Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gondola W śweradowie


frjjn

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się ,że nie ma się o co spierać.

należy się cieszyć z pomysłów odważnych inwestorów im więcej inwestycji tym dla nas potencjalnych klientów lepiej.wybór oczywiście będzie należał do klienteli.

jeszcze nigdy w tamtych terenach nie byłem na nartach,być może taka inwestycja mnie skusi:rolleyes: kto wie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sławek spoko, wyluzuj;) to przeciez witek napisał a witek ma zawsze racje... !!

Na to , że nie zawsze mam rację (a doprawdy nie mam takich ambicji) jest choćby dowód w tym wątku. W końcu zacząłem od zdziwienia, na co w takim miejscu taka inwestycja, ale po wymianie uwag z innymi, zacząłem się temu bliżej przyglądać aby w końcu dojść do wniosku, że coś sensownego z tego wyjdzie. Jak jeszcze te stoki będą dośnieżane i oświetlone to może być całkiem, całkiem.

Podsumowując: przynajmniej w moim przypadku ta dyskusja nie prowadziła donikąd, bo zmusiła mnie do pogrzebania w temacie i zmieniła moje zapatrywanie na Świeradów, bo do tego czasu moje podejście było jednoznaczne: nigdy więcej. A, że tylko krowa nie zmienia poglądów, to jadę na ten weekend (na razie jako kuracjusz:cool:) do Świeradowa i przyjzę się bliżej temu co się tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze te stoki będą dośnieżane i oświetlone to może być całkiem, całkiem.

Oczywiście , że będą, jest dokładny opis tej inwestycji, a na zdjęciach też widać maszty oświetleniowe, i układanie instalacji naśnieżania.

A tu następna dobra wiadomość:

http://biznes.onet.pl/0,1632203,wiadomosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że tylko krowa nie zmienia poglądów, to jadę na ten weekend (na razie jako kuracjusz:cool:) do Świeradowa i przyjzę się bliżej temu co się tam dzieje.

Jak napisałem, tak pojechałem. Gorzej było z tym przyglądaniem się (deszcz i mgła). Podpory już wszystkie stoją, gondolki jeszcze na ziemi, ale wszyscy "miejscowi górale" są optymistami i wierzą, że wystartuje to 18 grudnia. Tak to wyglądało w obiektywie mojego aparatu:

tablicai.JPG gondolkii.JPG koniec_trasyi.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w Świeradowie trwają niesamowicie szybko, więc rzeczywiście w tym sezonie będzie można przetestować gondolę i trasę narciarską :)

Jeśli chodzi o nachylenie, to nie jest to trasa dla lubiących długie i strome stoki. Tutaj będzie na "starcie" i "mecie" stromiej, a na środku trasy wypłaszczone. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie ulubiony odcinek. Niewątpliwą zaletą będzie szorokość, która na całej długości będzie bliska 40m :)

Jestem dobrej myśli :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wszysztko wypalilo bo z wrocka to niedaleko:) a że teraz tu rezyduje to aż mi sie mordka uśmiecha;D:D

Z wrocławia będzie można naprawdę szybko tam dojechać, jak tylko skończą budowę autostrady Krzyżowa - Zgorzelec. Wtedy tylko około 50 km będzie poza autostradą :)

Ale to jeszcze chwilkę potrwa... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czytając informacje z posta, do którego link podesłałeś (dzięki) skojarzył mi się od razu dzisiejszy tekst z GW o budowie koleji na Kasprowy w roku 1935.

"Budowę szczytowej stacji rozpoczęto pod koniec października. W połowie listopada spadł śnieg i już utrzymał się na stałe. Jedynym sposobem wykonania robót było wybudowanie drewnianego hangaru o ścianach wyłożonych materiałem izolacyjnym i ogrzewanego, we wnętrzu którego rozpoczęto budowę. Dzięki osiągnięciu wewnątrz temperatury o parę stopni wyżej zera można było rozpocząć roboty murarskie i betonowe."

Cały tekst tutaj http://www.gazetawyborcza.pl/1,76498,4766312.html

Pewnie dzisiaj też dadzą radę,

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wreszcie otworzą to i tak będzie to dopiero pierwszy krok. Będzie tam na razie tylko jedna nartostrada, a dopiero w przyszłym roku jak do gry wejdą Czesi będzie można mówić o ośrodku z prawdziwego zdarzenia. W maju zostało podpisane porozumienie przez polskie gminy Swieradów i Mirsk oraz czeskie Nove Mesto i Laznie Libverda w sprawie utworzeniu pierwszego w tym rejonie Europy transgranicznego regionu narciarskiego! Ma obowiązywać wspólny karnet. :D

Czesi mają w przyszłym roku ruszyć z budową pięciu wyciągów, kolei gondolowej i sześciu tras zjazdowych. Mniam, mniam:D:D!! Pieniądze na inwestycję będą głównie z Unii Europejskiej ( Fundusz Interreg) oraz budzetu Polski i Czech jak również prywatnych inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich.

Widzę, że temat naszej gondolki (zamieszkuję w Świeradowie) jest żywy, więc chciałbym podać kilka źródeł gdzie można się dowiedzieć co nieco przede wszystkim o obecnie trwającej budowie, danych technicznych jak nachylenie, przepustowość itp. i o terminie.

Oficjalna strona Świeradowa: http://www.swieradowzdroj.pl

Oficjalna strona Kolejki: http://www.kolejgondolowa.pl

Nieoficjalna strona o Świeradowa: http://swieradow-zdroj.com.pl

Na tych stronach mozna naprawdę znaleźć wiele informacji na temat tej inwestycji. Nie tylko same teksty, ale szczegółowe fotoreportarze z budowy np.: filmy i zdjęcia z prac helikoptera MI-8 przy stawianiu podpór. Zdecydowałem się umieścić te linki ponieważ widzę, że powstaje całkiem sporo legend na ten temat.

Chchiałbym nadmienić, iż inwestorem jest Sobiesław Zasada, natomiast człowiekiem, który nadzoruje budowę i będzię szefem gondolki jest Edward Ptak pozyskany z gondoli na Jaworzynę Krynicką.

Pozdrawiam i zyczę miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dzisiaj wypowiedział w Muzycznym Radiu Burmistrz Świeradowa Roland Marciniak, jako termin otwarcia gondolki obstawia czerwiec tego roku.

Na tych stronach co podałem wcześniej na pewno będzie głośno o otwarciu. No i oglądając galerie z budowy samemu można stwierdzić kiedy mniej więcej ono nastąpi.

Link do galerii: Fotoreportaż z budowy. (są tam zdjęcia od dnia 1 czerwca 2007 roku - czyli od wycinki drzew)

5.jpgDSC08262.JPGgondola22_15.jpggondola22_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dzisiaj wypowiedział w Muzycznym Radiu Burmistrz Świeradowa Roland Marciniak, jako termin otwarcia gondolki obstawia czerwiec tego roku.

To faktycznie wspaniała wiadomość!!! O ile się nie myle czerwiec to szczyt sezonu narciarskiego w Swieradowie.:D :D .Chyba zrezygnuje z marcowo-kwietniowego St.Moritz i poczekam na czerwcowe nartowanie wŚwieradowie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze zrobią mi Free Ski Week to jadę w ciemno.:D

No to w takim razie ja już się teraz deklaruję: podjadę do Kielc po Huca potem do Warszawy po Bobica i pojedziemy razem na freeski czerwcowe do Swierardowa, bo to jest z Kielc przez Warszawę po drodze......w myśl zasady że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu:D

W sumie to Bobica mogę jutro zabrać bo jadę do Warszawy koło 8 rano będę, tylko nie wiem ile on je a musiał bym go żywić do czerwca:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...