Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zasady na forum!!!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

na 99% tak, rób takie rzeczy za pomocą prywatnych wiadomości

pozdro

Nie rozumiem dlaczego,

zakazana reklama?

obraziłem kogoś?

używałem słów uważanych powszechnie za wulgarne?

Jeżeli naruszyłem w jakiejś części regulamin forum, netykietę, lub inne zasady niepisane a tu stosowane, to wydaje mi się że "cenzor" powinien powiadomić o tym "winowajcę", choćby poprzez PW.

A tak pozostaje wrażenie, że piszący na tym forum mogą być traktowani jak pieczarki w tym powiedzeniu:

"trzymać w ciemności, podlewać gnojem a jak podrośnie to przyciąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......traktowani jak pieczarki....

Witam.

Ja miałem podobnie:biggrin:

Kiedyś "wróżce" dałem linka do swojej relacji z innego forum i zostało usunięte.

Powściekałem się, ale JC udzielił mi wyjaśnień i przyjąłem do wiadomości.

Takie tu są zasady.

Można je przyjąć lub nie.

Mnie też to z początku denerwowało, ale się przyzwyczaiłem.

Teraz się po prostu wystrzegam używania linków i tyle.

Jak mawiają Grecy - "nicht nervosen"

Pozdrawiam

PS: relacje na pewno zdam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:

ale JC udzielił mi wyjaśnień i przyjąłem do wiadomości.

Takie tu są zasady.

Można je przyjąć lub nie.

Zgadzam się, jeżeli są zasady, to są i kwasy:biggrin:

A tak poważniej, nikt mi nie udzielił informacji dlaczego zostało usunięte i o to mam pretensje.

Nie rozdzieram szat z tego powodu, ale poszanowanie forumowicza (forowicza) powinno obowiązywać wszystkich, łącznie z "dyrekcją"

za relację z góry thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bywam na kilku forach, jednak zawsze związane jest to z tym co robię lub czymś pasjonuję się. Skionline to jedno z "łagodniejszych" na którym jestem zalogowany i aktywny.

Są takie gdzie "zamiatane" są posty czy tematy z drobnych przyczyn, takich choćby jak lenistwo założenia tematu który już był.

Jest regulamin i powinien być przestrzegany, akceptuje to ponieważ to ja tu "przyszedłem. Jeśli post został usunięty a widzę że wynikało to z zasad forum nie obrażam się i funkcjonuję dalej.

Admin też człowiek i czasami może zareagować różnie, choć powtórzę że na skionline nie mamy na co narzekać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam inne miłe wspomnienia z moderacji na innych forach :D ale zawsze wytłuszczoną małą czcionką był podany powód edycji na dole posta z podanie kto i kiedy edytował,

podanie powodu edycji w stopce byłoby pomocne, dałoby info zwrotne piszącemu co zrobił nie tak, a innym czytającym na co zwracać uwagę przy pisaniu swoich postów.

Wystarczy jedno krótkie zdanie, a będzie miało znaczący efekt edukacyjny.

Do JC może warto byłoby pomyśleć o systemie powiadomień na PW o edycji jeżeli nie chcecie zaśmiecać postów stopkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

nie za bardzo zgadzam się z tym punktem:

2. Wszystkie wypowiedzi wyrażają punkt widzenia użytkownika, który je pisał, zatem ani właściciel forum skionline.pl jak nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zawartość wiadomości.

bo jest niegramatyczny, ale żeby to napisać musiałem zaakceptować regulamin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się punkt 3 .

A tak z ciekawości moderatorzy,adminii, i inne osoby edytujące forum akceptują także ten regulamin ?

3. Poprzez przyjęcie tych zasad gwarantujesz, że nie będziesz umieszczał żadnych wiadomości o treści obraźliwej, wulgarnej, seksualnej, głoszącej poparcie dla przemocy i dyskryminacji, lub innej, naruszającej prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda na rozpowszechnianie materiałów

A tak na marginesie, bo wyskoczyło mi to m.in. do akceptacji.

7. Użytkownicy, udostępniając swoje materiały w naszym serwisie, wyrażają automatycznie zgodę na ich wykorzystywanie przez pozostałych Użytkowników. Chodzi tu o wykorzystywanie tychże materiałów tylko i wyłącznie do osobistego użytku. Skionline.pl zastrzega sobie z kolei prawo do zmian redakcyjnych, skrótów, kopiowania i rozpowszechniania tych materiałów.

co autor miał na myśli w tym postanowieniu "Skionline.pl zastrzega sobie z kolei prawo do (...) rozpowszechniania tych materiałów"? W jakiej formie rozpowszechniania?

Wygląda na to, że Skionline.pl zaczęło handlować naszymi zdjęciami.

Więc ja ma pytanie do Redakcji serwisu:

Dlaczego nie działa opcja usuwania zdjęć z Galerii?

Można sobie do woli zaznaczać zdjęcia do usunięcia i klikać "Usuń zaznaczone", a one i tak pozostają w Galerii!

Moje zdjęcia udało mi się usunąć dopiero poprzez edycję poszczególnych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Skionline.pl zaczęło handlować naszymi zdjęciami.

Więc ja ma pytanie do Redakcji serwisu:

Dlaczego nie działa opcja usuwania zdjęć z Galerii?

Można sobie do woli zaznaczać zdjęcia do usunięcia i klikać "Usuń zaznaczone", a one i tak pozostają w Galerii!

Moje zdjęcia udało mi się usunąć dopiero poprzez edycję poszczególnych zdjęć.

Też na to zwróciłem uwagę. Jacku możesz powiedzieć coś więcej?

A szczególnie do czego wykorzysytywane są zdjęcia oraz dane userów. Mówie głównie o ich udostępnianiu "na zewnątrz",

oraz mam nadzieję ewentualnej wymianie bazy danych userów z innymi firmami.

Edytowane przez mysiauek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to zwróciłem uwagę. Jacku możesz powiedzieć coś więcej?

A szczególnie do czego wykorzysytywane są zdjęcia oraz dane userów. Mówie głównie o ich udostępnianiu "na zewnątrz",

oraz mam nadzieję ewentualnej wymianie bazy danych userów z innymi firmami.

No faktycznie, bo popyt na zdjęcia z nart plus dane userów które można spieniężyć w sieci jest niemożliwy, to tak nie może być że ktoś się dorabia na cudzej krwawicy:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, bo popyt na zdjęcia z nart plus dane userów które można spieniężyć w sieci jest niemożliwy, to tak nie może być że ktoś się dorabia na cudzej krwawicy:stupid:

Sławek, Twoje niewiedza jest niestety porażająca. Poczytaj ile kosztuje sam adres e-mail (potwierdzony istniejący). Nie wspominam o danych typu: imię i nazwisko, adres e-mail.

Ikonka nie na miejscu. Ale kto modowi zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, Twoje niewiedza jest niestety porażająca. Poczytaj ile kosztuje sam adres e-mail (potwierdzony istniejący). Nie wspominam o danych typu: imię i nazwisko, adres e-mail.

Ikonka nie na miejscu. Ale kto modowi zabroni.

Ale w czym problem, przecież podawanie pełnych danych personalnych na skionline jest zupełnie dobrowolne, nie obowiązkowe, a nie podanie tych danych w żaden sposób nie ogranicza możliwości korzystania z serwisu, więc nie wiem o co się rozchodzi.

Zawsze można zwrócić się do administratora z żądaniem usunięcia konta i takie przypadki są znane, pewnie też nie ma problemu z usunięciem zdjęć w galeriach, natomiast nie kasuje się treści zamieszczonych postów, ponieważ takie działanie zatraca sens tematów, oczywiście można taki atak samodzielnie poprzez edycję przeprowadzić, jednak odkrycie takiego procederu może skutkować zablokowaniem konta, czyli popularnym banem.

Widzę Michał że chyba w zagłębiu smog:rolleyes::, musisz częściej za miasto:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, bo popyt na zdjęcia z nart plus dane userów które można spieniężyć w sieci jest niemożliwy, to tak nie może być że ktoś się dorabia na cudzej krwawicy:stupid:

Widać, że jednak jakiś popyt jest, jeśli portal domaga się takiej deklaracji od userów, a przy jej braku blokuje możliwość wysyłania postów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem, przecież podawanie pełnych danych personalnych na skionline jest zupełnie dobrowolne, nie obowiązkowe, a nie podanie tych danych w żaden sposób nie ogranicza możliwości korzystania z serwisu, więc nie wiem o co się rozchodzi.

Zawsze można zwrócić się do administratora z żądaniem usunięcia konta i takie przypadki są znane, pewnie też nie ma problemu z usunięciem zdjęć w galeriach, natomiast nie kasuje się treści zamieszczonych postów, ponieważ takie działanie zatraca sens tematów, oczywiście można taki atak samodzielnie poprzez edycję przeprowadzić, jednak odkrycie takiego procederu może skutkować zablokowaniem konta, czyli popularnym banem.

Widzę Michał że chyba w zagłębiu smog:rolleyes::, musisz częściej za miasto:tongue:

Sławek, jak grochem o ścianę. . . ja pytam do czego te dane są wykorzystywane a Ty odpowiadasz , że można usunąć konto. Przeczytaj uważnie posta zanim odpowiedź, wyjdz ze szklarni, wyczysc umysł z olejków eterycznych, jeszcze raz przeczytaj posta i spokojnie odpisz z na zadane pytania. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, jak grochem o ścianę. . . ja pytam do czego te dane są wykorzystywane a Ty odpowiadasz , że można usunąć konto. Przeczytaj uważnie posta zanim odpowiedź, wyjdz ze szklarni, wyczysc umysł z olejków eterycznych, jeszcze raz przeczytaj posta i spokojnie odpisz z na zadane pytania. Dzięki z góry.

Aj rozumiem o co pytasz, a przedstawiam Ci opcje co możesz zrobić jak masz jakiekolwiek wątpliwości.

A samo pytanie to już nie do mnie:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, usuwanie zdjęć z Galerii nie działa. Można sobie do woli zaznaczać zdjęcia do usunięcia i klikać USUŃ, a one i tak pozostają!

Tu jest podobna sytuacja jak z postami, często zdjęcia są integralną częścią tematów i postów i ich skasowanie powodowało by że tematy się rozsypują i stają niezrozumiałe.

Jak masz z tym problem to po prostu wstawiaj zdjęcia rozmyślnie lub ich więcej nie wstawiaj:rolleyes::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj rozumiem o co pytasz, a przedstawiam Ci opcje co możesz zrobić jak masz jakiekolwiek wątpliwości.

A samo pytanie to już nie do mnie:rolleyes::

Sławek, cieszę się, że jasno napisałem o co mi chodzi i że się zrozumieliśmy.

Ten punkt, który znalazł się w regulaminie powoduje, że wiele osób nie ma forum na FB, NK i innych serwisach.

Oczywiście ten punkt nie przeszkadza rzeszom ludzi ale niektórym tak.

Forum na pewno będzie z tym żyło, ale dobrze było by mieć jasność.

Jacek możesz rozwiać moje wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest podobna sytuacja jak z postami, często zdjęcia są integralną częścią tematów i postów i ich skasowanie powodowało by że tematy się rozsypują i stają niezrozumiałe.

Zdjęcia nie były w postach, były tylko w Galerii zdjęć.

Jak masz z tym problem to po prostu wstawiaj zdjęcia rozmyślnie

Zdjęcia wstawiłem rozmyślnie, gdyż wcześniej portal nie rościł sobie praw do zdjęć użytkowników.

Zdecydowałem się je usunąć, gdy portal wysunął takie roszczenie i od wydania na nie zgody uwarunkował dostęp do forum.

lub ich więcej nie wstawiaj:rolleyes::.

Nie ma obawy, już ich nie będę wstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Skionline.pl zaczęło handlować naszymi zdjęciami.

A szczególnie do czego wykorzysytywane są zdjęcia oraz dane userów. Mówie głównie o ich udostępnianiu "na zewnątrz",

oraz mam nadzieję ewentualnej wymianie bazy danych userów z innymi firmami.

Na początek przepraszam, że kilka dni milczałem, ale musiałem znaleźć dłuższą chwilę, aby odpowiedzieć na wasze pytanie i wyjaśnić wątpliwości.

Zacznę od tego, że punkty regulaminu, których dotyczą Wasze pytania zostały przez Was zaakceptowane już kilka lat temu, ponieważ ostatnia poprawka regulaminu była w 2007 roku i dotyczyła zamieszczania treści reklamowych. Wtedy, czyli 2007, wszyscy musieli zaakceptować Regulamin. I tu wyjaśniam, że Moderatorzy, tez akceptują Regulamin forum.

Co do zapisu - Skionline.pl zastrzega sobie z kolei prawo do zmian redakcyjnych, skrótów, kopiowania i rozpowszechniania tych materiałów. - jest to standardowy zapis każdego forum, każdej redakcji. Dodam, że każdy z użytkowników skionline.pl (nie tylko forum) także akceptuje ten zapis. Jest on zawarty w Zasadach korzystania z serwisu skionline.pl

Wyjaśniam, że nasza redakcja nigdy nie udostępniała, nie udostępnia i nie będzie udostępniała w żadnej formie (płatnej lub bezpłatnej) zgromadzonych danych osobowych podmiotom trzecim. Nie dotyczy to sytuacji, w których użytkownik jest wyraźnie o tym informowany w regulaminie np. konkursów i wyraża na to zgodę.

Chris_M tego co napisałeś nie będę komentował.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wyjaśnienie całkowicie uspokaja:) Choć rozumię wątpliwości kolegów.

Mam zaufanie do założycieli Skionline, że wszystko mają pod kontrolą i będą dbali o nasze poczucie bezpieczeństwa.

PS

Jeśli jest coś co może zagrażać mojej "osobistości" to nie zamieszczam tego materiału. Materiały mogą być "wyjete" z naszych komputerów, telefonów, z forum również bez naszej wiedzy czy zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...