Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zasady na forum!!!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia wstawiłem rozmyślnie, gdyż wcześniej portal nie rościł sobie praw do zdjęć użytkowników.

Zdecydowałem się je usunąć, gdy portal wysunął takie roszczenie i od wydania na nie zgody uwarunkował dostęp do forum.

Nie ma obawy, już ich nie będę wstawiał.

Chris_M, jak twoje zdjęcia są dla ciebie tak cenne:wink:, i boisz się, że ktoś na nich zarobi to nanieś na nie swoje oznaczenie przed wstawieniem na SO.

Wiele programów do obróbki, pozwala na naniesienie takiej sygnatury i jest po sprawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przepraszam, że kilka dni milczałem, ale musiałem znaleźć dłuższą chwilę, aby odpowiedzieć na wasze pytanie i wyjaśnić wątpliwości.

Zacznę od tego, że punkty regulaminu, których dotyczą Wasze pytania zostały przez Was zaakceptowane już kilka lat temu, ponieważ ostatnia poprawka regulaminu była w 2007 roku i dotyczyła zamieszczania treści reklamowych. Wtedy, czyli 2007, wszyscy musieli zaakceptować Regulamin. I tu wyjaśniam, że Moderatorzy, tez akceptują Regulamin forum.

Co do zapisu - Skionline.pl zastrzega sobie z kolei prawo do zmian redakcyjnych, skrótów, kopiowania i rozpowszechniania tych materiałów. - jest to standardowy zapis każdego forum, każdej redakcji. Dodam, że każdy z użytkowników skionline.pl (nie tylko forum) także akceptuje ten zapis. Jest on zawarty w Zasadach korzystania z serwisu skionline.pl

Wyjaśniam, że nasza redakcja nigdy nie udostępniała, nie udostępnia i nie będzie udostępniała w żadnej formie (płatnej lub bezpłatnej) zgromadzonych danych osobowych podmiotom trzecim. Nie dotyczy to sytuacji, w których użytkownik jest wyraźnie o tym informowany w regulaminie np. konkursów i wyraża na to zgodę.

Chris_M tego co napisałeś nie będę komentował.

wskazując to postanowienie miałem na myśli nie handel danymi osobowymi, ale raczej nabycie praw autorskich, stając się ich współwłaścielem razem z ich właścicielem bo np. jeżeli ktoś wkleiłby tutaj swój artykuł na jakiś temat, to powyższe postanowienie daje właścicielowi forum prawo do dalszego rozpowszechniania tego artykułu, a co za tym idzie pobierania wszelkich pożytków z tego tytułu na równi z właścicielem, tak samo ze zdjęciami, oczywiście wątpię, żeby było popyt na zdjęcia naszych facjat ale jeżeli jakiś foto amator wkleiłby tutaj jakąś swoją unikalną fotkę tylko, żeby inni użytkownicy forum mogli ja podziwiać, to właściciel forum oprócz podziwiania jej może ją również sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś wkleiłby tutaj swój artykuł na jakiś temat, to powyższe postanowienie daje właścicielowi forum prawo do dalszego rozpowszechniania tego artykułu....

Oczywiście zdarzało się że takie publikacje zamieszczone na forum były zamieszczane na stronie głównej(moje również) i ilekroć się to zdarzało to zawsze autor był o tym informowany i była jego zgoda na to.

Za niedługo z tymi przemyśleniami zabrniesz tak daleko że będziesz się domagał honorarium za każde wpisane słowo na forum:wink:, wszak że ludzie poszukują informacji również na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdarzało się że takie publikacje zamieszczone na forum były zamieszczane na stronie głównej(moje również) i ilekroć się to zdarzało to zawsze autor był o tym informowany i była jego zgoda na to.

Za niedługo z tymi przemyśleniami zabrniesz tak daleko że będziesz się domagał honorarium za każde wpisane słowo na forum:wink:, wszak że ludzie poszukują informacji również na forach...

jak na razie to Ty filozofujesz, ja przedstawiam stan prawny, a skoro tworzycie postanowienia i nie wiecie jakie mają skutki to już nie mój problem. Wiedz tylko, że w Polsce działa już kilka stowarzyszeń i przedsiębiorców, którzy żyją z pozywania przed SOKiK za stosowanie postanowień abuzywnych.

Z postanowienia wynika, to co napisałem w poprzednim poście i że żadna zgoda wymagana nie jest i możecie ze zdjęciami czy artykułami robić co Wam się podoba, a jeżeli nie taka była Wasza intencja to powinniście to postanowienie zmienić i to również dla Waszego bezpieczeństwa. Ale róbcie sobie co chcecie, tyle ode mnie w temacie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam, że nasza redakcja nigdy nie udostępniała, nie udostępnia i nie będzie udostępniała w żadnej formie (płatnej lub bezpłatnej) zgromadzonych danych osobowych podmiotom trzecim. Nie dotyczy to sytuacji, w których użytkownik jest wyraźnie o tym informowany w regulaminie np. konkursów i wyraża na to zgodę.

(...)

Kiedy pojawił się nowy regulamin,miałem spore wątpliwości,zwłaszcza,że w obecnych czasach,mam takie wrażenie,wszyscy chcieli by tylko brać,nie dając nic od siebie w zamian.Być może wcześniej zaakceptowałem ten kontrowersyjny punkt,no ale wtedy to ja tu ani jednego zdjęcia czy relacji nie wstawiłem.Teraz pojawiły się wątpliwości... Kiedy jeszcze okazało się,że nie mogłem nawet napisać jednego posta,żeby najpierw choćby wyrazić swoje zdanie,wkurzyłem się i pod wpływem emocji zacząłem nawet procedurę likwidacji konta i usunąłem część zdjęć i informacji o sobie. :tongue:

Na tyle co poznałem Jacka,to osoba,dla której słowo coś znaczy,więc powyższa deklaracja mi wystarczy... przynajmniej jeśli chodzi o najważniejsze,czyli dane osobowe.Zaakceptowałem ten nowy regulamin,ale chyba jednak,że tak powiem,coś pękło...

(...)

Co do zapisu - Skionline.pl zastrzega sobie z kolei prawo do zmian redakcyjnych, skrótów, kopiowania i rozpowszechniania tych materiałów. - jest to standardowy zapis każdego forum, każdej redakcji. (...)

Jacku,nie jest to dla mnie wystarczające wytłumaczenie,czemu taki zapis się tu znajduję!To,że gdzie indziej tak jest?nie wiem,gdzie indziej mnie nie ma.W powyższej deklaracji napisałeś o naszych danych osobowych,a co z naszymi zdjęciami czy innymi wpisami?Skoro i tak zawsze pytasz o zgodę na ich umieszczenie np. na tytułowej stronie,to po co ten zapis w regulaminie? :confused:: Może lepiej go zlikwidować,żeby nie zrażać ludzi? :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Informacja do wszystkich forumowiczów nie mogących się powstrzymać od zmiany tematów dyskusji na polityczne, religijne itd.

Każdy wpis będzie usuwany, a autor otrzyma miesięcznego bana.

To jest forum narciarskie i niech takim pozostanie!

Jacek / admin

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja do wszystkich forumowiczów nie mogących się powstrzymać od zmiany tematów dyskusji na polityczne, religijne itd.

Każdy wpis będzie usuwany, a autor otrzyma miesięcznego bana.

To jest forum narciarskie i niech takim pozostanie!

Jacek / admin

Nooo NARESZCIE już myślałem że nigdy nie doczekam się reakcji! BRAWO. :applause: :applause: :applause: a odemnie masz PLUSA a nie :bana. :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę również moderatorów o zwracanie uwagi na częste przypadki wypowiedzi o treściach rasistowskich, ksenofobicznych i homofobicznych bo może to narazić na odpowiedzialność karną nie tylko autora wpisu ale i właściciela forum.

Wiem, bo zamiast pojechać z dziećmi na wczasy, to kupę kasy wydałem na kancelarię, która prowadzi mi tego typu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy Wy nie możecie żyć bez takich pierdół jak polityka! JC ma 100% rację zero tego g... na forum. Narty Was nie jarają to znajdźcie sobie inne forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szkoda, że kasujecie posty takie jak dzisiejszy poranny o fatalnych warunkach pobytu w jednym z francuskich hoteli. Ja rozumiem, że to nowy user, że nie ma tu żadnej reputacji, ale jaki miałby cel rejestrowania się tutaj i rozpowszechniania nieprawdziwych info o hotelu położonym jakieś 1600 km stąd... Dla mnie takie posty są bardzo pomocne i pozwalają uczyć się na cudzych, a nie na swoich błędach...

EDIT, była tam też ocena ośrodka i infrastruktury...

EDIT, no chyba że Państwo Kierownictwo usunęło to jako niesmaczny Prima Aprilisowy żart :wink:

Edytowane przez idealist
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kasujecie posty takie jak dzisiejszy poranny o fatalnych warunkach pobytu w jednym z francuskich hoteli. Ja rozumiem, że to nowy user, że nie ma tu żadnej reputacji, ale jaki miałby cel rejestrowania się tutaj i rozpowszechniania nieprawdziwych info o hotelu położonym jakieś 1600 km stąd... Dla mnie takie posty są bardzo pomocne i pozwalają uczyć się na cudzych, a nie na swoich błędach...

EDIT, była tam też ocena ośrodka i infrastruktury...

EDIT, no chyba że Państwo Kierownictwo usunęło to jako niesmaczny Prima Aprilisowy żart :wink:

Żaden żart. Ktoś wyrzuca swoje frustracje byle gdzie i byle jak. Zero konkretów, argumentów, a przede wszystkim brak podpisania się pod tym imieniem i nazwiskiem.

Po co wstawiał ten sam post 4 razy w różnych wątkach? Skasowałem wczoraj. Dzisiaj znowu to samo! To nie jest nic pomocnego tylko spamerstwo! Takie sprawy załatwia się w sądzie, a nie na forach!

Ja już mam dość chodzenia po sądach i wydawania pieniędzy na prawników. Firmy nie zadają sobie trudu szukania autora, tylko pozywają mnie!

Mam nadzieję, że zrozumiecie!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC, dobrze Cię rozumiem, bo jestem Administratorem forum o zupełnie innej tematyce, firmuje je swoim imieniem i nazwiskiem i też miewam różne przejścia z ludźmi. Ostatnio miałam sprawę o to, że nick jest własnością intelektualną i po zbanowaniu usera nie może być widoczny na forum. Nie chcę wspominać ile czasu, kasy i zachodu kosztowało mnie załatwienie tej sprawy...

Natomiast rozumiem też drugą stronę, rozumiem ludzi, którzy jadą na wymarzony urlop w Alpy, wszystko wygląda ładnie pięknie w reklamach i na folderach, a na miejscu... no właśnie, najdelikatniej mówiąc lipa. Tacy ludzie mogą chcieć to wyrzucić z siebie i w dobrej wierze ostrzec innych i nie wszystkim przyjdzie do głowy podpisanie się imieniem i nazwiskiem. Tutaj nazwa BP nie padła, ja na szczęście zdążyłam sobie zapisać nazwę tego hotelu na wszelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę również moderatorów o zwracanie uwagi na częste przypadki wypowiedzi o treściach rasistowskich, ksenofobicznych i homofobicznych bo może to narazić na odpowiedzialność karną nie tylko autora wpisu ale i właściciela forum.

...aż mi ciarki chodzą po plecach,bo to pewnie o mnie- dopiero co skomentowałem zdjęcia JC z Gardenissimy i wylazł ze mnie przy tym homofob...

Nie ma to jak political correctitude...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Jacku, jak możesz to usuń te posty. Większość ludzi wchodzi tu poczytać o nartach, o sporcie a nie o zafajdanej polityce. Tak dużo jej dookoła, a nawet tutaj trzeba ją niedyskretnie wplatać?

Dokonałem kilku cieć, kilku niesfornych ma wakacje od pisania, nie jestem w stanie tego czytać wszystkiego, to już nawet nie chodzi o czas, tylko o to że brzuch boli jak się czyta, więc proszę brać forumową o sugestie na Pm konkretnych wpisów co powinno zostać usunięte.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Drodzy forumowicze,

W związku z faktem, że coraz więcej wpisów na forum odbiega od tematów wątków, w których zostały napisane, proszę i przypominam aby trzymać się tematów, w których piszecie.
Uprzedzam, że posty odbiegające od tematy będą usuwane.
Proszę także o powstrzymanie się od tematów politycznych!

Dziękuję
Jacek

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z tą polityką,to tak podkręciłoby temperaturę dyskusji... A gdy już ocieplenie pozbawi nas całkiem doznań narciarskich,także portal nie umarłby,tylko zmienił profil i Pan Admin czerpałby pożytki z nowego...:D

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, JC napisał:

Drodzy forumowicze,

W związku z faktem, że coraz więcej wpisów na forum odbiega od tematów wątków, w których zostały napisane, proszę i przypominam aby trzymać się tematów, w których piszecie.
Uprzedzam, że posty odbiegające od tematy będą usuwane.
Proszę także o powstrzymanie się od tematów politycznych!

Dziękuję
Jacek

Już chyba za późno na takie uwagi - większość robi tu i tak co chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Uprzedzam, że posty odbiegające od tematy będą usuwane.
Proszę także o powstrzymanie się od tematów politycznych!

Co z postami, które ostatnio pojawiły się w wątku o SON-ie? Pośrednio są związane z tematem i dotyczą polityki (chodzi mi wyłącznie o petycje i tekst a nie o komentarze w stylu "tylko ta partia to zrobi").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...