Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
SB

Wielka Racza....

Recommended Posts

Właśnie przedchwilą przyjechałem z Wielkiej Raczy:

Dojechałem tam bez żadnej extremy ala szczyrk;) , zaparkowałem pod samą kolejką, nijakich dutków za parking nikt nie chciał. Dzisiaj pracowała tylko kolej czteroosobowa w Dedowce i w związku z tym iż nie pracuje cały ośrodek była 30% zniżka na karnety:). przygotowanie trasy to nie szczyt moich marzeń ale tam jest mniej śniegu niż w Szczyrku, oceniam na dobre.

Na stok wszedłem jako jeden z I a zszedłem ostatni, ciekawe co moje nogi na to:eek: .

Muszę dodać że nie byłem jedynym przedztawicielem Skionline/Forum, bo był tam jeszcze Racman z swoją rodziną, co umiliło spędzony czas:)

:)

Pracuję na Velkiej Racy :) więc jak trzeba jakiś informacji to służę ;) Teraz jest luzik, ale nie raz :/ to tymi skibusami trzeba sie tłuc do góry ludziom :/ zawsze współczuję:/ bo te autobusy to już by mogli zmienić ;P Lepsza byłaby furmanka ;P

Narty ładnie kroją:rolleyes: , choć są tempe fabrycznie, ale nie było czasu żeby je zgodnie ze sztuką przygotować:( . Jednak na jednoznaczną ocenę to za wcześnie.

A młody na tych RC4 WC Junior ładnie załapał:)

SB - czemu się nie chwaliłeś że nówki sztuki pojechałeś testować?? :eek: Pamiętam że się przymieżałeś do zakupu, ale ostatecznie to nie pisnąłeś nawet słówka na forumie, że w końcu się zdecydowałeś i ... kupiłeś :D

no to nóżki pewnie poczujesz dzisiaj.... :)

...Ja też byłem......u Romka po RX FIRE....a jutro z młodym start 6:00 Vielka Racza:)

Zwracam honor, pisałeś...... :) tylko ja nie zdążyłem doczytać. Gratuluje wyboru, na pewno będziesz zadowolony!! super nartki

udanych ślizgów!!

Ja wczoraj prawie nieżywy ( jeden wielki zakwas) ale bylo fajnie więc nie myślę o bólu .

ps. Sławek sorry że tak sie zmyliśmy ale Lukaszowi powiedziałem , chyba się nie gniewasz?

No co Ty, nie gniewam się, ale byłem zażenowany jak mogliście pojechać przed zamknięciem wyciągu:D . Po 15 odpalili wszystko co naśnieża i już źle się jeździło.

ojjj ja pojezdził bym nawet do 15 ;( ale nie ma gdzie w moim regionie... jedyne co działa to Karlików który odpalili chyba na jeden weekend :D, słowacja bliżej mnie też nie bardzo ;( jednym słowem kicha...

warunki wielka raca

Wybieramy się jutro na narty ze znajomymi, ale nie mamy kompletnie pojęcia czy gdzieś sa jeszcze (albo już) warunki. proszę, napiszcie szczerze jak to wygląda na viekiej racy, albo gdziekolwiek...

zależy kto co lubi :rolleyes::

Rużomberok czyli Maline Brdo masz wyjazd na górę gondolą i tam jeździsz po 1 szerokiej górce z kilkoma wariantami tras - takie sobie czerwone, masz tam przy tym kanapę i orczyk( to po prawej str).Po lewej stronie tylko orczyk ale fajniejsza trasa (nachylenie). Na dół zjeżdzasz nartostradą. Reasumując narciarskoB VR ciekawsza (przynajmniej dla mnie) ale MB ma też plusy w postaci bliskości ciepłych źródeł Beszanova, można też wyskoczyć na Chopok jak się Maline Brdo znudzi a VR to raczej tylko narty...tak więc..??

pozdr.Torres

Niedaleko Rużomberga jest (30km) ośrodek Donovaly, coś koło 30 km- Kubinska Hola, nie wspominając o mniejszych osrodkach. Na Chopok też nie jest daleko, więc jadąc na 4 dni można smiało zaliczyć te 4 ośrodki. Nie wiem jak ze skipasami, czy czasem Chopok i Donovaly nie mają wspólnego.

VR

A wiec zdecydowalem sie na wielka racze. zarezerwowalem nocleg w sympatycznie wygladajacej chacie na stoku, ponizej wyciagu na dedovke:) Jak narazie bylem tam tylko 4 razy na nocnej jezdzie. a wiec zobaczymy jak bedzie w dzien. slyszalem tylko ze ''po'' nartach nie ma co wieczorami robic. Jezeli ktos z was wie czy mozna tam gdzies wyskoczyc na wieczorne piwko, bylbym wdzieczny.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Lukasz

Z sentymentem wspominam Wielką Raczę. Ostatni raz byłem tam w 1997 czy 1998r. W Oscadnicy wtedy na piwko mozna było wyskoczyć jedynie do hotelu Raca, ale nie można było tam nic zjeść, bo wszystko co ugotowali, zjedli zakwaterowani goście. W restauracjach na stoku królowały zapiekanki i wyprażeny syr s hranulkami. No były jeszcze parky i to z oblohą! Kiedyś po kilku dniach pobytu tam, pojechałem wieczorem do Polski zjeść coś porządnego! PS. Czy w Dedovce, na środku stoku, przy chałupinie stoją jeszcze te stare,zardzewiałe "moskwicze" czy "łady". Jak pamiętam, zawsze tam stały!