Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zasady na forum!!!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam ,ze to temat do zastanowienia się dla @JCi nie wierze ze po tylu latach działaności forum,spotkań forumowych , nie ma zaufanego. A to by wiele rozwiązało w kwestii pomocy jak i uzdrowienia tego forum . 
Póki co życzę wszystkim zostawienia brudów w tym 2020 i wejście z optymizmem 2021 ! Najlepszego narciarsko! Do zobaczenia na stokach !! 
 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jeeb napisał:

Naprawdę nie rozumiem dlaczego tak unikasz mianowania społecznego moderatora a najlepiej 2 ?

Proponuję @MarioJ i @Zagronie 

Kiedyś był system punktów karnych - do dziś mam ich 20 , może określ za co ile punków i konkretne restrykcje po przekroczeniu limitu ?

Natomiast czepianie się ortografii, interpunkcji, składni uważam za piaskownicę.

Czasami specjalnie sadzę jakiegoś porządnego orta by sprawdzić czy Mitek nie śpi - jeszcze się nie zawiodłem 🙂

PS

Zamknięcie tematu

Czy się zaszczepisz? - strona 13 - Chcę Wam o tym powiedzieć - skionline.pl - forum narciarskie

uważam za wielki sukces antyszczepionkowców

Na moderatora proponuję @Bumer ! :D

 

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Victor napisał:

Uważam ,ze to temat do zastanowienia się dla @JCi nie wierze ze po tylu latach działaności forum,spotkań forumowych , nie ma zaufanego. A to by wiele rozwiązało w kwestii pomocy jak i uzdrowienia tego forum . 
Póki co życzę wszystkim zostawienia brudów w tym 2020 i wejście z optymizmem 2021 ! Najlepszego narciarsko! Do zobaczenia na stokach !! 
 

pozdrawiam 

Przecież jest moderator na forum - SB. Inna sprawa, że od jakiegoś czasu się nie udziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordiankw napisał:

Przecież jest moderator na forum - SB. Inna sprawa, że od jakiegoś czasu się nie udziela.

Miałem to napisać, ale SB już bardzo dawno tutaj nie zagląda, podobnie jak parę osób z przysłowiowej "starej gwardii"... 

Pamiętam jednak, że SB robił często porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się dzieje, oby się coś zmieniło 🙂

Biorę udział w prowadzeniu dwóch grup na facebooku. W obu robimy to w kilka osób, to bardzo dużo daje.

Jedna z grup to grupa osiedlowa, prowadzimy wspólnie ja i dwie koleżanki. Generalnie pomysły z zasadami, regulamin, wychodzi zwykle ode mnie. Ale wszystkie ważne decyzje dyskutujemy razem i podejmujemy jednogłośnie. Jeśli kogoś mamy wywalić, to również cała trójka musi się zgodzić. Dzięki temu emocje jednej z osób nie powodują nieprzemyślanej decyzji. Staramy się maksymalnie nie cenzurować dyskusji. Poza niezgodnością postów z tematyką grupy (to się usuwa bez dyskusji, jeśli post jest jednoznacznie niezgodny z tematyką grupy), największe problemy są z brakiem kultury u ludzi, z agresją, z przekleństwami i właśnie z wycieczkami osobistymi. To są te trzy aspekty które Zagronie i ja wskazaliśmy, że takie wpisy wymagają jakiejś tam ingerencji moderatora. Na grupie osiedlowej stosujemy usuwanie tego typu komentarzy albo całych postów (rzadko się zdarza). Ostatnio wobec autora bardzo brzydkich komentarzy od razu stosujemy bana na 1 dzień. Zawodnik przez ten czas ochłonie i może napisze coś mądrzejszego po 24h. Jeśli ktoś wyjątkowo sobie zagrabi, powtarzające się brzydkie wpisy, to ban na dłużej (np. ostatnio Pani za wyjątkową obrazę moderatora otrzymała 7 dni). Staramy się nie zamykać dyskusji (facebook pozwala na blokadę komentowania w poście). To stosujemy tylko wówczas, gdy naprawdę wiele osób wchodzi we wzajemną naparzankę, albo nam się nie chce śledzić kolejnych komentarzy i ich pojedynczo usuwać. Uważam że grupa fajnie działa i dostaję sygnały że ludzie sobie cenią nasze działania.

Przenoszące to na skionline. Zamykanie tematu stosował bym w ostateczności. W końcu forum jest po to aby rozmawiać, aby się wygadać, aby coś powiedzieć, aby przeczytać o doświadczeniach innych. Częściej bym stosował usuwanie pojedynczych wpisów i bany na krótkie okresy (przykładowo: 1 doba, 3 doby, 7 dni, etc.). Oczywiście tak jak Jeeb proponuje, to wymaga zgranej grupy kilku moderatorów, spisania bardziej szczegółowych zasad, wg których Ci moderatorzy działają. Nie jest to wszystko takie proste jak by się wydawało. Np. mnie czasami wkurza jak poświęcamy czas na jakąś czarną owcę i się zastanawiamy z moderatorami czy ją całkowicie wywalić z grupy, czy tylko ban na 14 dni, czy jeszcze dajemy szansę.

Ostatnio (2-3 lata) sporo aktywnych osób przestało pisać na skionline. Niektórzy przenieśli się gdzie indziej. Trzeba by to zdiagnozować, z jakich powodów. Wiem że niektórzy nieakceptują żadnej cenzury. Na skionline zdarza się też usuwanie całej historii wątków od jakiegoś tam momentu. To jest radykalne działanie, bo wtedy odłamkami dostają też Ci co nie zawinili. Zamykanie całego wątku, to też jest problem (j.w.). Rozwiązaniem jest tylko grupa moderatorów, bo jedna osoba nie jest w stanie reagować przez cały dzień (np. od 7 do 24) odpowiednio szybko. Jeśli na skionline zaczyna się ostra kłótnia, to w zasadzie interwencja jest potrzebna w ciągu 1-2h maks. Natomiast nie jest wcale potrzebne to, aby moderatorzy śledzili wszystkie wątki. Tylko aby reagowali na zgłoszenia od ludzi, że ktoś się czuje obrażony. Wtedy jednak trzeba trochę poczytać dany wątek i zadziałać punktowo.

To takie moje przemyślenia w oparciu o doświadczenie bycia moderatorem, co jest i fajną i bardzo męczącą pracą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Tytułem podsumowania propozycji zgłoszonych w tym wątku poczynając od wpisu Mitka 

Propozycje Mitka - ZERO reakcji

Propozycje Zagronie - 8 pozytywnych reakcji

Propozycje MarioJ - 6 pozytywnych reakcji

Propozycje Jeeb - 4 pozytywne reakcje

 


Zgadzając się generalnie ze sprawdzoną ideą „zespołowej moderacji”, i jednocześnie nie będąc jakimś przesadnym zwolennikiem Mitka, nie sądzę jednakże, że „lajki” to jakiś miarodajny wyznacznik dla „polityki forum”. Raz, że z opinią większości to ma mało wspólnego (ile sposób widziało, a ile zareagowało), a dwa - opinia ludu kiedyś paliła Bogu ducha winne kobiety na stosach... Nie wszystko da się tak rozstrzygnąć. Mitek w jednym ma rację - niechlujność językowa to jest objaw pewnego braku szacunku do odbiorcy, a ludzie mają tendencję do „chodzenia na skróty”. Ale choćby wszyscy, poza Panami profesorami Miodkiem i Bralczykiem, chcieli pisać „rurza” albo „jestę przedsiębiorcom” to nie będzie to prawidłowe prawda ? Lepiej słuchać tych „wybranych” w tym przypadku.

Podsumowując - moderacja przez „wybranych” tak, decydowanie o forum na podstawie „lajków” - nie.

Edytowane przez mario33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

Panowie, moim skromnym zdaniem, moderacja prowadzona przez @JC działa i jest słuszna co do zasady.

Wprowadzanie zmian w tym zakresie, nie jest potrzebne. 

święta pawda - mądrego warto posłuchć a jak się komuś nie podoba to wy......... (upps- nie napiszę bo znowu dostanę 20 punktów)

Proponuje całej tej pisaniny nie brać tak całkiem poważnie, za oknami sypie więc będzie fajny dzień. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarioJ napisał:

Tytułem podsumowania propozycji zgłoszonych w tym wątku poczynając od wpisu Mitka 

Propozycje Mitka - ZERO reakcji

...............

 

Mój wpis nie jest żadną propozycją tylko przypomnieniem obowiązkowej oczywistości.

Równie dobrze możesz sobie analizować głosy poparcia dla stwierdzenia czy w naszym kraju panuje ruch prawostronny.

Dalsze wpisy... rozmowa jak i kto ma kontrolować czyjąś prywatną działalność - trzeba mieć naprawdę policyjną duszę.

A jaki wyraz zaufania do Jacka...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
4 godziny temu, JC napisał:

Nie lubię pisać w tym wątku, bo często związane jest to z nieprzyjemnymi rzeczami. Tak jest teraz. Aby uniknąć niedomówień, wyjaśniam, że w związku z kolejnym wpisami naruszającymi zasady i regulamin forum, Mitek dostał dożywotniego bana.

Oooo... Ale jednak pewne zasady dyskusji muszą obowiązywać...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Oooo... Ale jednak pewne zasady dyskusji muszą obowiązywać...

Nie wydaje mi się, bo powinna wystarczyc zwykła kultura. No ale ta "zwykła kultura" to też jakieś zasady, więc masz rację. 

@artix, ponoć nie ma co wdawać się w dyskusje z "rozrabiaka" forumowym. Najlepszym działaniem jest jego ignorowanie. To ponoć najbardziej dotkliwie będzie mu  doskwierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MarioJ napisał:

 

To chyba przesada, daj mu 2 miesiące.

I ja bronię Mitka ! 🙂 

Też potraktowałbym trochę łagodniej, ze względu na wyjątkowo długi staż na forum. Pomimo awantur, w które Mitek lubił się wdawać wziąłbym pod uwagę, że jednak wniósł tu mnóstwo wiedzy przez te wszystkie lata.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...