Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zasady na forum!!!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

JC a ja się pytam poważnie, gdzie są moderatorzy na tym forum? Na porządku dziennym są sytuacje, gdzie ludzie walą do siebie niewybrednymi epitetami. Święty nie jestem i też w kilku wątkach zdarzyło mi się mięsem rzucić, ale była to ostateczność. Niestety część user'ów nie umie prowadzić dyskusji inaczej jak tylko ad personam.

Kolejny problem to odgrzewane kotlety. Ludzie odpisują na posty sprzed kilku lat.

Co do dyskusji na tematy inne niż narciarskie, można zrobić hyde park i tam dyskutować. Dotyczy nawet tematów politycznych, religijnych czy światopoglądowych. Jeden warunek, musi być ktoś kto nad tym zapanuje.

Z drugiej strony barykady są osoby genialne, przyjazne, konkretne, służące pomocą. Tylko dzięki PM kilku takich osób ostatnio nie opuściłem forum. Nie, nie jestem małą rozkapryszoną dziewczynką, która strzeliła foszka. Po prostu po całym dniu nerwówki wchodzę tutaj się wyluzować, pogadać z ludźmi z którymi dzielę swoją pasję, a nie słuchać niewybrednych komentarzy na swój temat - od osób, których nawet nie znam!

JC nie mam pretensji do Ciebie. Wiadomo, że nad tym nie zapanujesz, ale możesz powołać do życia "organy" które to zrobią. Skionline to marka, chyba zależy Ci na jej wizerunku ?

Maciek

 

Edytowane przez FerraEnzo
interpunkcja
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ktoś rzuca mięsem pod moim adresem pokazuję klasę i nie ciągnę tematu. Od polityki nie uciekniesz... Mam swoje preferencje i swoje zdanie . Chyba, że ktoś zapyta to wyrażę swoją opinię ale nikogo nie przekonuję na siłę do mojej racji czy opcji.

Co do organów do opanowania to chyba nie jest dobry sposób... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo ,

Smutne , że o kulturę na forum NARCIARSKIM  ma dbać moderator , no ale widać takie czasy -_- .

Jest to pewnie jeden z powodów ( czyli piepszenie o Szopenie zamiast na temat , personalne wycieczki , itd... )  , że część pasażerów wysiada/ła już z tego pociągu .......

 

Edytowane przez aklim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym znanym mi forum jest bardziej czy mniej aktywna moderacja, ale jednak JEST. Tutaj ostatnio nie ma żadnej moderacji. Oczywiście to my, użytkownicy powinniśmy przestrzegać netykiety, dbać o kulturę, szanować się, blablabla... ale realne to nie jest, bo jest tutaj zwyczajnie za dużo ludzi.

Ja mam podobne odczucia jak FerraEnzo, dla mnie narty to jest relaks po tym, co mnie na codzień stresuje i naprawdę nie mam ochoty zastanawiać pisząc post, z której strony użytkownik x czy y za chwilę przywali. A może to ma być właśnie takie forum, gdzie panowie naparzają się albo innych po twarzach, aż im ulży i nikomu nic do tego. Jeśli tak, to proszę o jasny komunikat, żeby osoby co bardziej wrażliwe i nie chcące takiej formy "relaksu" zaczęły sobie szukać alternatywy. To jest świetne forum, prawdziwa kopalnia wiedzy, ale nie jedyne w sieci. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piszę na forach narciarskich już prawie 10 lat. Znam w przeciwieństwie do niektórych znakomicie działające specjalistyczne fora niemoderowane (o pokrewnej tematyce  zresztą) i naprawdę dziwię się tym prośbom o milicjantów.

Dla mnie narciarstwo nie jest jedynie relaksem bo przez lata było pracą i uważam, że tak jak na stokach nie potrzeba policji i radarów bo sami naciskiem wewnętrznym grupy, reagowaniem a nie chowaniem głowy w piasek, możemy przyczynić się do  wyeliminowania ze stoków zachowań, które tam nie powinny mieć miejsca, tak samo tutaj można to zrealizować.  Moderacja to zbędny balast ale jak ktoś lubi mieć nadzorców i ludzi, którzy za niego robią porządek...

Wybaczcie ale tak to rozumiem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Piszę na forach narciarskich już prawie 10 lat. Znam w przeciwieństwie do niektórych znakomicie działające specjalistyczne fora niemoderowane (o pokrewnej tematyce  zresztą) i naprawdę dziwię się tym prośbom o milicjantów.

 

Kolejny przykład ze Ty wiesz wszystko naj!

Takiego forum też  raczej nikt nie chce... 

 

 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię się tym prośbom o milicjantów.
Dla mnie narciarstwo nie jest jedynie relaksem bo przez lata było pracą i (...) sami naciskiem wewnętrznym grupy, reagowaniem a nie chowaniem głowy w piasek, możemy przyczynić się do  wyeliminowania ze stoków zachowań, które tam nie powinny mieć miejsca, tak samo tutaj można to zrealizować. 


Tylko jeśli część użytkowników nie jest w stanie przestrzegać podstawowych zasad zachowania, to jedyną opcją jest moderacja.

Teoretycznie powinniśmy to wyeliminować, ale, tak jak napisała Idealist, to jest niemal niemożliwe (co widać po forum - nikt ze zwykłych użytkowników nie panuje nad tym).

Dziwnie to wygląda, że "błagamy o policjantów", ale skoro niektórzy czują się "niebezpiecznie", to co innego mamy robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to za bardzo nie wychodzi bez moderacji... Pewne posty są na poziomie śmietnika, godzą w innych i w ogóle nie powinno ich tutaj być.  Ale skoro ktoś je popełnił, to znaczy, że uważa taką formę komunikacji za dopuszczalną. Ja się z tym nie godzę i dlatego proszę o wyraźną deklarację jaki charakter ma i będzie mieć to forum. Zostaną i będą udzielać się ci, którym będzie odpowiadać koncepcja szefostwa. Proste.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, artix napisał:

Kolejny przykład ze Ty wiesz wszystko naj!

Takiego forum też  raczej nikt nie chce... 

 

 

Cześć

Skoro piszę to znaczy, że nie wszyscy.

Od kiedy to wypowiedzenie swojego zdania jest "wiedzeniem wszystkiego naj!". Nawet dopisek: "Wybaczcie ale tak to rozumiem" nie daje Ci do myślenia?

Może byś zaczął myśleć obiektywnie a nie przez pryzmat jakiejś urojonej urazy?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, nikt nie chce być tu milicjantem. Tylko chodzi o to, żeby z forum nie zrobił się śmietnik, bo jak widać, także po twojej osobie, bardzo łatwo odchodzi się od tematu dyskusji. Wątki stają się mało czytelne i mało merytoryczne.
Ja nie mam na tyle czasu, aby wczytywać się w każdy wątek i tworzyć nowe tematy w momencie kiedy dyskusja odbiega od pierwotnego.
Forum jest o tematyce narciarskiej, więc piszmy merytoryczne i na temat. Politykę lub udowadniania wszystkim, że ja wiem najlepiej, a inni nic nie wiedzą zostawmy Internetowym śmietnikom.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JC napisał:

Mitek, nikt nie chce być tu milicjantem. Tylko chodzi o to, żeby z forum nie zrobił się śmietnik, bo jak widać, także po twojej osobie, bardzo łatwo odchodzi się od tematu dyskusji. Wątki stają się mało czytelne i mało merytoryczne.
Ja nie mam na tyle czasu, aby wczytywać się w każdy wątek i tworzyć nowe tematy w momencie kiedy dyskusja odbiega od pierwotnego.
Forum jest o tematyce narciarskiej, więc piszmy merytoryczne i na temat. Politykę lub udowadniania wszystkim, że ja wiem najlepiej, a inni nic nie wiedzą zostawmy Internetowym śmietnikom.

Cześć

Jacek - jak mówiłem/pisałem już nie raz - to Twoje forum i  zasady na nim ustalasz Ty. Ja podporządkuje się im bez wyjątku a, że myślę inaczej - trudno.

Co do odbiegania od tematu np:

Ktoś o coś pyta i jednocześnie w pytaniu zawiera opis ewidentnie niebezpiecznej jazdy - reaguje i będę reagował. Tak samo robię bez wyjątku na stoku i nie będę tego zmieniał - zasada.

Pozdrowienia

OK Artixie

A Ciebie proszę zrezygnuj z "niektórzy(my)=wszyscy".

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
1 godzinę temu, Mitek napisał:

OK Artixie

A Ciebie proszę zrezygnuj z "niektórzy(my)=wszyscy"

 

1 godzinę temu, artix napisał:

Mitku,  nie rozumiem do końca bo to cytat z twojego postu.

Cześć!

Mitku, Artixie, właściwie nie powinienem się odzywać, bo to przecież nie mój cyrk, itd... Ale patrzę na Wasze "przepychanki" z dystansu i mam wrażenie, że nawet teraz, niby dążycie do zgody, ale każdy z Was chciałby - delikatnie ujmując - postawić na swoim. Tylko, co to ma wspólnego z narciarstwem?! I chyba dlatego przydałby się dobry moderator. Nie chodzi o milicjanta, tylko kogoś, kto "pacyfikowałby" wątki personalne, nie mające nic wspólnego z tematem dyskusji.

Panowie, pozdrawiam obu i apeluję: dajcie już spokój!...:)   

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd to zdziwienie, że w tak "elitarnym" gronie potrzebny jest mod. Jesteśmy ludźmi jak wszyscy, każdy ma inny charakter, inny punkt widzenia itp. W połączeniu z nerwami i brakiem kultury daje to mieszankę wybuchową. Właśnie wtedy może wkroczyć mod, który nad tym zapanuje.

Sami anarchiści tutaj ?

@aklim

Cytat

Jest to pewnie jeden z powodów ( czyli piepszenie o Szopenie zamiast na temat , personalne wycieczki , itd... )  , że część pasażerów wysiada/ła już z tego pociągu .......

I kolejni chcą wysiadać.

To nie jestem normalne, że chcesz skomentować jakiś wątek i ważysz słowa bardziej niż na spowiedzi bo obawiasz się krytyki.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że co do zasady to każde forum musi być moderowane choćby po to aby usunąć spam, marketing, hejt czy treści niezgodne z prawem. Pozostaje więc pytanie o siłę tej moderacji. Przez całe lata uważałem, że tutaj jest ona zbyt duża i był to jedyny powód mojej dość ograniczonej wtedy obecności. Dla odmiany forum "alternatywne" w którymś momencie zostało moderacji pozbawione i skutek był taki, że przeszedłem mocniej tutaj. Granica moderacji nie jest łatwa do wyważenia, w moim przypadku wystarczyła edycja jednego postu poprzez usunięcie fragmentów abym zamilkł na lata. Po dyskusjach widać, jak bardzo różne są oczekiwania w tej materii. Nie pozostaje nic innego jak wzajemnie wysłuchać swoich racji. Trzeba rozmawiać. Zmroziły mnie te wypowiedzi JC a'propos spraw sądowych jakie ma jako wydawca.

Przejście na skionline  to był bardzo dobry ruch - bo dzięki temu poznałem tutaj kolejnych paru ciekawych ludzi - nawet już jeździmy ze sobą. Postanowiliśmy przenieść też tutaj nasze tematy skiturowe bo widać, że zapaleńców nie brakuje. I to jest clou - tu  (i tam) są narciarze z którymi mi po drodze. Oba fora przeżywają dramatyczny spadek aktywności. I tu i tam wszyscy nagle zauważyli, że coś mogą stracić. Skutkiem był spadek temperamentów (tam) i łagodniejsza moderacja (tutaj).

Ciekaw jestem co będzie dalej - dla mnie najlepsze jest to, że pewnie z kilkuset osobami pojeździłem a z kilkunastoma (może więcej) będę chciał robić to dalej. I tym chciałbym zakończyć - rozmawiajmy tak abyśmy chcieli się poznać na nartach. Łączy nas tak wiele ;)

 

Pozdro

Wiesiek

 

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JC napisał:

Uprzedzam, że posty odbiegające od tematy będą usuwane.
 

Być może słuszne, ale mało realne - musiałbyś wykasować pewnie z 30% wszystkich postów z forum. Moderacja, banowanie... tak, ale raczej w odniesieniu do skrajnych przypadków - obrażania, agitki politycznej, czy w końcu postów odbiegających od tematu (np. dwóch adwersarzy produkuje górę postów przekonując się wzajemnie w niewybrednych słowach "kto ma większego") i czyniąc wątek praktycznie nieczytelnym, ale jednostkowe, niemerytoryczne wpisy... takie są i będą (większość z tu piszących znajdzie przykłady we własnych postach - ja się przyznaję, zdarza mi się :$) - próba ich eliminacji pewnie prędzej uśmierci to forum. Jacku trzymam kciuki...

Krzysiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

Mitek, nikt nie chce być tu milicjantem. Tylko chodzi o to, żeby z forum nie zrobił się śmietnik, bo jak widać, także po twojej osobie, bardzo łatwo odchodzi się od tematu dyskusji. Wątki stają się mało czytelne i mało merytoryczne.
Ja nie mam na tyle czasu, aby wczytywać się w każdy wątek i tworzyć nowe tematy w momencie kiedy dyskusja odbiega od pierwotnego.
Forum jest o tematyce narciarskiej, więc piszmy merytoryczne i na temat. Politykę lub udowadniania wszystkim, że ja wiem najlepiej, a inni nic nie wiedzą zostawmy Internetowym śmietnikom.

Rok temu o tym pisałem i wściekałem się, że pod konkretnym tematem pisze się o wszystkim i o niczym, że ciężko znaleźć odpowiedź na temat wątku i inne takie tam uwagi, ale nie będę się powtarzał - można znaleźć na forum ten wątek - jakby kogoś interesowało - Dylematy moloo :)

Podsumowując - zostałem wtedy nieźle "zjechany" przez kilka osób, żebym się nie mądrzył .... i takie tam - ale mimo moich uwag nic przez ten rok się nie zmieniło.

I choć nic się nie zmieniło - mimo wszystko znalazłem jednak tutaj kilkanaście "dobrych" informacji i fajnych ludzi - to korzystam z tego forum, żeby po kilku lub kilkunastu minutach przedzierania się przez info o niczym wreszcie znaleźć informacje na temat :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FerraEnzo napisał:

..............

To nie jestem normalne, że chcesz skomentować jakiś wątek i ważysz słowa bardziej niż na spowiedzi bo obawiasz się krytyki.

M.

Cześć

Nie za bardzo rozumiem Ferrari. Jeżeli chcesz coś skomentować krytycznie to oczywistym jest, że piszący - jeżeli wierzy w to co pisze - będzie się bronił.

Obawa przed krytyką?

Jeżeli wierzysz w to co piszesz masz na to argumentację, doświadczenia potwierdzające twoja tezę to jak można się czegokolwiek bać.

Ja w trakcie forumowej działalności byłem zamiatany jak śmieć dziesiątki razy czasami słusznie ale jakże często niesłusznie, no i co? Mam przeprosić i stanąć do konta jak ktoś bzdury pisze?

Dzięki forom poznałem setki osób - podobnie jak Wujot - i to jest wartość nieoceniona.

Co ciekawe Ci, których zapraszałem do spotkania gdy mieszali mnie z błotem nigdy się nie pojawili.

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie za bardzo rozumiem Ferrari. Jeżeli chcesz coś skomentować krytycznie to oczywistym jest, że piszący - jeżeli wierzy w to co pisze - będzie się bronił.

Obawa przed krytyką?

Jeżeli wierzysz w to co piszesz masz na to argumentację, doświadczenia potwierdzające twoja tezę to jak można się czegokolwiek bać.

Ja w trakcie forumowej działalności byłem zamiatany jak śmieć dziesiątki razy czasami słusznie ale jakże często niesłusznie, no i co? Mam przeprosić i stanąć do konta jak ktoś bzdury pisze?

Dzięki forom poznałem setki osób - podobnie jak Wujot - i to jest wartość nieoceniona.

Co ciekawe Ci, których zapraszałem do spotkania gdy mieszali mnie z błotem nigdy się nie pojawili.

Pozdrowienia

 

Pamiętasz ostatnią sytuację (wątek w sprawie którego pisałem ci PM) ? Miałem argumenty, doświadczenia i wierzyłem w to co mówię...Zostałem zmieszany z błotem. Tak po prostu.

Później była sytuacja z Twoim udziałem (heady z czachami), gdzie (w sumie nie wiem czy) słusznie lub niesłusznie odczytałem Twoje intencje. Wyjaśniłeś i temat zamknięty. Już raz Cię przepraszałem za pomyłkę w ocenie Twojej osoby. Moje stanowisko się nie zmieniło i cenię Twoją wiedzę i pamiętam że mi pomogłeś, co nie zmienia faktu, że niejednokrotnie, niepotrzebnie ukuwasz rozmówcę drobną personalną uwagą.

I nie to nie jest obawa przed krytyką, dodajmy konstruktywną krytyką. To jest obawa przed byciem publicznie wyszydzonym. Jakże diametralna różnica. Nie widziałem na tym forum dyskusji w stylu:

Słuchaj kolego, nie jest tak jak piszesz bo...jeden, drugi, trzeci argument.

Przeważnie od razu następuje atak. 

Nie wyobrażam sobie spotkania z ludźmi, którzy za nic mają drugiego człowieka. Jak komuś takiemu podać rękę ?

Jak pisałem wcześniej nie chodzi o to, że mam foszka. Jeśli będę chciał to tych ludzi nawet w życiu na oczy nie zobaczę. Nie interesuję mnie ich zdanie na mój temat. Sedno jest takie, aby dyskusje w ogóle nie zahaczały rozmówców personalnie. Atmosfera robi się przyjemniejsza, a sama rozmowa merytoryczna.

M!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek dostał banana ? :D

Widzę rolę moderatora następująco:

- usuwa posty poniżej pewnego poziomu, ustalonego przez właściciela,

- wydziela offtopy do nowych wątków lub przenosi do odpowiednich,

- inicjuje nowe wątki, ew. podtrzymuje dyskusję w interesujących tematach.

To niestety wymaga wysiłku.

JC, SB, MB nie mają na to czasu i ochoty, to powinni kogoś zatrudnić, bo forum lekko zdycha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mamad napisał:

Moja wina że skomentowałem to że naczelnik itp. Dyskusja w SON też niby na temat ale nie. Za to też przepraszam. Są ludzie i ludziska. Nie przepraszam za to że ktoś pisze że w lutym były złe warunki a były najlepsze w sezonie a tylko dlatego że ktoś nie jeździ w góry tylko w tereny podgórskie.

Jesteś przemądrzały i często posługujesz się półprawdami. Odkąd się tu pojawiłeś działasz mi na nerwy. Pierdoła jesteś po prostu ! Nie jesteś również lepszym amatorem meteo ode mnie czy innych forumowiczów interesujących się pogodą w szerokim znaczeniu. Zobacz sobie relacje z wyjazdów w lutym 2016 np. z 08.02.2016. Warunki były kiepskie nawet w SON. Wiem ,że za ten post mogę stad wylecieć, ale ty oraz Jasiek sprawiacie ,ze to fajne Forum przestało być dla mnie fajne niestety. O tym,ze czytasz tylko to co sam napiszesz świadczy to ,ze nie wiesz ,że w styczniu byłem 6 dni w Dolinie Aosty (wysokie Alpy) a w marcu w Alpach tyrolskich.Jest relacja na Forum. W lutym ze względu na kiepską, ciepłą pogodę wolałem zrezygnować z wyjazdów na polskie górki żeby móc ponartować 5 dni między innymi w Saalbach.Chyba czas poszukać innego Forum narciarskiego. Wszystkim bez wyjątków życzę dużo zdrowia i śnieżnej zimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...