Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

czy warto doskonalic się na kursach??


bogdandzio

Rekomendowane odpowiedzi

czy warto doskonalic się na kursach??

Powiem tak. Ja mam dopiero 30 lat :) Jeżdżę na nartach 25 lat. 13 lat temu zrobiłem kurs pomocnika. Techniki carvingowej uczyłem się sam. Też mi się wydaje, że jeżdżę całkiem nieźle. Ale w tym roku zdecydowałem się na wyjazd szkoleniowy (szkoły reklamować nie będę, bo nie wypada - ale powiem, że instruktorzy używają wyłącznie sprzętu na F :)) I, cholera, nie mogę się doczekać!!!! CZŁOWIEK SIĘ UCZY PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

Pozdrawiam

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Choć lat mam nieco więcej to na nartach jeżdżę znacznie krócej jak Niwin.

Od kilku lat staram się zgłębić technikę carwing’ową i wydawało mi się że radzę sobie nieźle.

Właśnie niedawno byłem na wspominanym przez was szkoleniu.

Już pierwszego dnia poczułem zmianę w swoich możliwościach.

Sam siebie człowiek nie widzi i czasem zajmuje mnóstwo czasu dojście dlaczego coś nie wychodzi lub jest takie trudne. Doświadczony szkoleniowiec wytknie to natychmiast, powie dlaczego i jeszcze pokaże jak to trzeba robić.

Po 8 latach samoumartwiania było to moje pierwsze szkolenie i wiem że jeśli nie w kwietniu to na początku przyszłego sezonu powtórzę je na pewno.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

ja miałem trochę inaczej mam 16 lat i od 4 klasy podstawówki jeżdzę głównie z klubem, po pierwsze dla rodziców z początku była to duża ulga, teraz jest na odwrót jeżdząc z rodzicami nie było by tyczek, jazdy liderem ect ect

na kursach kadrowych byłem 3 razy

na demonstratora, doszkoleniowy, kwalifikanta

w tym roku wybieram się na pomocnika

szczerze mowiąc nie wyobrażam sobie inne jazdy niż "kursowa"

można w ten sposób się dużo więcej nauczyć w przemyślany sposób (program nauczania PZN)

właściwie to na ostatnio na sobotnich wyjazdach przygotowujących do kursu to my mieliśmy omawiać ewolucję, instruktor wyłapywał najmniejsze błędy...

warto, tym bardziej, że kursy kadrowe mogą mi się kiedyś zwrócić z nawiązką, ale jeszcze o tym nie myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Czy warto? Hmmm, a czy warto nie uczyć się? Przecież w tym sporcie, nie, nie myślę o wyczynie, ciągle jest coś nowego w kwestii techniki a i sprzęt nie cofa się w ewolucji, nikt nas na siłę nie unieszczęśliwia (uff, straśnie trudne słowo) tymi kurwerami, gdzieniegdzie można jeszcze kupić prawdziwe ołówki, nawet te czerwone. Piszesz, że masz trzy i pół dychy na karku, no mało to, to nie jest, ale czy chcesz kolejne tyle samo przeczekać w samouczeniu

i podglądaniu innych na stoku? No to panie mam nadzieję, że już wiesz, iż prawdziwe szkolenie jest Ci zawsze potrzebne. Tak na marginesie, wyjeżdżając np. w Alpy ze znajomymi czy też nie daj Panie B… z żoną, kto Cię pogoni do coporannego wstawania i intensywnego kucia na stoku. Jak zapłacisz to sam się będziesz motywował, a jak trafisz na „fajną” grupę to i kasa nie będzie najważniejsza albo wcale istotna. Twoje szczęście polega na tym, że najwięcej frajdy dają pierwsze wyjazdy (z wiadomych, edukacyjnych powodów), ale i ten osiemnasty może być niezapomniany i pooogłęęębiający technikę do tej Hermanowej.

Problemem pozostaje tylko kwestia szkoły, bo w Twoim przypadku wydaje się to najistotniejsze. Cóż, wszystkie są komercyjne, bo szkolą za kasę i to Twoją. Wybór należy do Ciebie, musisz poczytać, popytać a jestem przekonany, że dokonasz dobrego wyboru. Nawet na tym forum od czasu do czasu coś oni i o nich się pisze. Więcej nie mogę, bo zapewne „amin” czuwa i zaraz by mnie za reklamę zdeletował.

No to chyba wygrałem w konkursie na najdłuższego posta. P:))) Keen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Oczywiście warto. Zawsze poprawisz coś z techniki w sensie ogólnym czyli elementów ułożenia sylwetki, początkowania ewolucji i wielu innych składających się na łatwość pokonywania różnego rodzaju trudności na stoku. Po co dochodzić samemu nabywając złe nawyki ruchowe, do czegoś co już jest znane specjalistom. Na każdym etapie szkolenia należy korzystać z rad lepszych i ich podlądać w szczegółach technicznych.

W tamtym roku rozmawiałem trochę z ludzmi jeżdżącymi w Pucharze Fischera. I co? Kilku z nich, choć rewelacyjni przy spotkaniu na stoku z podziwem podglądało i komentowało dynamiczne wyjścia Zimy z bramek. Zarabiał cenny czas tam gdzie inni czekali na siły natury.

Warto się szkolić i doskonalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Hej, dzieki Wam za życzliwe poraady, no to dawaj stary ( sam do siebie wale) czas na nauke - tylko ten kurs, który wybrac ? wolałbym instruktora bardzo upierdliwego który wszystkie moje słabości zauważy - a przyznam że sam bardzo lubie swój obecny styl samouka. Wyjechałbym jeszczew tym roku na szkolenie takw marcu, kwietniu ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Najlepiej napisz do organizatorów szkoleń, które by Ci pasowały terminem i charakterem.

Popytaj, jakiego przekroju grupy się na tym wyjeździe spodziewają i jaki program/charakter szkolenia przewidują. Pamiętaj ze będziesz się uczył w grupie. Dobry instruktor będzie traktował każdego indywidualnie (komentował każdy przejazd – wykonanie każdego ćwiczenia), ale zestaw ćwiczeń i charakter szkolenia (np. trudność slalomu) musi dopasować do grupy. Czym lepiej się wpasujesz w grupę tym więcej skorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Panowie to sprawa jasna że warto się szkolic i że na naukę nigdy nie jest za późno itd. ale nie rozumiem CO PANOM PRZESZKADZAJĄ W TYM ŻONY??!!! Ja sama jestem żoną ale narciarką również i to ja zwlekam mojego męża o 7 a ze stoku schodzę ostatnia żeby nie zmarnowac ani chwili cennego wyjazdu! Mam 37lat, jeżdżę od 25 i jestem niestety samoukiem, za to bardzo entuzjastycznym! Nigdy nie bylam na żadnym kursie ale mam nadzieję że mi się uda wyrwac podciągnąc technikę jak dzieciaki będą starsze bo na razie to szkoda gadac! Pozdrawiam wszystkich :) i życzę trudnych górek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

bez dwoch zdan pewnie ze tak, caly sezon jezdzilem na "goryla" i wydalwalo mi sie ze FUNuje dopiero kurs pokazal mi o co tak naprawde chodzi w funcarvingu, po 2miesiacach zrobilem 2gi kurs dla utrwalenia a w styczniu jade na 3ci i mysle ze tez cos z tego wyciagne moze 4łapki ;-) pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto doskonalic się na kursach??

Mam 34 i 3 lata temu bylem z carvigsportem - jedz w ogole sie nie zastanawiaj - klasyk wymaga zdecydowanego "przestawienia" - sama obserwacja na pewno nie wystarczy. Jedz z Dendysem na pewno nie pozalujesz, a wrocisz odmieniony :)

Pozdr P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...