Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty gigantowe


pawel_ts

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedl czas na drugie narty (nie maja to byc narty uniwersalne) - ostateczna decyzje i tak bede podejmowal dopiero po testach potrzebuje jednak zebrac wczesniej troche opinii bo niestety nie da sie wziac dobrze pojezdzic na takich nartach codziennie (pogoda, przygotowanie tras, "tlok" na trasie ...), a wjezdzenie w narte tez nie trwa 5 minut. Chcialbym ograniczyc testy najlepiej do 2 par nart.

Zastanawiam sie nad Elan GSX, Fischer WC RC, Salomon Equipe 2V, moze tez Stockli Laser GS, Volkl GS Racing (inne ?) - wszystkie to modele sklepowe. Elan/Fischer maja mniejsze promienie ~15,5m, a Salomon/Stockli ~17m dla 170~175cm co wydaje sie optymalne dla moich parametrow 170cm/63kg (jazda dynamiczna, niezbyt silowa). Na Elanach juz jezdzilem, teraz nastepny wyjazd moze bedzie okazja do porownania.

Jestem otwarty na sugestie na co zwrocic uwage, czy ktores modele mozna od razu sobie odpuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Wc Rc 180 cm z 02/03 (też sie rozglądam za czyms nowym) no a ten fischer jak dla mnie okej ale ostatnio jezdziłem na nowym Wc Rc i jest dużo stabilniejszy ale za to trzeba do niego wiecej siły ;), wczoraj byłem w krk w PMsporcie i oglądałem Rossignole 9x i bardzo mi sie spodobały bede chciał sie wybrac gdzies to przetestować :) ja dał bym sobie luzu ze Stockliem i może elanem? a w zamian za to pojezdził bym na Rosole 9x, ciekawy jest również Volkl ale na nim nie jezdziem i chyba nie bede miał okazji ;) aaa no i jesli jazda siłowa u ciebie odpada i nie lubiszzz "walczyc" to najdłuższa gigantka jaka powinienes miec to 170 cm ( fischer ma przy tej dł r: 15 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam Atomic GS9. Dopiero zaczynam ją poznawać (dwa razy na stoku) ale wrażenie jest niesamowite. Możesz jechać gigantem, ale również kręcić krótki skręt. Jeździłem na sztucznym śniegu, trochę lodu. Narta trzyma sie znakomicie stoku. Jest bardzo sztywna, nie ma efektu drgań. Serdecznie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżdzę drugi sezon na Volkl Racetiger GS Racing 180 cm (19,1m promienia)

RE-WE-LA-CJA a wiem co piszę bo już niejedno miałem na nogach.

Tyle ze oczywiście nie na nasze zatłoczone i czasami średnio przygotowane stoki ale zakładam że takie założenie przyjąłeś od razu.

Polecam długość = wzrost i nie mniej (ja tak zrobiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 175 cm i 76 kg. Mam GS 9 06/07 170 cm. Żadnych problemów z wygięciem narty w skręcie, no chyba że pod koniec dnia. Wtedy jeżdżę po staremu i też mi to daje wiele przyjemności.

PS:nie jeździłem na wielu nartach, ale jak na razie dla mnie, najlepsza na jakiej jeździłem. Co kupisz to już ciężko ci doradzić. Tak jak chłopaki zawsze piszą trza popróbować na kilku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tygodniu bede mial okazje potestowac (mam nadzieje, ze beda warunki do tego) - bede sie staral zobaczyc przynajmniej dwie/trzy narty.

co do jazdy "dynamiczna i niezbyt silowa" to nie oznacza, ze sie woze tylko, ze docisk narty jestem stanie wykonac technicznie a nie masa ciala (nie mam 190cm i 90kg) a niektore narty wymagaja rowniez troche kg by je dogiac (przynajmniej takie mam doswiadczenie ze slalomek, na ktorych jezdzilem), a z GSX'em na ktorym juz jezdzilem nie mialem problemow - ale rozwazam rowniez polke nizej.

Co do Atomic'ow i nie tylko to musialbym sie najpierw przekonac do ich konstrukcji - chociaz pianka nie wybija sie tak szybko jak drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...