzeba przejechać na kreche bo możemy nawet sie zaczymać, na dole juz dosyć ciekawie i stromo, ale niestety za malo tego trudniejszego odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora Zar

matey zgodze się z tobą

tez mieszkam 15 min od żaru i jestem tam baaardzo często

1. nigdy ale to nigdy sie tam nie jezdzi na weekend !! w tygodniu jest pusciutko, zawsze jezdze tam po szkole.

2. super wszystko przygotowane a jeżeli komus lod nie pasuje to alpy proponuje ! =D dobremu narciarzowi lód nie przeszkadza...

3. ta chaupe rzeczywiscie powinni skasowac bo to szpeci stok i sieje zagrozenie, ale bar z tego zrobic to kiepski pomysł bo juz sa 2 !

4. stok na poczatku jest bardzo płasko ale pózniej robi się ciekawie i do slalomu rewelka !

ogólnie bardzo fajny stok

polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...