Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

coś w kolanach?


Gość pax53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich fanów białego szaleństwa:)....zaczynam dość intensywnie przywracać kondycję fizyczną przed sezonem zimowym...rowerek w domu,bieganie poranne,przysiady,pompeczki i takie tam:)...ale kilka dni temu schodząc po schodach,poczułem "zgrzyty" w kolanach i miarowe "strzelanie"...w sumie nie przeszkadza mi to(nie odczuwam bólu)..jeszcze!,ale to coś nowego,nie wiem czy zacząłem trochę za ciężko ćwiczyć,czy może starzeje się:))...w końcu 40-stka na karku..co z tym zrobić według Was?...iść do lekarza?,a może są jakieś specyfiki na to?...pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w kolanach?

No cóż ... ten wiek ... (sam też tak jak Ty dorastam)!

Swego czasu miałem podobne objawy, troszkę pobolewało, coś przeskakiwało, jak się przyłożyło rękę i ruszyło kolanem to czuć było "pracę" kości.

Mój znajomy lekarz, narciarz, podotykał, oglądnął i powiedział ... coś na temat wieku :) I tak jak Ty trochę "pojechałem" z obciążeniem kolan, to był etap fascynacji funem!

Ale, żeby nie było polecam wizytę u lekarza, bo bez kolan to będzie Ci ciężko pojeździć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w kolanach?

No, to moze byc coś poważniejszego (nie życzę ci tego, żeby była pełna jasność- wystarczy, że ja mam problemy).

Byc może masz zmiany zwyrodnieniowe, niewielkie odpryski czy osteofity( tak się to chyba mądrze nazywa), które tak jak piasek w łożysku dorbniejszy czy grubszy (to już dużo gorzej) szoruje między powierzchniami stawu i rzepki. Efekty tego działania można sobie łatwo wyobrazić, powierzchnie trące czyli chrząstka mogą się zniszczyć, a chrząstka sie nie odbudowuje!

Ja miałem niestety lub raczej stety zabieg artroskopii, gdzie mi tam trochę poczyścili z odprysków kolanko i dokładnie zdiagnozowali. potem były zastrzyki dostawowe ze specyfiku, który ja nazywam potocznie smarem i w efekcie w kolanie już tak nie "chrobocze".

Na narty mogę jechać, ale bez szaleństw.

Polecam wizytę u lekarza, który ma USG nie musi to być od razu do zabiegu, ale lepiej wiedzieć wcześniej niż później

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w kolanach?

no juz jestem po wizycie u lekarza...i co sie okazalo,po USG lewej nogi....NIC!..to znaczy nic groznego,poprostu za mocno dorzucilem do pieca i musze rozsadniej rozkladac cwiczenia i brac duzo witaminy C,D3,wapn...i to wszystko:)))dzieki za slowa wsparcia Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzmy tak że Przykład łożysku musi być smar bo sie zatrze

w kolanach to jest to samo jezeli nie ma płynów smarujących w kolanie to zgrzyta i trzaska a to jest objaw złego odrzywiania Mój kolega lekarz wiecie co mi przepisał golonko i rosoły z kurzych nóżek bo tam sa te składniki smarujące rzepkę i te części i to DZIAŁA polecam

a np.bedąc na nartach parę dni jak coś sie robi z kolanem to tłusty boczek

byłem sceptyczny do tego aż spróbowałem i działa i sobie chwalę

pozdro Barti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niestety poznałem już ten temat (też "wiek" jak niektórzy z kolegów:) ).

Generalnie za radą znajomego ortopedy pomogły ćwiczenia które jak najbardziej obciążały mięśnie a jak najmniej stawy (czyli w praktyce żadnych biegów, skoków i czegokolwiek z milionami wstrząsów a za to rowerek, orbitrek nawet bardzo intensywnie jak trzeba etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Dostałem zastrzyki smarujące, jeżdżę na rowerze, ale nie zawsze mam czas na jazdę, no i nie zawsze jest pogoda na rower.

Może podpowiecie jakie są dobre ćwiczenia "do domu", aby usprawnić nogi po kontuzji stawu kolanowego.

A ponieważ to noga lewa, i ze względu na moją praworęczność, lewa noga w sposób naturalny zawsze była słabsza, więc teraz jest sporo do odrobienia. Zwłaszcza, ze wiek juz nie taki, gdzie się mięśnie łatwo odbudowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Keszelski...oczywiscie rower stacjonarny w domu z małym obciążeniem ustawiony,bo ważne jest nie obciążenie lecz długość jazdy....lepiej "pojezdzić" 30-40 minut z średnim obciążeniem niz 15 minut z dużym....jesli masz mozliwość spokojnej podróży po schodach,oczywiście nie na 10 pietro,tylko np.2-3 pietro...jesli nie możesz korzystać z siłki bo tam sa mozliwości pracy nóg na maszynach to w domu możesz jeszcze na początek delikatnie np.przez tydzień 3 serie po 15 przysiadów,ale żeby nie obciązac kolan za mocno to nie pełne przysiady max.90 stopni...w miarę postepów zwiekszyc serie i dostosować do aktualnego stanu kondycji...zajechać sie mozna łatwo,ale potem zmeczenie, zakwasy zniechęcają to regularnych ćwiczeń...najważniesze to regularność i dyscyplina,a potem....tylko deski i śnieg...pozdrawiam Paweł

P.S ja mam 39 lat i ostatnio mocno ćwicze i z dnia na dzień czuje że nie jest tak ze mną żle...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax53, dzięki za porady i otuchę. Staram się ćwiczyć, najgorzej jest z regularnością tych ćwiczeń, a to już problem głownie samodyscypliny. Cwiczę m.in przysiady tak jak pisałeś niepełne przysiady w seriach również z niewielką sztangą. Pełnego przysiadu (takiego głębokiego przykucnięcia) nie jestem w stanie zrobić, i to mnie martwi czy kiedykolwiek go jeszcze zrobię. Poćwiczymy, zobaczymy. Godziny prawdy nadejdą ze śniegiem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do regeneracji stawów, chrząstek i "smarowania" bardzo dobry jest KOLAGEN. Jest to produkt na bazie kolagenu i żelatyny. Za ok 50pln można kupić puszkę tego specyfiku w sklepie z odżywkami dla kulturystów (najlepszy o smaku poziomkowym) Polecam, mi pomogło jak zepsułem sobie łokieć podczas wspinaczki, po 3-tygodniach był jak nowy i do dzisiaj nie mam już z nim problemów. Na kolana też pomadga!!

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie to polecam wszelkie preparaty zawierające GLUKOZAMINE. Co do ćwiczeń to najlepiej poradzić się rehabilitanta. Bo same ćwiczenia na rowerku, przysiady itp. mogą nie wystarczyć. Do wzmacniania mięśni bez przeciążania stawu najlepsze są ćwiczenia izometryczne. Być może przed, lub po ćwiczeniach trzeba schłodzić staw (krioterapia), można stosować elektrostymulację mięśni, laser..... i jeszcze długo tak wyliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...