Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomocy - les3valees vs Tignes


snorri

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, mam 2 bardzo zblizone cenowo oferty wyjazdu 10 grudnia. Dotychczas jezdzilem do Val di sole we Wloszech i tam w tym okresie byl snieg ale nie wiem wlasnie jak w tych miejscowkach wymienionych w temacie?? byliscie tam?? gdzie wieksza szansa na powodzenie misji w tym terminie?? :D co polecacie?? czekam na duuuzo odpowiedzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy - les3valees vs Tignes

Byłem w Tignes i 3V, dwa najlepsze miejsca w Europie. Możesz zamknąć oczy i losować. Wszędzie mieszka się przy wyciągach i są pewne warunki narciarskie od połowy grudnia do połowy kwietnia. Jest niewielka różnica w cenie karnetu i wielkości ośrodków, ale na to nie zwracaj uwagi. Jeśli chodzi o grudzień to lepiej Tignes, gdyż w razie braku śniegu pozostaje wielki lodowiec Gr. Motte na którym napewno się wyjeździsz (takiego w 3V niema). A propo ja właśnie wybieram się do Tignes od 9 grudnia z biurem Espace Trans z Wawy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy - les3valees vs Tignes

Tignes - w przypadku "ciepła" ma zdecydowaną przewagę wysokości - ok. 3500 m n.p.m. vs. ok 3100 w Val Thorens w 3 Dolinach. W Tignes jest lodowiec bodajże nawiększy udostępniony narciarzom w Europie (widać go!), posiadający m.in. FISowską trasę do biegu zjazdowego; w Val Thorens lodowiec jest skromniutki - widziałem go w sumie tylko na skimapie.

Tymniemniej jak kolega "jadący z Espace" zaznaczył a ja dodaję, że "przy dobrej zimie w grudniu" - nie mają ww. argumenty większego znaczenia, możesz spokojnie losować.

Pozdr.,

Olek

www.skialice.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy - les3valees vs Tignes

od kilku ladnych lat na poczatku grudnia sa problemy ze sniegiem we Francji!

duzy opad pojawia sie tam dopiero w okolicach 20-tego grudnia, do tego czasu pozostaje tylko sztuczny snieg i ewentualnie lodowiec ;((

wiec jezeli "musisz" jechac do Francji w tym terminie to wybierz Tignes!!

pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...