Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Suszarka do butów narciarskich


marekmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko, do tej pory zawsze wyciągałem wewnętrznego buta i suszyłem go przy grzejniku, ale zastanawiam się czy nie jest to dla niego szkodliwe - mam na myśli częste wyciąganie i wkładanie...buta wewnętrznego oczywiście :) , czy bardziej odpowiednie byłoby suszenie suszarką elektryczną?

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o info.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jeśli zachodzi potrzeba suszenia buta też wyciągam wkład i nie myślę żeby to miało szkodzić którejkolwiek z części buta.

Nie zawsze jednak jest możliwość ustawienia buta na grzejniku.

A w zimie zazwyczaj samo wyjęcie wkładu buta bez dodania czynnika cieplnego nie powoduje osuszenia jego wnętrza.

Nie stosowałem nigdy grzałki,jednak nawet wówczas wyciągałbym wkład.

Schnący w skorupie wkład musi parować a para pozostanie w skorupie.

Przecież tak grzałka nie grzeje jak szalona,tak żeby całość się nagrzała do takiej temperatury aby wyschnąć.Gdyby tak grzała byłaby niebezpieczna dla wkładu o wiele bardziej niż jego wyciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też "gorąco" polecam grzałki. Sprawują się świetnie. Nie grzeją strasznie mocno (bezpieczeństwo wkładki) w związku z tym wkładam je zaraz po powrocie z nart, a wyjmuje przed wyjściem następnego dnia.

Kapcie wyciągam ze skorup po powrocie z wyjazdu, też wkładam do nich grzałki, i całość stawiam koło grzejnika.

Ważnym plusem stosowania grzałek i dobrego wysuszenia wkładki jest to, że wkładka nie zbija się od wilgoci i but lepiej trzyma nogę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarki sa niezastapione podczas kilkudniowych wyjazdow.

Wtedy zalezy nam zeby buty na drugi dzien byly suche.

Bez suszarek, nawet pozostawione przy kaloryferze nie wyschna i rezultat jest taki ze jezdzimy w wilgotnych butach co z kolei odbija sie na komforcie jazdy ale takze na tzw 'trzymaniu' , o czym pisal niwin.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam suszarki do suszenia ale zawsze po dłuższym wyjeździe wyciągam i susze skorupe. Po wyjęciu buta wewnetrznego pod wkładka jest takie miejsce gdzie zbiera się wilgoć i jak nie chcemy żeby dodatkowo oprócz skarpetą to pachniało stęchlizną to polecam po sezonie wyjąć i chociaż wytrzeć skorupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarka jak do włosów :)

Ja jeszcze dodam do wątku że warto zwrócić uwagę na suszarki do butów jakie produkuje firma Therm-ic model AIR. Jest to suszarka nawiewowa i w przeciwieństwie do biernie grzejącej grzałki potrafi wysuszyć oba botki w przeciągu 1-2h. (zwykłą grzałką trzeba z 4-6godzin). Poza tym suszarka świeci ultrafioletem i dzięki temu zabija te smierdzące bakterie :D (choć sam niewiem jak to do końca działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko, do tej pory zawsze wyciągałem wewnętrznego buta i suszyłem go przy grzejniku, ale zastanawiam się czy nie jest to dla niego szkodliwe - mam na myśli częste wyciąganie i wkładanie...buta wewnętrznego oczywiście :) , czy bardziej odpowiednie byłoby suszenie suszarką elektryczną?

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o info.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Ja kiedyś wyciągałem kapcie i suszyłem na grzejniku. Po dwóch sezonach porozklejały się, więc odrazu zakupiłem grzałki i jestem zadowolony. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszarki?

jeśli Kogos interesuje suszarka,to mam ich trzy modele.Prosty sposób suszenia poprzez wkładanie suszarki do buta.Samoczynny nawiew bardzo spokojny bez gwałtownych przewiewów.Duże suszarki do butów dla dorosłych a mniejsze dla dzieci.Można również sobie suszyc rekawice.Jeśli ktoś jest zainteresowany prosze o komtakt meilowy albertdw2003@wp.pl lub kontakt przez strone www.beskid-ski.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...