Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

zawodniczy


beatle

Rekomendowane odpowiedzi

zawodniczy

traktujemy to sytuacyjnie. nie ma reguły. zależy od sposobu najechania na tyczkę, nachylsnia stoku, prędkości, pozycji narciaża w danym momencie i indywidualnych preferencji.

pozdrawiam

kuba

zawodnik amator -bez licencji FIS ;)

podaj maila wyślę Ci fajną fotkę obrazującą sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

zawodniczy

Ja to określe inaczej.

Kiedy bierzesz skręt, nie powinieneś skupiać się na tym żeby "przyjebać se" ręką w tyke. składasz się do skrętu i samym włożeniem kosisz tyke goleniami, tudzież piszczelem. Tak jest najlepiej, a nie wyciąąąągać rękę żeby ona pierwsza uderzyła.

Pozdrawiam

Kuba ( ten z licencją FIS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

zawodniczy

Skowron i Jacek mają racje:) ludziska ładując w tyke goleniami udezasz całym ciałem, całą masą !! a ręką... chyba oczywiste ze nie :)jak by było tak ze bardziej opłaca sie ładowac rękami to zawodnicy omijali by tyczki nogami i machali rękami ;)

Kuba Skowron- 2 miejsce euroliga !! RISPEKT :P

Pzdr.

Homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

zawodniczy

tyczki w slalomie zbijamy goleniami i kijami, nigdy podudziem (co to za pomysł?)

co do siły to racja, że im wyżej udeżysz to (zasada dźwigni jednostronnej) szybciej patyk się położy, idealnie rzecz biorąc, pierwsze uderzenie przyjmujesz na kija, ale nie jest ono zbyt, "odbijające" potem poprawiasz tyczce goleniem, albo inaczej

kij - ma Cie ochronić, żebys nie musiał zębów na śniegu szukać, bo gardy pękają

goleń - to ma sie do samej jazdy, kiedy tyczka jest już w bezpiecznej odległości od twojej twarzy a wciąż znajduje się ona na torze jazdy zbijasz ją goleniem

tyle ode mnie =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...