Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Technika jazdy na fun carwing`ach???


abrymarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam niewielkie doswiadczenie narciarskie (4 lata po 2 tygodnie), ale juz "poczulem" jazde na krawedzi. Moje narty HEAD i.C 160 (170cm) sa wystarczajaco taliowane. W tym roku bede mial mozliwosc pojezdzenia na HEAD Big Easy (94cm) z promienim skretu 4,1 m.

Z czym musze sie liczyc po wlozeniu takich nart na nogi??

Czy zaczynac jezdzic od "normalnych" czy krotszych??

Czy technike jakiej nauczylem sie na "normalnych" mozna bez wyjatkow zastosowac do krotkich??

Na co szczegolnie zwracac uwage??

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jazdy na fun carwing`ach???

HEAD Big Easy (94cm) – to raczej short’y nie fan carvery choć zabawa całkiem fun.

Jazda zdecydowanie głęboko na krawędziach!!!

Sylwetka zrównoważona!!!

Uwaga! – ostrożnie przy próbach ześlizgów czy jazdy na wprost – łatwość utraty kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jazdy na fun carwing`ach???

Serdeczne dzięki!

A może Ktoś Coś jeszcze na ten temat?

Rozumiem że taka nartka jest bardziej wymagająca i raczej nie wybaczająca błędów.

Czy mam rację?

Czy można ją polecić początkującym (drugo-roczniakom :-)))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jazdy na fun carwing`ach???

Niektóre szkoły carving’u wykorzystują takie deski już na samym początku cyklu szkolenia – dla początkujących. To kwestia przyjętych metod szkolenia.

Dla początkującego ma ona wiele zalet: narty się nie plączą (prawie jak w samych butach), ułatwiają (mały promień skrętu) wyczucie wejścia na krawędź, wymuszają od początku poprawną zrównoważoną sylwetkę. Osobiście jednak nie wsadzałbym początkującego na takie deski bez asysty doświadczonego instruktora.

Poprzednia moja uwaga była przeznaczona dla narciarza z przyzwyczajeniami, który wsiada na takie „wydłużone buty”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryka nart w Polsce

Wiele dzieci z polskiej wsi marzy o nartach. Atomic czy Fischer jest świetny ale kosztuje te 500 - 1000 zł . Może jakiś polski bizmesmen otworzy fabrykę i będzie produkował Polsporty lub ALu z wiązaniami BETA np 25 w cenie 100 do 200 zł - mając duża grupę narciarzy wychodujemy mistrza w slalomie. NArty wzmacniają organizm - dzieci będą mniej chorowały będzie mniej bójek w szkole, ci mając ADHD będą sie mogli wyszaleć, nie będzie agresji w szkole bo im trochę mróz głupote wymrozi. same korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryka nart w Polsce

Co do ADHD, to mój syn w wieku 8 lat chyba jest na granicy tego zespołu i faktem jest, że na nartach jest bardzo spokojny (zachowanie), a wyniki sportowe i umiejętności ma wysokie - myśle , że już bardzo niedługo będzie ( a moze juz to nastąpilo) jeździł lepiej ode mnie, a nie chwalac się idzie mi całkiem nieźle.

pozdrawiam

Andrzej

z Bielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryka nart w Polsce

ucze w Szkole i ucze jexdzic na nartach mam takie samo imie i mieszkam w okolicch B- B . te co maja ADHD szaleja strasznie w szkole i dobrze ,ze kupiłes mu narty , bo ci ucznioiwe to fruwają po scianach i nie znają leku przed urazem czy gipsem. moze na nartach troche uważają , zapisz go do klubu As lub LIVe oni ocenią czy dobrze jeźedzi, Dla rodzica dziecko wspaniale jeździ a dla trenera on tylko zsuwa się z góry, Mam też syna lat 11 dobrze pływea , od lutego trnuje w UNii Oświęcim i okazuje się, ze wspaniale utrzymuje się na wodzie i troche braków technicznych , syn starszy ma 17 lat klasę B w tańcach towarzyskich i wg mnie dobrze porusza się na parkiecie, ktos iny powie moje dziecko ma lat 6 i ma dryg do tańca.

Jestem za przekazaniem wiekszej ilości kasy z budżetu państwa na zakup sprżetu do szkół np nart zjazdowych w Beskidach a biegowych na nizinach i mamy ciekawszy Wf w szkole, dla dziewczynek łyżwy figurowe, i wtedy ADHD zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryka nart w Polsce

Tak, dzieciak od 4 sezonów trenuje trochę w MKN Zryw i ma nawet wyniki np w Beskidzkich Nadziejach jest zwykle w 1 dziesiątce. Nie zamierzam z niego zrobic zawodnika, ale póki może dorownywac rówieśnikom niech startuje. Jego brat ma 5 lat i już 3 sezon na nartkach probuje i nawet na ostatnich zawodach o puchar TVP Katowice na Beskidku dostal nagrode dla najmłdszego zawodnika (dojechal do mety i nie byl ostatni). Dzieciaki mają z tego dużo frajdy i lubią rywalizację. Zebrane doświadczenia mogą sie w życiu przydać. Co do kasy - to jak nic się nie zmieni to na przyszłych igrzyskach zimowych wyniki Polaków będą jeszcze gorsze. Praktycznie jedynymi sponsorami narciarstwa dzieci i młodzieży są i rodzice. Mój kolega ma córkę startująącą w ogólnopolskich zawodach w narciarstwie alpejskim i co roku wydaje na nią z ogromnym wysiłkiem kilkanaście tysięcy PLN, a do krezusów nie należy.

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Technika jazdy na fun carwing`ach???

Witam jeżdże już 16 lat i dwa lata temu postanowiłem sobie kupić head big easy kosztowały mnie cos w granicach 1300zł. Zgodze się po części że szybko się nie pojedzie, komfort odbiega od ideału w takim stopniu że po 6 godzinach jazdy czułem jak mi jelita podskakują są takie twarde i uważam także żę początkujący może jedynie opanować pozycje przy wchodzeniu w zakręt ale o tak małym promieniu może jedynie pomarzyć ponieważ przeciążęnia jakie działają na jego kolana uniemożliwiają mu wykonanie tego zadania, sam mialem problemy na początku Przede wszystkim w Polsce mało jest tras gdzie można w pełni wykorzystać to co potrafią te małe narty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Technika jazdy na fun carwing`ach???

heady 160 to sobie odpuść jeżdzisz już 4 sezony zakładaj pożądne narty i dawaj czadu, czerp przyjemność z jazdy na nartach, musisz sobie sprawić sztywniejsze nartki i troszkę poszaleć na krawędziach przy szybkości bo na tych nartkach na lodzie pewnie ci noga uciekała. życze miłych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...