Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 10-latka...


Gość pax53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,co sadzicie o zakupie nowych nart dla chłopca 10 lat, 152 cm wzrostu,36 kg.wagi...umiejetnosci dośc dobre,czerwone trasy bez problemu...jezdzi od 5-go roku życia...poradzcie mi jakie najlepsze w sensie długości,talii,i może firmy byłyby dla niego...dla siebie dobór jest prostszy ...ja rosne do ziemi:))...buty wiadomo co sezon nowe,ale narty może na 2-3 sezony?...piszcie co o tym sadzicie?...Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec... czytałes post o czarnych trasach ?? to nic nie znaczy ze zjezdza z czerwonych bo mozna z nich zjezdzac na rozne sposoby :D a co do pomysłu to chyba nie nie stoji na przeszkodzie, jezeli młody sobie radzi to cos z grupy race junior, jesli nie to nieco nizej przy tej wadze i wzroscie to około 145cm mysle ze bedzie optymalnie, firma zalezy od tego co Ci gdzies polecą tak jest z reguły, no wiec ja polecam jesli chodzi o młodych to Rosoła i Fischera jesli jest dobry to worldcup jesli nie to bodajze to sie zowie u fischera competition, chyba ze nie race to wtedy szukac innych kategori ale tutaj nie poradze nic :). Zwroc uwage zeby to nie były narty na wyrost i długoscia i umiejętnosciami zeby młodego nie zrazic ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem właśnie o Rybakach(sam jezdzę na Rybakach) i Rossi są też Radical Junior i ta długość to równiez chodziła mi 140-145:)...jasne masz rację zkolorem tras,ja również nie stosuje tego jako wyznacznik umiejetności,ale chłopak stał mi za plecami i chciał się dowartościować:)))...tato napisz że jezdzę juz po czerwonych:)...nie mogłem mu odmówić:)....dzięki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bedę wiarygodny bo ... mam 10 letniego syna :) i jeździ od 2-go roku życia.

Twój jest raczej wysoki i szczupły sądząc z opisanych parametrów.

Ja przy tym wzroście nie wychodziłbym poza 140 cm i to typowej juniorskiej, możliwie uniwersalnej i mocno taliowanej nartki - większa frajda i lepsza manewrowość dla dziaciaka. Zwykle promienie skrętu dla tego typu desek to 8-11m. No, chyba że obaj macie ambicje i plany sportowe to wtedy rady kolegów z Worldcupami będą jak najbardziej na miejscu

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..właśnie kupiłem carvingowe Dynastary Team Cross 140 cm,ładna szata graficzna i taliowanie 98-64-85 radius 14 m przy 140 cm i będzie spokojnie pomykał:)...dzieki za wszystkie rady,ale nie zamykajmy dyskusji bo jest ciekawa...pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...