Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na który lodowiec w Austrii ??


watch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Który austriacki lodowiec możecie polecić na wyjazd z dzieciakami (7,9 lat). Pytam o lodowiec ponieważ wyjazd planujemy w kwietniu , lub maju.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie, najlepiej oparte na własnych doświadczeniach.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na który lodowiec w Austrii ??

Jak z dzieciakami to parę moich uwag o lodowcach:

Stubai - gondolą dojedziesz na samą górę, bez konieczności jazdy krzesłem lub orczykiem. Trasy urozmaicone, rodzinne

Restauracja + WC przy stacji gondoli

Soelden - jak w kwietniu do dojazd na lodowiec tylko siecią wyciągów (dwie gondole + dwa krzesła), droga zamknięta. W maju tylko samochodem ale jest plus na obu lodowcach są gondole! Trasy rodzinne + trasa Pucharu Świata

Restauracja + WC przy stacji gondoli

Kaprun - najbliżej, ale żeby dostać się na górę będziesz musiał skorzystać z krzesła i orczyka chyba, że pojedziesz dużą koleją linową.

Restauracja + WC przy na samej górze - w razie szybkiej potrzeby (czyt. kupa) utrudniony dojazd - konieczność skorzystania z kolejki torowej!

Moeltaler - także blisko, wyjazd kretem, a następnie gondolą, na lodowcu krzesła. Trasy raczej strome.

Restauracja + WC przy stacji gondoli

Pitztal - daleko, wyjazd kretem, na lodowcu dwie gondole + krzesło i orczyki

Restauracja + WC przy stacji kreta

Kaunertal - najdalej, wyjazd samochodem, lub krzesłami. Na górze orczyki + krzesło.

Restauracja + WC przy stacji krzesła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na który lodowiec w Austrii ??

Dziękuję Jacku za informację . Gdybyś miał wybrać którąś ze stacji na którą byś się zdecydował (biorąc pod uwagę mocno małoletnie towarzystwo). Nie mam porównania, z wymienionych przez Ciebie ośrodków byłem jedynie na Kaunertal'u (bez dzieci) i uważam że miejsce jest OK ( dla dorosłego ). W przypadku dzieciaków mogą pojawić się problemy np. orczyki ( o kanapie należy zapomnieć, w zeszłym roku po 10 rano, niżej było naprawdę ciężko wszystko płynęło ) , nie wspomnę już u dość niefortunnym dojściu do schroniska (w przypadku nagłej akcji Qpa).

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na który lodowiec w Austrii ??

Ja od dwóch lat spędzam majowy tydzień na Pitztalu ... z córką (dzisiaj ma 6 lat). W zeszłym roku jeździła na orczyku aż szumiało z grupą dzieci, a tatuś .... a tatuś jeździł za nimi i robił zdjęcia ;)

Polecam Stubail - Na samą górę wyjedziesz gondolami, restauracja + WC jest w "dobrym" miejscu, możesz też pojeździć krzesłami.

W Soelden też jest dobrze, ale codziennie (od maja) będziesz musiał wyjechać na 2500 m samochodem, co może być uciążliwe. Na obu lodowcach, masz gondole i restauracje przy dolnych stacjach.

Myślę, że powinieneś wybrać Stubai lub Soelden (patrząc na dzieci).

A może zabierzesz się z grupą Grzesia Dendysa na Pitztal (ja z nią jeździłem) i wtedy dzieci do szkółki na cały dzień, a Ty ... możesz się szkolić z grupą zaawansowaną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...