Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Które Fischer-y będą lepsze dla żony ?????


mirasr

Rekomendowane odpowiedzi

157cm. 56kg. średnio zaawansowana, lubi czerwone trasy i zaczyna czarne (Jaworzyna Krynicka FIS) Na stromszych stokach wiadomo co się dzieje MULDY na MULDZIE. Zastanawiam sie nad kupnem FISCHER S-MOVE 7.7 150cm, lub AMC 70 może 73 146cm-162cm. A Może coś jeszcze innego???

Dla mnie 175cm, 85kg podoba się AMC 73, lub 76, a może S-MOVE 9.9 długości 158cm, lub 164, a może jeszcze jakieś velkl-e supersport?

Pomóżcie Proszę bo przed Mikołajem chciałem zdążyć.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Mirasr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Fischer-y będą lepsze dla żony ?????

Oj Mirku Mirku , nie można tak pisac ze zaczyna czarne na Jaworzynie bo to żadna wytyczna. Nie istotne po jakich trasach zjezdza , wazne w jakim stylu ,z czarnej mozna nawet na brzuchu przecierz zjechac :) nieprawdaż? a to zadna wytyczna jest. Ja tez zjedzam z Jaworzyny a srednia przejazdu mam 70km/h , a na dole czekają zawsze mili panowie i próbują zabrac karnet :) , na Słotwinach zabrali mi dwu krotnie.

Wracajac do sprawy.

Dla żony to nartki miękkie i przyjemne zeby sie drobinka nie męczyła , moja kobitka tez taka drobinka jest i na damskim Rossim świetnie sobie radzi , proponuje albo poszukac cos z damkich nart duzo lżejszych i ciekawszych graficznie.

A dla ciebie z jednym sezonem za karkiem to chyba styknie ten AMC 73, chyba ze bardzo chcesz juz jezdzic na czyms twardszym to 76 sa tez przyjemne i nie męczą , pojedzisz na nich wszedzie i w kazdych warunkach narta pozwoli sie prowadzic. Co do długosci to jak kupisz na siebie 158 moze byc nerwowa przy wiekszych predkosciach , natomiast ja bym wziął ta 164 cm bedzie lepsza w długich skretach i bardziej stabilna. A Volkl to jak masz za duzo pieniązków to tak , ale po co?

Dla żony te krótsze bedą lepsze , mało wazy i narta powinna jej troche pomóc w jezdzie na krawędziach, a nie przeszkadzac.

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Fischer-y będą lepsze dla żony ?????

Witam i bardzo dziekuję za szybką odpowiedź. Zjechać z czrnej nie przewracając się i nie tamując ruchu to dla mnie jak na pierwszy sezon nie jest najgorzej. Oczywiście o takich zawrotnych prędkościach to ja narazie nie śnię, ale naprawde ciesze się że takie postępy poczyniliśmy w tak krutkim czaie. Na stoku rozmawialiśmy z róźnymi ludźmi: ten 5-ty sezon, inny ósmy,ale powiem ci że tego wcale nie było widać. Ani to jazda, ani kondycja.

Ja mam już prawie 40-stke, ale nie byłem jeszcze na takiej trasie żebym mósiał robić przerwy podczas jazdy, ale to nie jest ważne.

Znajomy który ma hurtownie sprzętu wcisną dla żony właśnie te fischery s-move 7.7 i twierdzi że jest przekonany w 100% że bedzie z tej narty zadowolona. Może tak, ale i tak zastanawia mnie ta długość 150 do wzrosty 157, ale jak tłymaczył narta z tym radiusem musi byc troszkę dłuższa, aby się lepiej prowadziła.Myślę że nie ma problemu z wymianą tej narty tylko nie wiem już sam na co??? Są różne testy opinie, ale to często ma nię nijak do żeczywistości. może jako fachowiec w tej dziedzinie mógłbyś coś doradzić.

Pozdrawiam Mirasr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Fischer-y będą lepsze dla żony ?????

Tak wiec gratuluje wytrałosci na stoku, i duzych checi zapewne, bo zeby jezdzic to trzeba CHCIEC . Co do tej nartki to wybór trafny, pytanie tylko czy zona jezdzi szybko czy jezdzi troszeczke siłowo i jak radzi na stromych trasach. Poniewaz jezeli sie troszeczke odchyla do tyly narta moze ją katapultowac , jezeli nie wystepuje lub rzadko wystepują można smiało na takiej narcie smigać. Długosc 150 to i tak krótka narta z niewielkim radiusem , dobrze by było zeby deska było chociaz pod nos, albo równo z nosem to byłoby super. Co do tego prowadzenia to znajomy miał pewnie na mysli stabilnosc przy wiekszych predkosciach i zminimalizowanie tzw "trzepania dziobów" , ale przy takich długosciach to raczej nie da sie tego wykluczyc. Najlepiej narta przyjemną, łatwą w prowadzeniu.

Pozdr Adam.

P.S Jak juz ta narta jest zakupiona to postawic smiało żone i niech spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Fischer-y będą lepsze dla żony ?????

Dzieki Adaś za wskazówki.

Dzisiaj kupiłem amc 76 164 cm jak radziłeś i zastanawiałem się czy nie łatwiej było by na 158cm, których jak się okazało nie było już. Pozostało nic tylko czekać aż pani zima sypnie troszkę śniegiem i wypróbować je.

Żona ma s-move 7.7, a córka jak wiesz rossiego power 8 race, o którym na forum onet narty mówią że za twarde dla dziewczynki 12-sto letniej, ale to przecież są juniorskie, a córka ma niezłą kondycję.

Pozdrawiam Miras

Ps. Może spotkamy się gdzieś na stoku. Było by bardzo miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Fischer-y będą lepsze dla żony ?????

Ciesze sie , dobre narty wybrałes , jak masz checi to dużo z niej wyciśniesz.

A jak córa ma siłe i też łapie bakcyla to nawet jak jest narta twardsza to trzeba pamiętać że dzieciaki DUŻO szybciej łapią i przystosowują sie. Moja np: wczesniej jezdziła na RaceTigerach też juniorki i mówiła ze woli Rossiego, ma to chyba po Tacie:)

Co do wypadu , to jasne ze sie można umówic, ja powiem tak :

od 25 grudnia smigam na Jaworzynie tam aż do 4stycznia. Następnie jade ale dopiero 19 na Słowacje, i jescze dalej patrząc to Francja. Oczywiscie kazdy wekend gdzie sie da Szczyrk , Krynica, Korbielów wiec jak bedziesz miał ochote albo wal na maila albo na forum (tu bywam częściej). Chętnie wymienie sie postrzeżeniami.

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...