Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
JC

Kasprowy - jak Wam się podoba ...

Recommended Posts

Tam akurat to by Cię wygonili z wagonu(to byś dopiero był w szoku):eek: , ale problem na stacja pośrednich niezorientowani to maja właśnie w Alpach rano szczegolnie, jak wysiądą za wcześnie na pośredniej stacji, a potem niema gdzie wsiąśc bo wagony z dołu jadą pełne:eek:

Fogo Fago;)

jak sobie sfilmujesz kolejkę i potem puścisz na szybkim podglądzie to przepustowość bardzo się zwiększy:)

a tak poważnie ,znajdź w dany technicznych minimalny czas przejazdu jednego odcinka,podziel przez 60 min.,pomnóż przez ilość osób we wagonie już wiadomo ile max na godzinę ludzisków się "wdrapie" na kasprusia

Ty nie bądź taki FIGO FAGO

sorrki kpt

nie chciałem Cię zmuszać do matematyki której osobiście nie cierpiałem;)

a nie znam w/w danych technicznych

P.S. :

przez Ciebie musiałem sobie zmienić hasło:D

pozdro

ok ok FIGO FAGO;) akurat jestem w dobrym nastroju bo w trojmieście od rana padał śnieg. to dobry prognostyk na zimę:)

P.s. .. a jak będę w zakopcu to sobie policzę te wogoniki, jak nie znajdę odp. w sprawie kolejki na tym forum. Może się jakiś specu z zakopca znajdzie ...??:)

Guest Robalek

Hej Kapitanie

Tych drugich to zdecydowana większość.

Edited by Robalek

A ja wam powiem , ze mnie przepustowosc 360osob\h wcale nie martwi.Niestety wiekszosc narciarzy na Kasprowym to ''turysci'' i scianka na Gasienicowej szybko robi sie nie przejezdna.Wiele z tych osob nie powinno sie tam nigdy znalezc.Ale to dotyczy wiekszosci czarnych tras w naszym pieknym kraju.

Pozdro

Zgadzam sie z przedmowca (a wlasciwie 'przedpiszacym'). Czarne trasy dzialaja na niektorych tak jak race'owe narty w sklepach (fajnie je miec bo sa drogie i maja ladna grafike). Fajnie jest sie tez w takim miejscu jak Kasprowy pokazac a potem chwalic sie ze 'czarna' to dla mnie pryszcz bo przeciez bylem na Kasprowym. O stylu w jakims ktos zjezdza nie wspominajac:eek:

Ten niby spec z Zakopca to od czego ???

Od nart, i kolejek na Kasprusia czy od dutków i oszczypków.

Tych drugich to zdecydowana większość.

pzdr

Witam. chodziło mi o speca, który najlepiej pracuję w PKL i napisze mi , żę jakby nie ograniczenia 360osób na godzine (spowodowane czynnikami ekologicznymi) to kolejką na Kasprowy po remoncie może przewieść np. 720osób na godz. od co POzdrawiam PAweł

Przepustowość to faktycznie porażka ale to jest w końcu sprawka tpn. A tak wogóle w tym roku jade do zakopanego i nie mam zamiaru stać 1h (rano) w kolejce do wagonika na kasprowy , narty na plecy buty do plecaka i w góre, za 40 minut na górze.

Wszyscy wiemy ze wiecej sie nie dalo. W weekendy i swieta to raczej nadal bedzie masakra, ale w dni robocze to moze byc luzik. W koncu na Podhalu jest coraz wiecej gorek rodzinnych a Kasprowy nie jest dla wszystkich. Mysle ze przez rok, dwa to moze byc masakra bo ludzie z ciekawosci beda chcieli sie przejechac. Dodatkowo na Kasprowym zawsze jest masa turystow bez nart. Ja mysle ze nie trzeba marudzic i cieszyc sie ze przynajmniej to jakos wyglada. Mysle tez ze nowe wagoniki zabieraja troche wiecej ludzi niz 60 osob wiec 400 sie da w godzine przewiez :D

:confused: Mysle tez ze nowe wagoniki zabieraja troche wiecej ludzi niz 60 osob wiec 400 sie da w godzine przewiez:rolleyes:

a ty myślisz,że to powojenny tramwaj i na stopniach będą ludzie jeździć?

Mysle tez ze nowe wagoniki zabieraja troche wiecej ludzi niz 60 osob wiec 400 sie da w godzine przewiez

Czy Ty myślisz ,że to powojenny tramwaj i ludzie na stopniach i zderzakach będą jeździć:P

Mysle tez ze nowe wagoniki zabieraja troche wiecej ludzi niz 60 osob wiec 400 sie da w godzine przewiez

Czy Ty myślisz,że to powojenny tramwaj i ludzie będą na stopniach i zderzakach jeździć?:eek: :D

Kasprowy ;)

władze TPN-u uważaj, że narciarze niszczą przyrodę jeżdżąc na nartach! Hmmm , że kosówka się przesunęła i juz sie nie rozrasta! Moje pytanie brzmi! Jak pod metrową pokrywą śnieżną kosówka może odczuwać nacisk narciarzy? skoro bardziej odczuwa zalegający na niej śnieg ? :P Pisałam teraz pracę o terenach Kasprowego Wierchu objętego projektem "Natura2000" Więc zbadałam dokładnie każdą sferę Kasprowego! Dochodzę do wniosku, ze to bardziej turystyka piesza niszczy Tatrzańską przyrodę! Wystarczy wyjść na Kasprowy latem i zobaczyć jak straszliwe rozdeptane są szlaki w kierunku Kondratowej oraz Beskidu! To co się dzieje jest po prostu karygodne!

No a teraz do przepustowości co roku o godzinie 11:00(kolejka po prostu nie na moje nerwy) ewakuowałam sie z Goryczkowej na Gąsienicową by pojeździć, a wracałam ok godziny 14:00! :) Ludzie już na obiad idą, a to warunki nie odpowiadają bo już są "mudly", albo śnieg nie ubity etc... :P! Trzeba wziąć każdy aspekt pod uwagę. Lawinowość, turystykę pieszą ( bo to piesi zabierają narciarzom miejsca w kolejce linowej , zamiast wyjść na górę!!

No cóż wystarczy się przyjrzeć tym, którzy wyjeżdżają tylko po to by wypić coś i zjeść ewentualnie popatrzeć na góry, ale to już na drugim planie! Kobiety w szpilkach, trzęsą się jak galarety, bo myślą, że skoro w marcu w Zakopanym nie ma śniegu i jest stosunkowo ciepło to na górze też tak jest!) Osobiście wprowadziłabym podwyżki dla tzw :"kapeluchów" bo faktycznie przez nich narciarze mają problemy z dostaniem się na górę :P No chyba że są ludzie tak ambitni jak ja i zawsze wyjeżdżają 1 kolejką :P no czasami Zwiększyć przepustowości na Goryczkowej też nie można bo będzie za tłoczno na stoku! Tak więc trzeba sie dalej "męczyć" Bądź stworzyć większą ilość skicentrów takich jak Velka Raca! Bo Polska nie wątpliwie ma dobre tereny, tylko trzeba zainwestować i odciążyć Kasprowy

A tak to się robi w Austrii:

http://www.krippenstein.com/bautagebuch/

:confused: :confused:

a tak przy okazji to oczywiście polecam odwiedzenie ośrodka (chociaż na 1 dzień) bo zasługuje jak najbardziej nie tylko ze względu na swoje oczywiste walory (freeride) ale bajeczne widoki jak również 11 km zjazd przy różnicy wzniesień 1,5 km

a jeszcze niedawno na Pilsko trza było sie bujać 5-ma wyciągami (i troche pieszo) :eek: :eek:

Byłem kilka razy na Kasprowym, lecz w zeszłym roku udało mi się wyjechać nie stojąc w kolejce, ale kosztem tego, że wstałem o 5 rano i wartowałem już o 6 w kuźnicach. Mam nadzieje, że to się kiedyś zmieni, bo kasprowy jest super...

pheh czytam te komentarze i mam wrażenie, że niektórzy piszą tylko żeby pisać.... Kolejki na Kasprowy nie sposób porównywać do kolejek w alpach!

Nie ma typowej trasy zjazdowej z Kasprowego do Kuźnic - są jedynie nartostrady, które i tak nie mogłyby przyjąć dużej przepustowości. Na Kasprowym funkcjonuja wlasciwie tylko 2 trasy - przy krzesłach - w tym jedno z mała przepustowością. Nie sztuką jest wywieść narciarzy na szczyt i zostawić ich tam stojących w kolejce do krzesełek. Zwiększenie 2-krotne przepustowości i tak spowoduje, że w weekendy i pewnie też w okresie ferii wyjazd na szczyt nie będzie miał większego sensu. Dotychczas, aby dostać się na Kasprowy trzebabylo sie nieco wysilić, ale dzięki temu przynajmniej rano dało się pojeździć, teraz może się okazać, że na trasie pojawi się znacznie większa ilość niedoświadczonych narciarzy, którzy będą blokować trasy, a dodatkowo zwiększać kolejki. Uważam że, podwojenie przepustowości było już zupełnym maksimum!

na kasprowym nigdy nie bedzie tloku bo wagoniki maja przepustowosc 360 osob na godzine, a juz krzeselko na gasienicowej 2400/h a pamietajace gierka krzeselko na goryczkowej chyba 1400/h - z tego co zauwazylem kolejke na kasprowy zmodernizowali:D dla konikow i dla mlodych ludzi zeby im uswiadomic, jak kiedys rodzice za pralka czy za lodowka w kolejkach stali:)

acha jeszcze dodam ze bilety mozna wczesniej sobie zarezerwowac na ten szczyt techniki na kasprowy , zeby nie placic konikom czy wstawac o 4 nad ranem :)