Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

którą narte przyciskać podczas skrętu????


Prentek

Rekomendowane odpowiedzi

jeżdże na krawędziach ale nie moge zejśc nisko śniegu. I rodzi sie pytanie: którą narte przyciskać podczas skrętu???? slyszałem że kiedy inicjuje sie skręt należy docisnąć dolną narte a w środkowej fazie górną. Mam racje czy nie??? Za odpowiedzi z góry dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

Oj coś nie tak.

Jeżeli chodzi o "docisk" nart to prawidłowo powinno być tak:

- na płaskim fifti-fifti ;) czyli 50/50, narty staramy się obciążać równo,

- na stromym 70/30 czyli zewnętrzna mocno dociśnięta, a wewnętrzną trzymamy na śniegu.

Tyle teoria! A praktyka ... i szybciej jedziesz i im bardziej stromo tym mocniej dociążasz zewnętrzną nartę.

Co do inicjacji skrętu to zależy jak jeździsz. Jeżeli średnio to wystarczy, że postarasz się dociążyć zewnętrzną nartę, pochylić lekko do środka skrętu i starać się "wchodzić" kolanami. Narty "same" skręcą. Jeżeli dobrze to "ze szpica je" czyli lekkie wyjście w górę (coś jak w starej technice) i inicjacja z dziobów nart.

I cały czas pamiętaj, narty równolegle i przy śniegu!

... ale się na wymądrzałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

Zasada jest chyba prosta jak stojisz nogami na szerokość bioder to jesli podczas skrętu równoległego dalej bedziesz sie tego trzymał to bedziesz jechał na obu krawędziach. Jezeli raz będziesz dociskał jedną narte a pozniej druga to nie ma mowy o skręcie wykonanym równolegle na obu krawędziach. A co do zchodzenia nisko sniegu np:body to jest jazda na górnej narcie.

P.S: nie martw sie ortografią bo nie rozumiem ludzi którzy sie tak wymądrzają. Ja tutaj kiedys dostałem zjebe od 20 osob ;/

Pzdr.

Homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

wybadżcie hlopaki rze sie wymondżam, trohe mnie poniosło, sorrki,a puki co..................??? lepiej?? a, pewnie i tak nie widzicie różnicy.Ale co tam. Ważne, że się potraficie jakoś porozumieć. Jaskiniowcy też nie mieli papieru toaletowego, i co, żyjemy? żyjemy

pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

Spróbujmy raz jeszcze.

Nie rozumiem, co znaczy zejść nisko śniegu. Próbujesz fan, czy przy mocnym wychyleniu w skręcie tracisz przyczepność???Myślę, że miałeś na myśli to pierwsze. Kolano wewnętrzne skrętu przyciągasz do klatki, noga zewnętrzna prawie prosta (nie mylić z wyprostowaną), ręka (ręce) idą na dziób narty wewnętrznej skrętu i do boku (unikniesz tzw. goryla, czyli dotykania śniegu przy butach lub za nimi). Prędkość na początek nie powinna być duża, ale ciągle jeszcze taka, aby siła odśrodkowa "rzuciła Cię w następny skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

Pieknie chłopaki teoria opanowana wysmienicie. A jak praktyka??

Co do tych twoich "skrętów na krawędziach" to proponuje kupic sobie ksiązke pana dr Waltera Kuchlera i poczytac co nieco.

Jest naprawde napisana w swoistym jezyku .

Pozdr Adam

P.S i pamietaj ze kazdy z nas nie był od razu takim kozakiem na stoku, ja zaczynałem na słotwinach z panem Marcinem B., a pozniej wypady do włoch na kursy. Na stoku jak bedziesz trenował to nie mysl o narciarzach dookoła tylko skup sie na sobie i eliminuj błedy krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

Do Adama:

"Na stoku jak bedziesz trenował to nie mysl o narciarzach dookoła tylko skup sie na sobie i eliminuj błedy krok po kroku"

W taki sposób można zapomnieć o wyeliminowaniu błędów ale wyeliminować z jazdy na jakiś czas bądź na zawsze samego siebie lub kogoś innego.

Pamiętajcie o "wnikliwym spojrzeniu" przy głębokich skrętach, bo kij ma zawsze dwa końce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

To niech Pablo napisze która ma. To jak trzeba mam dwa egzemplarze, to sa dwi rózne ksiazki jak chcesz to jak kolega mówił mail w opisie.

A co do odizolowania sie na stoku, to podstawa to pewnosc siebie ze mi WYJDZIE i to napewno, a na innych uzytkowników uwagi nie zwracac.

W Polsce sa takie dziwne nawyki ze jak ktos kaleczy to ludzie sie dziwnie patrzą , czyzby taka mentalnosć??

Pozd Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą narte przyciskać podczas skrętu????

Zwiekszenie ogólnej sprawności fizycznej pozwoli CI na plynniejsze i szybsze opanowanie skrętow. Pollecam pilnie udać sie na dobra siłownie - trening na maszynach - wzmocnienie mięsni i ścięgień - super jest tez siatkówka na hali czy basen. Lepsza forma pozwala na pelna harmonie ruchu i płynnośc wykonywanie skrętów. Ja trneuje prawie caly rok z racji zawodu - nauczyciel WF - ucze osoby i widze że majać diwe kobiety - to ta ktory miala bakcyla sportu - w mlodości to za chwile skręca - panie zza buirka maja problem wstać z ziemi . Co do skrętów - to plaski stok i wiele powtórzeń - zbieraie grzybów i inne ciwczenia Kiedy spadnie snieg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...