Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

skala umiejętności jazdy 1-10


kangurek

Rekomendowane odpowiedzi

skala umiejętności jazdy 1-10 - nowa tabelka

Witam wszystkich,

Oczywiście, że jest to zabawa, ale nie jest tak, że skala nic nie znaczy. Jasne, że każdy może wpisać, co chce i wie, że i tak raczej nikt tego nie zweryfikuje (chyba, że znajomy narciarz i wtedy może być wstyd). A zawsze lepiej wygląda np. 9 niż 7.

Wszystko tak naprawdę opiera się na szczerości i prawdomówności względem siebie i innych. To tak, jak w grze w golfa, gdzie etykieta i zaufanie są podstawą tego sportu. Tam nikomu nie przyjdzie nawet do głowy, żeby próbować oszukać. Próba jakichkolwiek machlojek skończyłaby się sportowym i towarzyskim bojkotem delikwenta, bez możliwości rehabilitacji. (oczywiście my Polacy próbujemy, na nieszczęście, te zasady zmienić – bardzo to przykre).

Nie wiem Bobic, dlaczego upierasz się przy tych instruktorach wykładowcach w 10, co wytyka ci Qox. Sam widziałem kilku, którzy jeździli na nartach co najwyżej na 8. Natomiast widziałem we Francji w akcji kilku instruktorów ENSA i ich nigdzie nie zrzeszonych kolegów, którzy na nartach potrafili zrobić dosłownie wszystko i ciężko byłoby znaleźć w Polsce równie dobrze jeżdżących narciarzy (przypuszczam, że palce jednej ręki by wystarczyły, żeby ich policzyć). W każdym razie mnie szczęka opadła zupełnie.

Wg mnie liczą się rzeczywiste umiejętności i one decydują, a jeżeli jest dodatkowo jakiś papierek, to tym lepiej dla niego.

A jak ktoś nie jest pewien, co umie, to niech se zjedzie jednym ze żlebików przy górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy do Doliny Suchej Kasprowej, potem wskoczy na trasę zjazdu Pucharu Świata w Kitzbuhel, a następnie zjedzie z Mc Kinley`a w śniegu po pachy.

Cycek 87 – zazdroszczę ci tego okna z widokiem

Pozdrawiam wszystkich

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

skala umiejętności jazdy 1-10 - nowa tabelka

No witam,

upieram sie przy instruktorze, bo zawodnik nie jest wykladnia. Instruktor musi posiadac umiejstnosci zawodnicze, natomiast zawodnik nie musi byc instruktorem;))

Umiejetnosci zawodnika dla mnie nie sa najwazniejsze, bo sami mowimy, ze nie liczy sie technika, a miejsce na podium!!:))

to jest tylko IMFO i mozecie sie z tym nei zgodzic.

Ja sie dostosuje:))

Pozdro

bobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności jazdy 1-10 - nowa tabelka

Bobic także witam ,ale ktoś wcześniej pisał że praktycznie każdy liczący się zawodnik ma coś co się nazywa techniką użytkową??

Według twoich kryteriów Bode Miller miał by 4 czy 5??

pozdrowienia

Piętras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

skala umiejętności jazdy 1-10 - nowa tabelka

Nigdy nie rozdzielisz tego na forum:

-czy jestes zawodnikiem, tzn uzyskujesz najlepsze czasy, wiec umiesz jezdzic

- czy jestes instruktorem i umiesz demonstrowac i rowniez przejechac slalom lub giganta, wiec umiesz jezdzic?:))

Mnie to rybka.

A Bode Miller mialby u mnie 2. Nie potrafie wytlumaczyc dlaczego, ale mialby 2 i tyle:))))))

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności jazdy 1-10 - nowa tabelka

Heh mam pare `ale`.

ad.4 jak się mają czarne trasy (czy chocby czerwone) do pługów!!?? `traktorem` to nawet w Rąblowie sie zabijesz..

ad.5 z doświadczenia:P wiem że nawet ci co potrafią wdrozyc zasady ruchowe jak i potrafią coś więcej niz te `kilka skrętów` na czarnych często walczą o życie!

Jak juz jestem w temacie to taka ogólna dygresja. Czarne trasy nie są dla gawiedzi. Tymczasem wśród Polaków szczególnie funkcjonuje mit że `każdy powinien zaliczyć czarną (bez skojarzeń;)` Takie podejście, często podsycane przez naprawde godnych `czarnulek` owocują potem naprawdę niebezpiecznymi sytuacjami kiedy to rodzinka wybiera się na taki np. Chleb (hehehe) i ... dupa blada. Na kilku czarnych które zaliczyłem;)) w Ytalii przeważała.. gwara śląsko-mazowiecka(i klasycy-ortodoksy) Przy czym na takiej jednej na Selli to tylko kilku Polaków sie katowało i nikt więcej!! Ja tam unikam takich tras jak mogę - jestem happy tylko wtedy kiedy moge kontrolować w pełni swoją jazdę. A tak najgorzej znowu nie jeżdżę..;)

pzdrv

tymą_REDbaron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala umiejętności jazdy 1-10 - nowa tabelka

Witam ponownie,

Już opowiadam o demonstratorze. Opisowo, bo nie jestem na bieżąco z programem nauczania PZN.

Mój bratanek (niepełnoletni) pojechał na jakiś obóz narciarski, na którym otrzymał „tytuł” demonstratora. Oznacza to ni mniej ni więcej, że może od razu przystąpić do kursu P-2 na Pomocnika Instruktora, z pominięciem kursu kwalifikacyjnego na P-1. Czyli de facto – jak rozumiem – demonstrator, to gość po P-1 tylko niepełnoletni?

Czy mam rację? Może ktoś „siedzi” w temacie?

Bobic, masz jak najbardziej rację o zawodnikach w grupie 10, moje sformułowanie jest nieprecyzyjne. Ostatnie zdanie może brzmieć mniej więcej tak: „Odnajdą się tutaj najlepsi instruktorzy z doświadczeniem zawodniczym i „free-ride”-owym”. Lepiej?

Natomiast co do umiejętności zjeżdżania lub nie czarnymi trasami w pkt 5 i 4, chciałem w jakiś obrazowy i umowny sposób umożliwić osobom „szukającym się” w tej tabelce, określić swoje umiejętności. Niektórzy będą na pewno „walczyli o życie”, ale w końcu zjadą. A jak nie zjadą, to są w grupie 4. Na pewno można znaleźć inne lepsze i bardziej precyzyjne kryterium, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Z rozmów wiem, że temat „czarnych tras” wzbudza duże emocje wśród słabszych narciarzy i często zjechanie taką trasą nobilituje narciarza w oczach znajomych.

I tu Tymon, twoje spostrzeżenia są bardzo wymowne.

A na marginesie. Widzieliście dzisiejszy zjazd w Garmisch-Partenkirchen?

Paru facetów fantastycznie wyratowało się przy prędkości 120 km z pozycji „na tyłku i obie narty w powietrzu” lub „na wewnętrznej i podpórka ręką”. Niektórym z nich udało się nawet niewiele stracić na mecie. Pozostali kończyli w siatce na lewym zakręcie przy końcu trasy.

Ktoś może liczył ilu tam „poległo”?

Pozdrawiam wszystkich i tradycyjnie oddalam się, żeby trochę poskakać

kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...