Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno


andder7114

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
Witam wszytkich,

mam dwa pytania:

1. Co sadziecie o dacie 05-12.12.09 czy moge byc spokojny o warunki ?

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Na ten moment jest tak samo prawdopodobna intensywna zima, jak i permanentna złota jesień z elementami wiosny i lata. Nie bukował bym konkretnego ośrodka na ten termin w tym momencie, można wybrać ośrodek tydzień wcześniej na podstawie analizy panujących już warunków zimowych i prognozy pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Na ten moment jest tak samo prawdopodobna intensywna zima, jak i permanentna złota jesień z elementami wiosny i lata. Nie bukował bym konkretnego ośrodka na ten termin w tym momencie, można wybrać ośrodek tydzień wcześniej na podstawie analizy panujących już warunków zimowych i prognozy pogody.

Dodam, że w okresie przed świetami (początek grudnia) z reguły bez problemu można znaleźć wolne miejsca, a w ośrodkach jest pustawo! Ruch zaczyna się w okolicach świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

przez Austrie pociagiem

w dniach 12-19 wybieram do Livigno, ostatnio dowiedzialem sie, ze przez Austrie mozna przejechac pociagiem (wjechac autem na specjalne wagony) czy ktos z Was korzystal z tego srodka transportu i mogl wiecej napisac na ten temat? tzn. Gdzie sie wjezdza, zjezdza, koszt i ewentualnie podal link do strony. Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dniach 12-19 wybieram do Livigno, ostatnio dowiedzialem sie, ze przez Austrie mozna przejechac pociagiem (wjechac autem na specjalne wagony) czy ktos z Was korzystal z tego srodka transportu i mogl wiecej napisac na ten temat? tzn. Gdzie sie wjezdza, zjezdza, koszt i ewentualnie podal link do strony. Dzieki i pozdrawiam

Nawet jeśli można to zastanawia mnie czy takie coś byłoby celowe?

Taka fajna sieć dróg austriackich.

Czasowo pewno wydłużyłoby to niesamowicie podróż.

No ale sam jestem ciekaw czy ma ktoś konkretne dane na ten temat?

A może osobiste doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli można to zastanawia mnie czy takie coś byłoby celowe?

Taka fajna sieć dróg austriackich.

Czasowo pewno wydłużyłoby to niesamowicie podróż.

No ale sam jestem ciekaw czy ma ktoś konkretne dane na ten temat?

A może osobiste doświadczenia?

Celowość to jest i jest taka możliwość, ale nie przez Austrię tylko przez Szwajcarię, bo przez Szwajcarię 100 km można i 4 h jechać autem (my w lutym to trenowaliśmy). Co do kosztów i jak to czasowo wychodzi nie mam pojęcia, ale na pewno można przez ten kraj na platformie przejechać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Jeszcze nic nie wiadomo,że był bez kasku.Duża prędkość i twarda powierzchnia to kask nie zabezpieczy:eek:Motocykliści i ja coś wiedzą na ten temat:mad:

dokladnie, ja rowniez mimo ze mialem kask, to ponioslem liczne obrazenia twarzy...

na nastepny sezon inwestuje w kask do motocrossu ewentualnie kask narciarski z garda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, ja rowniez mimo ze mialem kask, to ponioslem liczne obrazenia twarzy...

na nastepny sezon inwestuje w kask do motocrossu ewentualnie kask narciarski z garda.

No to będzie profi;)Lepiej skorzystaj z kursów organizowanych przez TOPR lub GOPR,tam można naprawdę się dużo nauczyć:rolleyes:Koszty nie są wielkie:D,niższe niż taki kask z szczeną;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyobrażenie o kasku z gardą jest takie;

-kask z gardą nadaje się na tyczki

-kask z gardą podczas upadku narciarza może zrobić więcej krzywdy niż kask bez gardy

nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie ale wydaje mi się ,że garda zahaczając o śnieg podczas upadku może urwać łeb razem z płucami.

wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyobrażenie o kasku z gardą jest takie;

-kask z gardą nadaje się na tyczki

-kask z gardą podczas upadku narciarza może zrobić więcej krzywdy niż kask bez gardy

nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie ale wydaje mi się ,że garda zahaczając o śnieg podczas upadku może urwać łeb razem z płucami.

wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.

Dokładnie Figo garda ma chronić przed uderzeniem tyczki w twarz a nie przed upadkiem. Działając jak dźwignia może ukręcić Kark. Bardzo duże gogle na pewno chronią cześć buzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzieliśmy akcję reanimacyjną na stoku :( Na 99% nie miał kasku. Drugi narciarz który brał udział w wypadku wyszedł z tego bez szwanku. Polak uderzył głową o twardą powierzchnię i to było przyczyną jego ciężkich obrażeń. Dlatego nie piszcie że kask nie pomaga bo to tak jakby pisać, że zapinanie pasów w samochodach też nie pomaga. Zawsze można zginąć ale chyba lepiej jak najbardziej temu zapobiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety porównując ten sezon w Livigno i poprzedni w Risoul we Francji, jednak w tej ostatniej widziałem dużo wyższą kulturę jazdy. Poziom umiejętności w sumie też.

Ja naprawdę bardzo mocno zastanowię się następnym razem nad wyjazdem do Livigno. Strefa bezcłowa tym bardziej nie pomaga. Piję sporo alko, ale nie na stokach, a w Livigno mamy pijaństwo w pełnej krasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...