Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń koło Andrychowa


SKIer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

No i wkońcu się UDAŁO!!!!!

Ugoda pomiędzy ekologami a inwestorem!!!!

Sądową ugodą zakończył się spór pomiędzy ekologami z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot z Bystrej a inwestorem z Rzyk k. Andrychowa

http://mamnewsa.pl/newsy,4181-andrychow-ugoda-pomiedzy-ekologami-a-inwestorem

No to teraz można budować następne wyciągi))))

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zainwestują miliony w stoki narciarskie

Jak podaje Nasze Miasto plany właścicieli stoku narciarskiego w Rzykach Praciakach są imponujące. Ma tam powstać 10 km tras narciarskich, wielka hala sportowa ze sztucznym śniegiem i kolejką linową i jeszcze kilka innych atrakcji. Podwożące dotychczas narciarzy na stok orczyki i jedna kolejka mają być zamienione na dwadzieścia wyciągów krzesełkowych i gondolowych.

Tomasz Andrejko ze Ski Centrum Pracica dla serwisu snuje nawet marzenia, że być może za dwa, trzy lata to właśnie do Rzyk przeniesie się zimowa stolica Polski. Wydaje się, że najbardziej z tych planów cieszą się nie tylko narciarze, ale przede wszystkim mieszkańcy, dla których stworzonych zostanie wiele miejsc pracy.

Swojego zadowolenia nie ukrywa też Starosta Wadowicki Jacek Jończyk, który stwierdził, że oprócz samych miejsc pracy ta inwestycja może pomóc także lokalnych przedsiębiorcom sprowadzając w region nowych turystów. Przy okazji starosta ma nadzieję, że uda się doprowadzić do skutku budowę nowej sieci dróg dojazdowych pomiędzy powiatami jeszcze przed rozbudową stoku. Podobno projekt nowej infrastruktury czeka na akceptację w Urzędzie Marszałkowskim.

Tak ogromna inwestycja nie może być tania. Jak podają właściciele stoku szacunkowy koszt rozbudowy ma wynieść nawet 300 mln złotych. Dlatego liczą na dotację z Unii Europejskiej. Na ten czas są w trakcie uzyskiwania zaleceń środowiskowych, które pozwolą na dalsze kontynuowanie inwestycji.

źródło: wadowice24.pl

oby się udało, przy inwestycji na 300mln odpalą coś Pracowni i może będzie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ,że jest chęć rozwijania ośrodka to OK , ale ważny jest jeszcze pomysł/wiedza jak to zrobić . Na razie panuje tam taka "trochę" radosna twórczość , czyli np stawianie stacjonarnych armatek na środku niezbyt szerokich tras , wybudowanie kanapy 6-osobowej za kilka milionów , która tak naprawdę obsłuży ( jak ruszy )stosunkowo wąską i bardzo krótką trasę (ok. 500m ), itp , itd . Proponuję właścicielom ,żeby poradzili się kogoś , kto zna się na rzeczy ,a nie ufali "nosowi" pseudo znawców narciarskiego biznesu , bo faktycznie za chwilę może być tam więcej wyciągów niż kilometrów tras :rolleyes:: . No , ale kto bogatemu zabroni.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ten news to wogóle jakis wymysł, nie wiem po co tam gondole nawet jesli juz ( kto tam jezdzil to wie o czym mowie)

Przypominam mój post z zeszłego sezonu:

Cześć

Ruszy kiedyś.....:)

Obecnie oczekuja na dokumenty pozwalające uruchomić wyciąg. Sprawa zasadnicza została zakończona i w tej chwili trawja postępowania odwoławcze co jednak (przy otrzymaniu dokumentów o których mowa w pierwszym zdaniu bedzie pozwalało uruchomic to nieszczęsne krzesło. Niestety trwają te procedury długo a do dotrzymywania terminów zoobowiązani są jak widac jedynie petencie i iwestorzy a nie instytucje urzędnicze.

To własnie bardzo długie oczekiwanie na potrzebne dokumenty spowodowało niezależną praktycznie od iwestora (umowy z kontrachentami) konieczność uruchomienia iwestycji.

Było duzo sniegu i z Kacperionem i TadziemT jeździlismy pare razy do dolnej stacji krzeseł i stamtąd lasem na dół. jak wiecie wszystko jest gotowe a uruchomienie wyciągu z punktu widzenia technicznego to kwestia godzin.

Moge również dodać, że inwestor ma wspaniałem plany rozwoju Czarnego Gronia - nadal aktualne - pomimo naszych krajowych absurdów. Nie koliduja one z żadnymi obszarami ochrony przyrody a opieraja się na wykorzystaniu terenów własnych i LP.

Myślę, że stworzenie dla nich życzliwej atmosfery popracia wśród środowiska narciarskiego może tylko przyblizyć nas do ich realizacji.

W czasie ferii odwiedziłem poza Czarnym Groniem pare narciarskich miejsc na Podhalu i w Zakopanem i mogę tylko zstwierdzić, że Czarny Gron może byc dla większości z nich przykładem dbalości o narciarzy w każdym aspekcie uprawiania tego sportu.

Pozdro serdeczne

Widziałem i wiem o co chodzi. Projekt jest duzy i sensowny. Jego utopijność polega na istniejących realiach urzedniczo-leśno -ekologicznych. Inwestycja jest projektowana na dobrych parę lat. Na gondole jest pomysł fantastyczny i nie ma nic wpsólnego z transportem o którym pisze SB.

Wyciąg, który stoi na grze to fragment dużej całości. Samodzilenie jest bez sensu ale nie taki był zamysł inwestora.

To wielki plan i wlekie przedsiewziecie. Czy do zrealizowania nie wiem natomiast wiem, że jest sensowne narciarsko,uwazgledniając nasze realia.

Dobrze jest oceniając czyjeś zamierzenia wiedziec o co chodzi a nie pisać pierdoły.

Pozdrawia serdecznie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek to ze inwestor to inteligentny i sympatyczny czlowiek to wiem. To ze ma chęci i możliwości też (nigdzie w moich postach nie ma i nie bedzie złego słowa na ten temat ). Natomiast moj post byl negatywny w stosunku do artykułu w gazecie, ktory nie ma kompletnie sensu ( wystarczy wspomniec o 20 nowych gondolach i krzeslach na 10km nowych tras)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa która jest wybudowana jest elementem całości stok przy niej będzie poszerzony a wyciągi przeniesione. Jako element całego kompleksu ma sens jeśli będzie przewozić narciarzy na inne trasy i obsługiwać trasę przy krześle. Mitek jest trochę lepiej zorientowany w tym temacie :)

Inwestor bardzo dba o ten ośrodek i bardzo mu zależy. To w połączeniu ze środkami finansowymi jakimi dysponuje może dać wspaniały efekt o którym jako mieszkaniec Andrychowa i osoba wychowana na tym stoku marzę :) Myślę, że te plany zostaną szybko zrealizowane :)

Szczyrk upada Korbielów też pod znakiem zapytania, a my przecież chcemy jeździć nie tylko w alpach i może Czarny Groń będzie taką alternatywą :)

Pozdrawiam!

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa która jest wybudowana jest elementem całości stok przy niej będzie poszerzony a wyciągi przeniesione. Jako element całego kompleksu ma sens jeśli będzie przewozić narciarzy na inne trasy i obsługiwać trasę przy krześle......

a ma ktoś wiedzę , jakie są konkrety tego planu ?

ja też słyszałem o przymiarkach do wytyczenia ok. 8 nowych tras , ale , znając te okolice , musiałoby to wiązać się ze sporą wycinką drzew i tu pewnie zaczynają się schody dla inwestora. Zresztą już są , bo , z tego co wiem , pierwsza kanapa ( nieistniejąca ) miała połączyć parking z właściwym ośrodkiem , czyli dolną stacją wybudowanego już krzesła , niestety problem jest właśnie z lasem , którego trzeba by tu sporo wyciąć . Ja oczywiście kibicuję rozwojowi (sensownemu) ośrodka , ale obawiam się (obym się mylił ) ,że w dużej mierze może skończyć się to wszystko tylko planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...