Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację w tytule jest kanapa a w opisie : "Drżącymi palcami wystukuję to na klawiaturze Włączcie sobie kamerkę i popatrzcie co się przesuwa po pięknym błękitnym niebieDD "

i nic więcej.

Przeniósł mnie tutaj link z innego posta więc nie wchodzę w szczegóły .

Zapytałem . Dałeś informację o kanapie i tak dalej nic nie wiem ale dziękuję :)

Zaglądnij głębiej w temat.

Kanapa, która się tam znajduje to nowoczesna 6os kolejka wyprzęgana. Ekoi... zablokowali jej uruchomienie uznając, że powstała nielegalnie. I tak świetny wyciąg stoi bezużyteczny od dwóch lat, a każdy zjazd obok jego linii powoduje, że serce się kraje. Jest sensacja, bo ta kolejka właśnie nie chodziła od 2 lat:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij głębiej w temat.

Kanapa, która się tam znajduje to nowoczesna 6os kolejka wyprzęgana. Ekoi... zablokowali jej uruchomienie uznając, że powstała nielegalnie. I tak świetny wyciąg stoi bezużyteczny od dwóch lat, a każdy zjazd obok jego linii powoduje, że serce się kraje. Jest sensacja, bo ta kolejka właśnie nie chodziła od 2 lat:rolleyes:

Jak bym nie wiedział o co tam chodzi z tą kanapą to po Twoim poście też bym się nie dowiedział:rolleyes:

Pierwsza część posta OK, czyli wiadomo że 2 lata temu powstała kanapa i po dzień dzisiejszy nie otrzymała stosownych pozwoleń na użytkowanie, a dalej piszesz: Jest sensacja, bo ta kolejka właśnie nie chodziła od 2 lat :confused:

Więc z tego co zrozumiałem, a czytając powyższe posty nie jest to łatwe:rolleyes: wnioskuję iż było można dzisiaj zauważyć że nowa kolej krzesełkowa na Praciakach przez moment działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie wiedział o co tam chodzi z tą kanapą to po Twoim poście też bym się nie dowiedział:rolleyes:

Czepiasz się:P Sensacja, bo ruszyła wreszcie, a właściwie ruszyła się przewietrzyć...

Jeśli kogoś ciekawi o co chodzi, to po tym co ja napisałem z pewnością zaglądnie do pozostałej części tematu.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij głębiej w temat.

Kanapa, która się tam znajduje to nowoczesna 6os kolejka wyprzęgana. Ekoi... zablokowali jej uruchomienie uznając, że powstała nielegalnie. I tak świetny wyciąg stoi bezużyteczny od dwóch lat, a każdy zjazd obok jego linii powoduje, że serce się kraje. Jest sensacja, bo ta kolejka właśnie nie chodziła od 2 lat:rolleyes:

Przeczytałem "od deski do deski" . Dobrze że kolega Sobiesiak w Zieleńcu nie miał skrupułów bo do dzisiaj mielibyśmy tam tylko wyciągi linkowe .

A tak jadę na podgrzewanej kanapce , fakt że krótkiej ale dla mnie wystarczy .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie,że tak lakonicznie napisałem, ale uznałem,że wszyscy którzy są na tym wątku będą dokładnie wiedzieli o co chodzi. W takim razie szerzej rozwinę wczorajszą myśl.

Jak już się domyśleliście chodziło o cud wyprzęganą 6 osobowa kanapę stojącą drugi sezon w bezruchu, dzięki splotowi kilku okoliczności.Na początku tego sezonu dostała homologację i była gotowa do użytku. Co bardzo ważne do użytku jedynie w wypadku zalegalizowania inwestycji. W wyniku działania prokuratury w Krakowie postawiono zarzuty właścicielom ośrodka, w związku z nieprawomocnym rozpoczęciem inwestycji i przekroczeniu w kilku punktach planu robót. Tak więc sprawa karna się toczy , a oddzielnie od niej procedura legalizacyjna dla rzeczonej wyżej kanapy. Jak napisałem we wcześniejszym poście procedura ta była już jakiś czas temu na ukończeniu i po uiszczeniu odpowiedniej kary inwestor będzie mógł uruchomić kolej. A wczoraj kolej chodziła przez kilka godzin, przygotowując się do tego wiekopomnego wydarzenia.

Co bardzo symptomatyczne dla naszego kraju, ponoć w siedzibie Doppelmayer'a do dziś zachodzą w głowę jak to jest możliwe,że z czegoś co mogło być dumą polskich gór(bo w końcu do niedawna tylko 2 takie koleje mieliśmy) zrobiono tak wielką aferę.A wszystko w dużej mierze wynika z tego,że polskie prawo nie dostrzega pewnych koniecznych zmian przy tego typu inwestycjach. Większość osób nie zdaje sobie sprawy,że takie bardzo nowoczesne i wyrafinowane technicznie urządzenia nie czekają na półce na klienta. Proces budowy może trwać nawet kilka miesięcy, do tego trzeba odczekać w kolejce oczekujących na zakup z całego świata. A otrzymywanie pozwoleń budowlanych jest obarczone takim ryzykiem czasowym,że niezwykle trudno zgrać w czasie dostarczenie kolejki, ekipę specjalistów i wymogi formalne. W ten sposób powstaje dylemat, czy budować nie do końca legalnie, czy zrezygnować z inwestycji. Dylemat bez wyboru. Na koniec trzeba pamiętać jeszcze o tym,że wielu "uznanym" i "wiekowym" ośrodkom narciarskim nie w smak jest budowa nowoczesnego centrum narciarskiego u wrót Krakowa i Śląska...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że odpowiedź dopiero dzisiaj.

Rozmawiałem ze znajomym instruktorem z Pracicy i mówił mi, że nic nie wie na temat ewentualnego uruchomienia krzesła i że gdyby coś było na rzeczy, to pewnie by słyszał, tym bardziej, że nie cała trasa pod krzesłem jest naśnieżona.

Tak więc wygląda na to, że to chwilowe uruchomienie było raczej związane z jakimś przeglądem. Szkoda, bo sam przez chwilę byłem podekscytowany...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoję was trochę krzesło, co jakiś czas jest puszczane z prostej przyczyny wszystkie mechanizmy muszą być przesmarowywane, co jakiś czas dodatkowo lina nie może parę lat stać na kole napinającym w tym samym miejscu nieruszana.

Kolej jeździła latem, teraz i w przyszłości też takie akcje będą, a czy zacznie wozić pasażerów to się okaże w przyszłym sezonie na razie nie ma takiej możliwości prawnej.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Po przeczytaniu artykułu, to ja bym się wcale nie cieszył, decyzja się nie uprawomocniła i się nie uprawomocni, bo są odwołania...

czyli zabawa w kotka i myszkę trwa nadal, a kiedy się skończy... wygląda jednak na to że nie prędko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decyzja uprawomocni się po wymaganym okresie czasu to będzie wymagalna, a postępowanie odwoławcze może się toczyć.

Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się że bzdury prawisz, bo warunkiem uprawomocnienia się czegokolwiek jest brak sprzeciwu, a takowy w tym przypadku wpłynął i z tego co piszą to nie będzie jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy. To nie jest warunek sensu stricte. Warunek terminu swoją drogą a odwołanie do wyższej instancji swoją. Należy pamiętać, że PINB nie za często podważa swoje decyzje.Proponuję popatrzyć na historie wielu takich historii w Krakowie a dotyczących samowoli budowlanych m.in. w kontekście hoteli na Szerokiej i przy Szczepańskiej. Reasumując patrzysz kodeksowo a ja z punktu widzenia praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...