Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007


deepdiver

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie ja musze do Val Thorens - nie ma opcji. To jedyne miejsce w

Europie gdzie można wyjsc na stok bezpośrednio ze swojego pietra w

apartamencie - nawet winda na dol nie trzeba zjezdzac. Na nartach mozna

wjechac na upartego do pokoju hihihi, zjesc cos i znowu wskoczyc na stok. Nie ma wąskiego gardla - czyli jednego wyciagu ruszajacego w gorę z dolnej stacji narciarskiej. W VT jedziesz w dol mijajac poszczegolne gondole i krzesla

wybierajac opcje - gdzie dzisiaj. To najwyzej polozona stacja narciarska w

europie 2300 mnpm - ktos da wiecej?

Raj. Nie dla wszystkich oczywiscie. Z racji ogromnej ilosci tras nie

wszystkie sa idealne utrzymane - znam nawet jedna czarnulke ktora potrafia

nie ruszac ratrakiem przez caly tydzien - mozna sie schowac w muldzie hihihi

(bo mulda jakby ktos nie wiedzial to zaglebienie a nie wzgorek) Ale mi to nie

przeszkadza - wprost przeciwnie. Mieszkam w tej chwili w Irlandii - przylece

do Polski i... no wlasnie nie mam tam samochodu a do VT musze. Wiec jesli

ktos chce jechac do VT i ma auto (najlepiej z Wielkopolski) to chetnie sie

dosiade z kumplem. Co w zamian? Dorzucimy sie do paliwka (nie bedziemy sie za mocno targowac - nie jestesmy z Poznania ;) ) i moge zarezerwowac apartament z lokalizacja bezposrednio na stoku a przy okazji w centrum miasta - hihihi - czary mary nie? :) w zaleznosci od skladu ekipy cena za apartament caly to od 450 EUR za 4osobowy do 600 EUR za 6osobowy. ZA TAKA LOKALIZACJE TAKA CENA niami niami. Z checia odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania odnosnie trasy, warunkow na miejscu - bylem tam juz kilkukrotnie wiec nie bede musial odpowiadaja na pytania (jak bedą hihi) używajac zbyt wielu chyba.

O samym VT większosc informacji znajdziecie na stronie tego kurortu

www.valthorens.com

Jest swietna - co prawda po angielsku ale to nie jest juz chyba egzotyczny w naszym kraju jezyk?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007

aaaa... to ja już wiem teraz że jeździłem w Val Thorens, a było napisane Austria, Włochy, Szwajcaria ... ale może tak dla zmyłki. ... no jak tylko tam można wyjść bezpośrednio z hotelu na stok, to musiało tak być!

Tylko, tylko, ... kurna byłem w Val Thorens i jakoś mi się nie podobało mieszkanie w szufladzie, nie miła francuska obsługa i ta odległość!

... i jakoś, jak wielu moich znajomych, nie ciągnie mnie do Francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007

Dla mnie nie tylko VT, ale całe 3V to mistrzostwo. Rzeczywiście może utrzymanie tras mogło by być lepsze, ale ja osobiście na przestrzeni lat zauważyłem poprawę pod tym względem i te przestrzenie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007

Jacku - z chęcią skorzystam z Twojego doświadczenia - wskaż mi proszę miejscowoś w austrii gdzie praktycznie z KAŻDEGO apartamentu masz wyjscie na stok - przez srodek miasta biegnie specjalny maly stok - dowozacy do apartamentow, a po miescie mozesz chodzic w papciach, bo w gore podjezdzasz winda lub ruchomymi schodami. To oczywiscie nie jest najwazniejsze ale jesli chodzi o calosciowa infrastrukture z checia odwiedze inne miejsce miejsce w tym terminie o podobnych albo lepszych parametrach (tylko prosze - nie z jednym wyciagiem wyjazdowym).

Wielkosc apartamentow w VT jest faktycznie skandaliczna - 24m na 4 osoby wliczajac lazienke i kuchnie to MALO!!! Ale przezyje i to i inne niedogodnosci, pod warunkiem ze pojade. POnawiam wiec APEL takze do Ciebie.

Prosze o propozycje.

Moje doświadczenia z obsluga tez nie sa najgorsze :)

Nie upieram się przy VT - ale musze miec bezposredni dostep do stoku (nie chce byc od nikogo zalezny) i spac na minimum 2000mnpm Do tego jeszcze opcja jazdy poza trasami i jestem BAAARDZO OTWARTY NA PROPOZYCJE.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007

Witam

Może nie mam tak dużego doświadczenia jeśli chodzi o wyjazdy do Austrii jak JC, ale znam ośrodek Obergurgl-Hochgurgl. Tam mieszkasz 1930-2150 m.n.p.m. i masz dostęp do wyciągów bez dojazdów i niespadasz poniżej 2000m. Nie jest to jednak to samo co 3V. nie pójdziesz również w kaciacg do marketu. Mało wyciągów i ceny wysokie, ale wioski urocze. W jednej z nich jest nawet najwyżej położony kościół w Europie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007

Odpowiem krótko i na temat!

... ale po co!

Po co wychodzić z okna na stok.

Po co ktoś mi ma zaglądać w okna z krzesła

Po co ...

Może już dużo widziałem, w szufladach spałem i .... znormalniałem!

Przykład: Austria, miły hotelik, obok cichy stok, bez tłumów, miła obsługa. Rano NORMALNE, podkreślam NORMALNE śniadanie.

Zakładasz buty idziesz do narciarni, zabierasz narty przed hotel, zakładasz je i spokojnie zjeżdżasz do krzesła ..... a po całym dniu zjeżdżasz spokojnie pod hotel.

Gdzie to? W Schladming! czyli 700 km od granicy, a nie 1700!

Kolejny przykład Katschberg, hotel, sauna, basen, super jedzenie, ...

ale nie będę zanudzał, bo tam nie ma ....

niemiłej obsługi, setek kilometrów tras, setek tysięcy ludzi, małych klitek ....

Ot takie moje przemyślenia, ale każdy wybiera to co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...