Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe krzesło w Jurgowie - Tatry Bielskie


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

nie znam szczegółów, ale chyba nie mogą być drożsi niż Kotelnica czy MC, przynajmniej na początku. Co do tras - cytat z inf. prasowej:

"W tym roku na stoku uruchomione zostaną trzy trasy. Najdłuższa - niezbyt trudna technicznie (zakwalifikowana jako zielona) liczyć będzie 1150 metrów przy 142-metrowej różnicy wzniesień. Narciarzy wywozić będzie na nią kolej krzesełkowa. W ciągu godziny będzie nią mogło wyjechać 2400 osób. Dwie następne trasy będą krótsze (700 metrów i 950 metrów), ale też bardziej strome (czerwone). W styczniu powstać ma również wyciąg dla dzieci, a w przyszłym roku - kolejna trasa. Cała inwestycja kosztować ma ok. 12 mln zł. "

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy wyciągach jeszcze ciągle trwają. Teraz już głównie przy wyciągu krzesełkowym. Wyciąg orczykowy jest już gotowy i czeka na uruchomienie (biurokracja...).

Krzesło ruszy pewnie dopiero w styczniu 2008

Jeśli chodzi o różnice wzniesień to 142 metry to jest różnica dla wyciągu orczykowego. Dla krzesła różnica wzniesień jest większa. Jest to około 190 metrów. Długość tras się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pewnie wielu z Was, którzy lubicie jeździć w Białce, już wie o nowym kompleksie z wyciągiem krzesełkowym, który powstaje w Jurgowie. Prace i trasy możecie obejrzeć na fotach tutaj http://picasaweb.google.com/luceks/JurgowWyciagiNarciarskie

i tutaj http://www.hawran.pl/

Oglądałem galerię... wygląda dość ciekawie. W końcu jakaś alternatywa dla Białki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieni to wyciąg będzie działał w najbliższą niedziele (23.12.2007)

Dzisiaj trwają intensywne prace przy wyrównaniu i przygotowaniu trasy zjazdowej. Jest jeszcze sporo do poprawienia, jednak jutro powinna wyglądać znacznie lepiej. Śniegu nie brakuje :)

trasa_zjazdowa1_m.jpg Widok trasy zjazdowej

Wygląda całkiem, całkiem :) Niech górale ze Szczyrku patrza i się uczą.... Jeszcze jeden sezon i Szczyrk padnie :P Przykro to mowic, bo tam zaczynała się moja przygoda z nartami i jak widzę cały ten bu....l, to mnie po prostu trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem, całkiem :) Niech górale ze Szczyrku patrza i się uczą.... Jeszcze jeden sezon i Szczyrk padnie :P Przykro to mowic, bo tam zaczynała się moja przygoda z nartami i jak widzę cały ten bu....l, to mnie po prostu trafia.

Jeszcze raz ktoś napisze górale ze Szczyrku:mad: , oni nie mają nic wspólnego z góralami!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Kardynał Dziwisz poświęcił stację narciarską w Jurgowie

" W piątek metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił stację narciarską w Jurgowie koło Bukowiny Tatrzańskiej. Kompleks to cztery trasy, na które narciarzy wywozić będą wyciąg krzesełkowy oraz dwa orczykowe.

Stacja narciarska w Jurgowie dysponuje czteroosobową koleją krzesełkową o przepustowości 2 400 osób na godzinę i długości 760 m, szybkim wyciągiem orczykowym o przepustowości 900 osób na godzinę i długości 640 m.

"Krótszy, 210-metrowy orczyk zamontowany zostanie jeszcze w tym tygodniu" - powiedział PAP prezes zawiadującej stacją w Jurgowie spółki "Hawrań" Józef Milan Modła.

Trasy są oświetlone, a gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą, śnieżenie rozpocznie 16 armatek. Złożyliśmy dokumentację i czekamy na decyzję FIS przyznającą najdłuższej trasie homologację. Ta inwestycja musi być sukcesem, jeżeli 400 z ponad 800 mieszkańców Jurgowa przeznaczyło na ten cel swoje grunty" - zapewnił przewodniczący rady nadzorczej spółki "Hawrań" Józef Górka.

Prezes Modła dodał, że rozbudowa stacji trwa nadal. "W najbliższym czasie na terenie stacji rozpocznie się budowa obiektów gastronomicznych. Mamy już projekt, ale zabrakło czasu i środków by zrealizować to zamierzenie. Narciarze mogli już tu wprawdzie pojeździć w ubiegłym sezonie, ale od dziś to już będzie stacja z prawdziwego zdarzenia. Czekamy tylko na zimę" -stwierdził Józef Modła.

Budowa stacji narciarskiej w Jurgowie trwała trzy lata i kosztowała ponad 17 milionów złotych. "

PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja jezdziłam w Jurgowie w zeszłym roku. Fakt faktem, że byłam po sezonie, ale ludzi bylo o wiele mniej tam, niz np. na kotelnicy, gdzie było mase narciarzy. Jezdzilam tylko na wyciagu krzesełkowym, orczyk sobie odpusciłam. Wyciag fajny, bardzo ładne widoki przy dobrej widocznosci i ogólnie trasa zjazdowa ok - nie jest jakas trudna. Jedyny minus tego miejsca - to punkt gastronomiczny, dosc mały i taki prowizoryczny, nie ma typowej karczmy jak wszedzie indziej(moze w tym roku sie cos zmieniło), a no i parking, tez pozostawia wiele do zyczenia, ale pewnie wszystko sie zmieni na lepsze skoro to nowy wyciag. ja wspominam to miejsce bardzo dobrze -cisza, spokój, piekne widoki i fajnie sie jeździło!:P

Ps: jesli chodzi o ceny, to byly takie same jak np. na Kotelnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gastronomii chyba wiele się nie zmieniło, no może asortyment ciut większy. Parking został poprawiony także jest lepiej. W tym sezonie ruszy też wyciąg dla dzieci i nowa trasa przy wyciągu krzesełkowym (trasa nr.3) której otwarcie ma być 26.12.2008 (na razie trwa naśnieżanie). Trasa jest ciut krótsza niż trasa nr 2 ale za to bardziej stroma. Aktualnie działają trasy nr 1 i 2

Aktualne warunki:

http://www.hawran.pl/warunki.html

kamery:

http://www.hawran.pl/kamery.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...